Morze i Trocie

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
tomek s.
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2002, 21:41

Morze i Trocie

Postautor: tomek s. » 24 mar 2004, 22:20

Planuje wyjazd nad nasze morze na trocie( he ,he) i szukam informacji (wszelkich) .Może macie jakieiś wskazówki co do miejsca (gdzie jest odpowiednie dno , amoże jakieś sprawdzone miejzcówki) jaka temp . wody ,co z kolei wiąże się z terminem,słowem wszysko co może pomóc(zwiększyć prawdopodobieństwo złowienia ~oczywiście na muchę).
Będę wdzięczny ża każdą informację.

Tomek Starowicz

ps.może znacie jakiś link ,aby można było sprawdzić temp. i stan bałtyku

T.S.
Arek Popławski
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2002, 07:31

Postautor: Arek Popławski » 25 mar 2004, 22:56

witaj,
musisz sie pospieszycz tym wyjazdem ;-) wczoraj i dzisiaj wiała 8-9ka, jutro jeszcze lepiej bo zanosi się 12 / Beaufort'a /. Wieje dobrze bo do brzegu, prawie idealnie z pn-wsch. Tak ma byc do środy. Wczoraj padła rybka na 72 cm, dzisiaj na 51cm, .........a jutro.......jadę ze szczęsliwcami i zobaczymy. Wskazówki co do miejsca - napewno kamieniste dno, urozmaicone "grubymi" głazami. Wszelkie "atrakcje" na dnie mogące stanowić kryjówki dla tobiaszy, to krok do przodu w stronę zwiekszenia szansy na kontakt z rybą. Nie można popadać w naśladowanie wszystkich przynęt , jakimi posługują się wędkarze np. na morzu północnym. Powodem jest różnica w zasoleniu wody. Nasz prawie słodki Bałtyk, eliminuje wszystkie organizmy stenohalinowe / np. głowonogi, powszechnie dość imitowane przez Norwegów i Duńczyków/ wymagające zdecydowanie bardziej zasolonej wody, niż tej , jaką daje Bałtyk. Na dobra sprawę mamy do wyboru : tobiasz, albo w pewnych okresach roku, krewetka. W czasie linienia jest ona doskonałą przynetą. Doskonałym wskaźnikiem tego stadium, jest nów księżyca / naukowe, jak i praktyczne doświadczenie wędkarzy duńskich /. Kolorystycznie wyglądaja przez cały rok, tak samo : garnela (crangon crangon) brązowa, we wszelkich odmianach kawy, no i pomarańczowo-różowa pontoporeja (pontopreia femorata) wystepująca masowo w zatoce gdańskiej.
Adresy stron z prognozami :
http://www.imgw.pl/wl/meteo?miasto=1
http://www.wmo.ch/index-en.html
pozdrawiam - Arek
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 27 mar 2004, 08:03

Arek, wychyl się trochę z tymi rybkami, w taki sztorm? Gdzie i na co? Bałtyk to nie ciurek z dwoma pstrągami, nie wyłowimy.
Gość

Postautor: Gość » 27 mar 2004, 11:53

He he, nie chciałem się odzywać (powiedzą, żem złosliwy), ale już widzę twardzieli z muchówkami przy 9-tce......Ale chętnie poczytam, jak bedzie o czym....
Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » 27 mar 2004, 11:55

Aha, dla Tomka S., zaglądaj tu:
http://jastarnia.to.jest.to/pogoda.htm
Arek Popławski
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2002, 07:31

Postautor: Arek Popławski » 28 mar 2004, 12:27

Artur, zerknij na pocztę. Poszły.
pozdr-Arek
tomek s.
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2002, 21:41

Postautor: tomek s. » 28 mar 2004, 21:01

Arek Popławski pisze:witaj,
musisz sie pospieszycz tym wyjazdem ;-) wczoraj i dzisiaj wiała 8-9ka, jutro jeszcze lepiej bo zanosi się 12 / Beaufort'a /. Wieje dobrze bo do brzegu, prawie idealnie z pn-wsch. Tak ma byc do środy. Wczoraj padła rybka na 72 cm, dzisiaj na 51cm, .........a jutro.......jadę ze szczęsliwcami i zobaczymy. Wskazówki co do miejsca - napewno kamieniste dno, urozmaicone "grubymi" głazami. Wszelkie "atrakcje" na dnie mogące stanowić kryjówki dla tobiaszy, to krok do przodu w stronę zwiekszenia szansy na kontakt z rybą. Nie można popadać w naśladowanie wszystkich przynęt , jakimi posługują się wędkarze np. na morzu północnym. Powodem jest różnica w zasoleniu wody. Nasz prawie słodki Bałtyk, eliminuje wszystkie organizmy stenohalinowe / np. głowonogi, powszechnie dość imitowane przez Norwegów i Duńczyków/ wymagające zdecydowanie bardziej zasolonej wody, niż tej , jaką daje Bałtyk. Na dobra sprawę mamy do wyboru : tobiasz, albo w pewnych okresach roku, krewetka. W czasie linienia jest ona doskonałą przynetą. Doskonałym wskaźnikiem tego stadium, jest nów księżyca / naukowe, jak i praktyczne doświadczenie wędkarzy duńskich /. Kolorystycznie wyglądaja przez cały rok, tak samo : garnela (crangon crangon) brązowa, we wszelkich odmianach kawy, no i pomarańczowo-różowa pontoporeja (pontopreia femorata) wystepująca masowo w zatoce gdańskiej.
Adresy stron z prognozami :
http://www.imgw.pl/wl/meteo?miasto=1
http://www.wmo.ch/index-en.html
pozdrawiam - Arek




Do łowienia w morzu to chyba powinna być flautaObrazek. Dna bałtyku ne znam więc liczyłem na wskazówki( spacerek kilkaset kilometrów aby poznać gdzie jest kamień to mi się nie chceObrazek)Przynęty to chyba najmniej ważna rzecz. Najistotniejsza jest chyba temperatura wody , i informacja kiedy troc jest blisko brzegu
Te linki sprawdzałem , myślałem że jest gdzieś w necie prognoza dla rybaków bardzo szczegółowa(temp. wody i stan)
tomek s.
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2002, 21:41

Postautor: tomek s. » 28 mar 2004, 21:02

Arek Popławski pisze:witaj,
musisz sie pospieszycz tym wyjazdem ;-) wczoraj i dzisiaj wiała 8-9ka, jutro jeszcze lepiej bo zanosi się 12 / Beaufort'a /. Wieje dobrze bo do brzegu, prawie idealnie z pn-wsch. Tak ma byc do środy. Wczoraj padła rybka na 72 cm, dzisiaj na 51cm, .........a jutro.......jadę ze szczęsliwcami i zobaczymy. Wskazówki co do miejsca - napewno kamieniste dno, urozmaicone "grubymi" głazami. Wszelkie "atrakcje" na dnie mogące stanowić kryjówki dla tobiaszy, to krok do przodu w stronę zwiekszenia szansy na kontakt z rybą. Nie można popadać w naśladowanie wszystkich przynęt , jakimi posługują się wędkarze np. na morzu północnym. Powodem jest różnica w zasoleniu wody. Nasz prawie słodki Bałtyk, eliminuje wszystkie organizmy stenohalinowe / np. głowonogi, powszechnie dość imitowane przez Norwegów i Duńczyków/ wymagające zdecydowanie bardziej zasolonej wody, niż tej , jaką daje Bałtyk. Na dobra sprawę mamy do wyboru : tobiasz, albo w pewnych okresach roku, krewetka. W czasie linienia jest ona doskonałą przynetą. Doskonałym wskaźnikiem tego stadium, jest nów księżyca / naukowe, jak i praktyczne doświadczenie wędkarzy duńskich /. Kolorystycznie wyglądaja przez cały rok, tak samo : garnela (crangon crangon) brązowa, we wszelkich odmianach kawy, no i pomarańczowo-różowa pontoporeja (pontopreia femorata) wystepująca masowo w zatoce gdańskiej.
Adresy stron z prognozami :
http://www.imgw.pl/wl/meteo?miasto=1
http://www.wmo.ch/index-en.html
pozdrawiam - Arek




Do łowienia w morzu to chyba powinna być flautaObrazek. Dna bałtyku ne znam więc liczyłem na wskazówki( spacerek kilkaset kilometrów aby poznać gdzie jest kamień to mi się nie chceObrazek)Przynęty to chyba najmniej ważna rzecz. Najistotniejsza jest chyba temperatura wody , i informacja kiedy troc jest blisko brzegu
Te linki sprawdzałem , myślałem że jest gdzieś w necie prognoza dla rybaków bardzo szczegółowa(temp. wody i stan)

Tomek Starowicz
tomek s.
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2002, 21:41

Postautor: tomek s. » 28 mar 2004, 21:13

Coś mi się dwa razy wysłałoObrazek

T. S.
Gość

Postautor: Gość » 29 mar 2004, 07:59

Tomku, flauta, to nie bardzo (choć 9B, to lekka przesada...). Przy bellonach, to co innego, ale trocie odpływają od brzegu przy takim stanie morza. Takie przynajmniej informacje mam od rybaków.

Co do dna, to faktycznie warto pospacerowac, choć nie znaczy, ze na lamparcim zawsze połowisz ryby. Jest jednak pewna zasada, która w wielu przypadkach się sprawdza. Otóż ukształtowanie dna, jego rodzaj itd jest mniej więcej takie, jak brzeg w danym miejscu. I tak przy kamienistej plaży można spodzewać się kamieni pod wodą, itd itd......

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości