Belona

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
A.O.

Belona

Postautor: A.O. » 21 kwie 2006, 15:56

Koledzy morze jeszcze mamy zimne około 5 stopni mam pytanie czy wiecie czy powoli zaczyna zbierać sie belona ??????
hi tower
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2006, 11:50

Postautor: hi tower » 22 kwie 2006, 18:15

Od moich szpiegów ;-) z Orłowa nie mam żadnych sygnałów o belonach ale mnie to nie dziwi bo temp. wody w zatoce zwykle o tej porze jak zjawia się belona ma w granicach 10-15 stop. C więc chyba troche poczekamy, chyba że temperatura aż tak belonką nie przeszkadza w wędrówkach i najwyżej będą dłużej siedzieć u nas i czekać na dogodne warunki do tarła ;-). Spróbuje poszperać w mądrych księgach IO UG i sprawdzić jak to jest w teorii.

Pozdrawiam
TK
@hitowerfishing
Gość

Postautor: Gość » 23 kwie 2006, 15:11

W ubiegłym roku tez kazdy milczał , jak sie co niektórzy dowiedzieli to juz było po belonie.Robi sie coraz cieplej i powoli trzeba sie zaczajac.
Gość

Postautor: Gość » 24 kwie 2006, 11:42

W ubiegłym roku, jak tylko co niektórzy się dowiedzieli to od razu napisali na forum. Wystarczy poszperać w archiwum.
Marcin12

Postautor: Marcin12 » 24 kwie 2006, 12:20

Hi tower odezwij sie! Podaj maila do siebie! Jestem z pomorza i chcialem sie cos zapytac! rapa32@wp.pl
Gość

Postautor: Gość » 24 kwie 2006, 16:53

w Jastarni podobno juz łowią jeszcze jest jej mało ale sie juz zbiera.
hi tower
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2006, 11:50

do Marcin12

Postautor: hi tower » 24 kwie 2006, 18:47

Elo Marcin12 :)! mój mail to hi_tower@vp.pl. A na wszelkie pytania chętnie odpowiem o ile jestem kompetętny.
P.S. Jestem na półwyspie do środy więc sprawdze ploty z Jastarni a narazie szukam okoni w Helu do mojej magisterki i niestety zapowiada się zasiadka z robalem!!! Feeeeeeeeeeeee!!!
TK
@hitowerfishing
Gość

Postautor: Gość » 26 kwie 2006, 08:01

Czy ktoś z kolegów potwierdzi że belonka już zaczęła skubać? Wybieram się w długi weekend nad morze i fajnie by było zmierzyć się z tą rybką , pozdrawiam Maciej
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 26 kwie 2006, 10:02

"Jak dąb puszcza liście to belon dobrze na węde idzie, niechybnie w ten czas najchyżej na polar magnusa wyśmignąć go można...." tem cytat z osiemnastowiecznej księgi autorstwa księdza Kluka " O sztuce łowu morskich ryb na węde śmiganą" tłumaczy chyba wszystko, póki co nawet brzozy liści nie puściły. Tak więc zanim poprosimy o pomoc w internecie warto zajrzeć do starodruków które pozostają jak widac cały czas aktualne.
Pozdrawiam
hi tower
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2006, 11:50

Postautor: hi tower » 26 kwie 2006, 16:50

Właśnie wróciłem z półwyspu i z tą belonka to troche naciągana historia natomiast ososie rybacy targają na potęge!!! ja musiałem zadowolić się fladerkami ( pychota ) i diabelstwem. Mojim zdaniem poczekamy jeszcze z dwa tygodnie ale obym się mylił. Temp. wody na Helu 5-6 stop. C wiec nawet dla ryb brrrrrr zimno!
TK
@hitowerfishing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości