Słupska premiera filmu "Rzeka powrotów"

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Klub Muchowy Lębork

Słupska premiera filmu "Rzeka powrotów"

Postautor: Klub Muchowy Lębork » 04 lut 2006, 15:12

W Młodzieżowym Centrum Kultury w łupsku w obecności wielu zaproszonych gości, 3.02.2006 r, odbyła się premiera filmu „Rzeka powrotów” w reżyserii Sławomira Swerpla, zrealizowanego w ramach projektu „Ochrona tarła naturalnego troci i łososia atlantyckiego w dorzeczu Słupi” wdrażanego przez Stowarzyszenie Proekologiczne „Słupia” i Park Krajobrazowy Dolina Słupi.

Reżyser chcąc uniknąć stworzenia typowej „oświatówki” fabularyzował materiał przyrodniczy. W efekcie powstał piękny film o Słupi, życiu w rzece i wokół rzeki. Jest w nim więc miejsce na informacje o biologii rozrodu troci i łososia, sceny wędkarskie; równocześnie jednak narrator oszczędnie pokazuje różne na rzekę spojrzenie, które na dwóch odległych biegunach uosabiają bohater incognito- „Kulawy”, w którego domu do podręcznych narzędzi należą hak i oścień oraz wywodzący się również znad rzeki reprezentant przyrodników- dzięki którym możliwe są do rzeki „powroty”- kreowany przez Artura Wysockiego. Ich dwa światy pokazane są jako dwa równoległe składniki życia- bez oświatowego dydaktyzmu. Film mówi raczej obrazem i tu bardzo silną jego stroną są ujęcia jednego z najlepszych polskich operatorów zdjęć podwodnych- Jarosława Samsela. Brawo! Polecamy!
Fario
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2002, 14:28

Postautor: Fario » 04 lut 2006, 15:36

Czy będzie go można kupić na VHS albo DVD?

Paweł
JarekZ
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2002, 14:16

Postautor: JarekZ » 04 lut 2006, 17:19

No właśnie, kiedy i gdzie ten film będzie do kupienia?

Pozdrawiam,
Jarek
pientek
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2003, 17:57

Postautor: pientek » 04 lut 2006, 21:13

Wy tam z północy to lubicie nas tak podkręcić :), kiedy i gdzie można będzie zobaczyć, nabyć.
A swoją drogą, tam się historia za życia pisze.
pzd
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 06 lut 2006, 08:36

Właściwie to nie wiem co odpowiedzieć, kiedy i czy w ogóle ten film bedzie można kupić. Wiem, ze nakład płyt i kaset nie jest jeszcze zrobiony. Z tego co wiem to są szanse na zobaczenie tego filmu na jjednym z kanałów przyrodniczychy, płyty i kasety są głównie przeznaczone dla szkół i urzędów za darmo. W najblizszym czasie wyjaśni się w jaki sposób zainteresowani będą mogli go obejrzeć to dam znać, niestety ja w "Rzece powrotów" jestem tylko jednym z "aktorów".
Pozdrawiam
Jacek Płachecki
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 25 wrz 2002, 19:27

Postautor: Jacek Płachecki » 06 lut 2006, 18:55

Jeżeli będzie to możliwe, to jestem zainteresowany wypożyczeniem.
jp
tomaszpapke

Postautor: tomaszpapke » 07 lut 2006, 12:43

chętnie też bym go obejrzał...może kiedyś udało by sie podobny film nakręcić o rzece Redzie...
Gość

Postautor: Gość » 11 lut 2006, 14:50

o redzie ... tam niema ryb co innego Łupawa, Słupia, Ina, Łeba, i choćby Wieprz lub parsęta.
Na redzie nikt niepilnuje słyszałem bowiem niedawno bodajze 23 grudnia jak rozmawiali kłusole dobrze znani o tym jak na redzie lapali ościeniami, na prąd, światło, siatkami i szarpakami .... brak słów co robi pzw na redzie... a także klub niedlugo napewno ujawnią sie przekręty władz którzy teraz podcierają sobie tyłki na korycie !! brak słów
Paragraf

Postautor: Paragraf » 11 lut 2006, 15:05

Kolego, to może złożysz doniesienie na prokuraturze? Czy będziesz tutaj marudził?
gość

Słupska premiera

Postautor: gość » 11 lut 2006, 15:09

To napewno Kacper

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości