Potrzebuję rady w sprawie sprzętu

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Przemo Bobrowski

Potrzebuję rady w sprawie sprzętu

Postautor: Przemo Bobrowski » 17 gru 2002, 19:44

Witam.
Nie mogę powiedzieć nawet że jestem początkującym muszkarzem ponieważ miałem raz w życiu muchówkę w ręce, mimo to bardzo mi się to spodobało i chciał bym od przyszłego roku zacząć uczyć się wędkarstwa mchowego. Myślę że zacząć należało by od sprzętu. I tu potrzebuje pierwszej rady. Jaki kij można kupić za około 500 zł? Jaką długość powinien mieć? Jaką moc? Chciał bym łowić pstrągi, lipienie i popróbować z okoniami i wzdręgami na jeziorach.
Uprzejmie proszę kolegów o radę(najlepiej na mali`a pbobrowski@o2.pl)
Pozdrawiam
Przemo Bobrowski
Awatar użytkownika
WLW
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 41
Rejestracja: 10 gru 2002, 14:03

Postautor: WLW » 18 gru 2002, 17:09

Z własnego doświadczenia i rad doświadczonych kolegów na początek radziłbym, zakupić nie za drogi i nie za bardzo wyrafinowany sprzęt. Powód tego jest prosty, jako mało doświadczony wędkarz nie wiesz jeszcze co Ci będzie pasowało i dobrze służyło. Chyba najlepiej zacząć od suchej muchy, kijek 5-6, akcja paraboliczna(wiele wybacza przy nauce rzutów i zacinaniu) lepiej dłuższy taki 285cm. Sznur pływający DT. Muchy większe pływające typu chrust. Tyle ja.
Pozdrawiam WŁW
Bo taką nature wędkarską już mamy ,że w d.. bierzemy i nic nie gadamy.
Przemo Bobrowski

Postautor: Przemo Bobrowski » 18 gru 2002, 21:15

Dziekuję bardzo za radę.Ma ktoś może jakieś konkretne modele wędek godne polecenia?
Pozdrawiam
Przemo
Paweł Ziętecki
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2002, 21:41

Postautor: Paweł Ziętecki » 18 gru 2002, 22:32

Przemo, zajrzyj na forum sprzętowe FF ( http://www.flyfishing.pl). Poszukaj we wcześniejszych wątkach. Dużo tam o różnych wedkach i o sprzecie "na początek".
Pozdrawiam Paweł
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 19 gru 2002, 08:37

Przemo Bobrowski pisze:Dziekuję bardzo za radę.Ma ktoś może jakieś konkretne modele wędek godne polecenia?
Pozdrawiam
Przemo

Zgadzam się z tym co pisał Wojtek. Natomiast na Twoje pytanie można odpowiedzieć wiedząc jaką sumę zamierzasz przeznaczyć na zakup podstawowego sprzętu.
Gość

Postautor: Gość » 20 gru 2002, 15:32

Na kij mogę przeznaczyć maksymalnie 500-600zł, ale jeśli można kupić coś dobrego na początek taniej (żeby nie trzeba zmieniać w następnym sezonie) to oczywiście może to być mniejsza kwota.
Oglądałem kije HM 62 2.75m 5/6 i podobny kij Dragon Millenium.
Co myślicie o nich?
Artur Dac
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 31
Rejestracja: 25 wrz 2002, 11:10

Postautor: Artur Dac » 20 gru 2002, 16:21

Mialem w reku kij HM 62 2.75m 5/6 i troche nim porzucalem, wydaje sie calkiem sympatyczny, niestety nie pamietam jego ceny ale mysle , ze bedzie to wlasnie okolo 500-600 zl. Jezeli jednak wezmiesz pod uwage relacje jakosci do ceny, oraz na razie poczekasz z kupnem jakiegos drozszego kolowrotka to poronowalbym nieco inne rozwiazanie.
Zastanow sie nad wedka St. Croix Legend Ultra Travel 9' i 5 AFTM.
Orginalny kosztuje ok.300 $ , ma dozywotnia gwarancje i jest bardzo chwalony przez uzytkownikow. Mozesz poszukac na przecenach i znalezc go w naprawde ciekawej cenie albo kupic blank ( ok.125 $) niezbedne komponenty (ok 35 $) i uzbroic go sam lub zlecic te prace komus kto sie na tym zna ( 100-200 zl). Razem z przesylka wyniesie cie to ok 800 zl wiec niewiele wiecej niz wspomniany HM. Wiem, ze proponujac ci za kazdym razem kij nieco lepszy moglibysmy dojsc nawet do 2.000 zl, ale chyba moja propozycja nie jest zbyt szokujaca cenowo, a zyskujesz bardzo fajny w miare uniwersalny kij Z kolowrotkiem za 100 i wiecej $ zawsze mozesz poczekac.
Jest tez opcja poczekania na jakas przecene i kupna orginalnego, markowego kija za ok. 150-160$ Jak wiec widzisz mozliwosci jest wiele...
Pozdrawiam Artur
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 20 gru 2002, 18:04

Anonymous pisze:Na kij mogę przeznaczyć maksymalnie 500-600zł, ale jeśli można kupić coś dobrego na początek taniej (żeby nie trzeba zmieniać w następnym sezonie) to oczywiście może to być mniejsza kwota.
Oglądałem kije HM 62 2.75m 5/6 i podobny kij Dragon Millenium.
Co myślicie o nich?

Zajrzyj do komisów dostępnych w internecie. Nie śpiesz się i czekaj na coś dobrego. W tej cenie powinieneś dostać porządny sprzęt używany.
I lepiej zanim cokolwiek kupisz wypróbuj koniecznie z linką. A najlepiej jak możesz pojedź na ryby z kimś doświadczonym i połów jego zapasowym sprzętem. Nie cena kija łowi tylko wędkarz z drugiej strony kija. Wędki muchowe różnią się jednak dużo akcją i dobrze poznać swoje preferencje. Przy braku możliwości polecałbym ci jednak zakup możliwie taniego sprzętu. Będziesz miał czas później poznać swoje preferencje. Podany przez Ciebie kij Dragona chyba nie jest złym wyborem. Sam nie łowiłem ale słyszałem pochlebne opinie.
Ale zobacz:
http://www.flyfishing.pl/komis/msg.php?id=608&offset=0
to też nie jest taka zła wędka a cena niska. Poszperaj coś znajdziesz.
Pozdrawiam,
Tomek
michalo

Potrzebuje rady w sprawie sprzetu

Postautor: michalo » 02 mar 2003, 19:05

Uwazam ze wedki Millenium i HM62 sa bardzo dobre .Jezeli na poczatek to proponuje milleniun 2.75 5/6 ,nie jest ona zbyt droga bo kosztuje ok.340zl.
Adam L.

Postautor: Adam L. » 09 mar 2003, 18:59

Witam na poczatek polecałbym ładną wędeczkę Dragon Tournament HDC
2.70 5/6 bardzo ciekawy kij i na poczatek godny polecenia. Kołowrotkiem dobrym na poczatek jest Okuma Sierra 5/6. Ma on dobry chamulec naprawde jest ok. Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości