Jim Krul

   

Urodzony w Oswengo w stanie Nowy Jork, Jim Krul (dumny z odległych, polskich korzeni) jest od 1984 roku właścicielem i kierownikiem organizacji English Angling Trappings, a także Flyfishing University oraz The World Flyfishing Show – jednego na najbardziej prestiżowych spotkań dla „krętaczy” much.

Zaczął poważnie łowić na muchę w 1975 roku. Jego szkołą były rzeki Catskill, a nauczycielami Harry i Elsie Darbee – legendy amerykańskiego muszkarstwa.
Od początku aktywnie działał w wielu klubach muszkarskich na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Jest współautorem licznych książek poświeconych technice wędkowania i wiązania much. Łowi zarówno w słodkich, jak i słonych wodach Zasłynął jednak jako specjalista w połowach dzikich pstrągów na suchą muchę. Jako współautor licznych książek o tematyce wędkarskiej, Jim brał udział w wielu programach telewizyjnych, a z czasem zaczął redagować własną kolumnę we „FlyTyer Magazine”.

Obecnie jest dyrektorem rady wykonawczej Centrum Wędkarstwa Muchowego Catskill oraz tamtejszego muzeum, a także członkiem zarządu i koordynatorem programu kształcenia mistrzów wędkarskich w nowojorskiej kapitule Bractwa Dzikiego Kura.

Inne materiały autora:


Łaniewicz - streamerowo


Paszko - polskie glajchy


Mokot - big fly & big game


Białoń - kiełże!


Reguła - na klenia