Każda zapora będzie miała przepławkę

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 14 kwie 2004, 15:09

Bolszewka tak, co do reszty to cholera wie, nie sposób zapamiętać wszystkie siurki w województwie.
Awatar użytkownika
szpryna
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2004, 20:40

Postautor: szpryna » 15 kwie 2004, 07:06

cieszylbym sie niezwykle, gdyby trocie wstepujace do Kłodawy mogly migrowac dalej, tzn. powyzej jazu w Rusocinie. ciekawie czy prace zwiazane z udraznianiem rzek nie omina mojej "rzeczki z dziecinstwa" ;)
pozdrawiam

Mateusz
Jacek Płachecki
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 25 wrz 2002, 19:27

Postautor: Jacek Płachecki » 15 kwie 2004, 16:57

Artur Wysocki pisze:Podobno na Włocławek idzie dużo pieniążków unijnych. No i Brda, Drwęca, Wda i Wierzyca.

Tak :-(. Myślę,że z tymi przepławkami to mydlenie oczu.To będzie tylko skok na kasę.Dzisiaj rano w TV3 oglądałem program, w którym mówiono o zamiarze budowania kolejnych dwóch zapór we Włocławku.Ponoć takie rozwiązanie hydrotechniczne ,będzie najkorzystniejsze w pozyskiwaniu energii elektrycznej.Panowie Wędkarze. Nie łudźcie się.Ryby najmniej się tu liczą."Karty" zapewne już są rozdane :-(
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 16 kwie 2004, 06:58

Zapewne jest dużo racji w tym skoku na kase, komuś pewnie coś skapnie, ale ja mam to w poważaniu jeśli przy okazji wybudują te przepławki które zostały przewidziane do pierwszego etapu na rzekach Pomorza. Co do Wisły to mam poważne obiekcje czy uda się Włocławek jakoś udrożnić, a wpompowywane pieniądze w to betonowe cudo mogą nie przynieść efektu, (no za wyjątkiem paru gości w skórzanych fotelach).
Awatar użytkownika
szpryna
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2004, 20:40

Postautor: szpryna » 16 kwie 2004, 11:09

z Włocławkiem jest tez inny problem. pod zapora dno sie wymylo na skutek zrzutow wody z turbin. gdzies chyba wyczytalem, ze zaporze grozi zawalenie. nie wiem czy to prawda, ale jeseli tak...to bysmy byli swiadkiem ogromnej katastrofy. nie od dzis wiadomo, ze J.Włocławskie jest istna bomba ekologiczna (syf na dnie z zakladow przyslowych, glownie rafinerii). co w tedy stalo by sie z dola Wisla? lepiej nie mowic :/

co do przeplawki to dowiedzialem sie jaki jest glowny jej problem- zbyt duze roznice miedzy komorami (zbyt szybki przeplyw wody) oraz komory wejsciowe czesto ponad poziomem Wisly pod zapora (nie ma silnego nurtu necacego)
pozdrawiam



Mateusz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości