Pomozcie dobrac sprzet lososiowy

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp:

Postautor: Marcin Kostuch » 08 paź 2006, 21:38

No a to wyżej za mało??? :]
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Postautor: Marcin Kostuch » 08 paź 2006, 22:17

andrzej
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 46
Rejestracja: 31 paź 2002, 11:26

Postautor: andrzej » 08 paź 2006, 23:49

Mam kilka krótkich filmików o rzutach speyowych ale nie pamietam linka do strony internetowej na których są do pobrania więc musiałbys podać swoj adres email abym mógł sprobowac je tobie przesłać. Wszystkie powazniejsze i bardziej instruktarzowe filmy o rzutach znajdują się na płytach które są płatne i mozna zakupic je w sklepach internetowych. Mam kilka z nich ale zapewniam Ciebie ze uczenie się z nich podstaw to nie jest dobry pomysł, gdyż jak pamiętam swoje poczatki to pomimo ich obejrzenia nie do konca rozumiałem dlaczego moje rzuty nie sa tak poprawne jak na filmie i dlaczego wymagały tak dużego wysiłku fizycznego. Dopiero wspólny wyjazd nad rzekę rok temu z kolegą który poinformował mnie o błędach przeze mnie robionych spowodował że zaczeło mi to troszkę wychodzić. Uważam, że najlepszem i jedynym słusznym wyjściem z sytuacji jest w twoim przypadku poproszenie kogoś z muszkarzy nad woda o pokazanie podstaw rzutów wędką dwuręczną i udzielenie kilku rad a najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie lekcji u instruktora. Dwie godziny lekcji z instruktorem da Tobie wiecej niż kilka godzin ogladania najlepszych filmów instrukrtarzowych i wyeliminuje nabycie szkodliwych błędów podczas prób samodzielnej nauki.

Pozdrawiam
Andrzej

PS: Ciekaw jestem w jakim rejonie Szwecji mieszkasz. Czy są to okolice Stockholmu? W tym roku wraz z kolegami jadąc do Norwegii na łososie zajechaliśmy nad rzekę koło stolicy Szwecji, która była dosyć szeroka i w jej przyujściowym odcinku widzieliśmy wędkarzy łowiących na dwuręczne wędki muchowe.
baboriba
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 25
Rejestracja: 02 paź 2006, 18:54

Postautor: baboriba » 09 paź 2006, 10:21

Dziekuje pieknie za filmiki :):):):) Ogladam ale jeszcze nie mam wedki wiec nie moge zaczac sie uczyc. W srode jade do sklepu i mysle ze wezme ten zestaw o ktorym rozmawialismy wczesniej. Zreszta jak kupie to zaraz wszystko Wam napisze.
Mieszkam niedaleko Laholm i troszke dalej od Halmstad. Lowie na rzece Lagan nie jest to zapewne najlepsza woda w Szwecji ale czasem da sie cos zahaczyc :).
Wiem ze zadne filmy nie zastapia zywego nauczyciela ale nie znam tu nikogo kto lapie na muche (zreszta wogole rzadko spotyka sie tu muszkarzy) wiec nie mam wielkiego wyboru.
Moj adres: baboriba@wp.pl
andrzej
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 46
Rejestracja: 31 paź 2002, 11:26

Postautor: andrzej » 09 paź 2006, 16:48

Jestem pewien że muszą byc tam w poblizu ludzie który łapią na muche łososie. Sam nawet biorę pod uwagę ewentualny wyjazd na Lagan. Teraz co moge tobie poradzic to przesyłam link http://www.laxfiske.org/
Tam po prawej stronie jest mowa o salar club i kontakt więc muślę że do kogoś Ciebie skieruja kto mógłby pomoc w tym temacie
Pozdr
Andrzej
baboriba
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 25
Rejestracja: 02 paź 2006, 18:54

Postautor: baboriba » 09 paź 2006, 18:13

Oj z tym kierowaniem to raczej kiepsko moze byc. Szwedzi nie sa zbyt uczynni zwlaszcza w stosunku do obcych. Ale pogadam z gosciem w sklepie moze on mi kogos poleci.
W kazdym razie dzieki za linka.
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp:

Postautor: Marcin Kostuch » 09 paź 2006, 18:55

Nie dziw się, jak dorwiesz muchówkę to im wszystkie łososie wyłowisz ;).
Rafał Kamiński

Postautor: Rafał Kamiński » 10 paź 2006, 21:31

witam .widzę że dyskusja rozgorzała na temat łososiowania, zajadła
to i dobrze bo to fajna zabawa
co do filmów o rzucaniu to uważam że najlepszy jest pierwszy film RIO
facci bardzo dokładnie pokazują i tłumaczą o co chodzi. Filmy Sierry są kręcone w fajnej sceneri mozna sobie pooglądać. warty polecenia jest tez film Ewansa. Ale zgadzam się z Andrzejem tak do końca to trudno sie z ich nauczyć choć można. Kilka rad fachowca posuwa nas o wiele lat do przodu i pozwwala dostrzec błędy. Ja miałem to szczęście że się trenowałem w tym roku pod okiem fachowca co na pewno będzie procentować. A co do linek i przyponów napisałem nieco o tym przy okazji troci, tu już wszystko zostało wymyślone

Rafał
baboriba
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 25
Rejestracja: 02 paź 2006, 18:54

Postautor: baboriba » 12 paź 2006, 18:01

Mam!!!!!!!! Kupilem!!!!!! Piekna 2-reczna mucowke :) Pawel miales racje na kolowrotku jest głowica z linką rzutową. Mam nadzieje ze to dobrze. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - kij jest klasy 10-11 aftm a kolowrotek 9-10 aftm tej samej firmy (Lexus Salmon). Czy to zle czy nie ma wiekszego znaczenia?
andrzej
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 46
Rejestracja: 31 paź 2002, 11:26

Postautor: andrzej » 12 paź 2006, 20:53

jeżeli na kołowrotek zmieścił się podkład, linka rzutowa i głowica to jest wszystko ok. Po nawinięciu tego wszystkiego i zamocowaniu kołowrotka do wędki dobrze by było zeby środek ciężkości znajdował się na początku przedniego korka lub na blanku w pobliżu tego korka. Ciekaw jestem jaka jest długość w cm tej głowicy i ile ona waży.
W każdym razie gratuluje zakupu.

Andrzej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości