Skandal w jeleniogórskim PZW

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Marek Kowalski
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2002, 12:42

Re: skandal cd.

Postautor: Marek Kowalski » 02 sty 2003, 09:27

Marek_k84 pisze:
Spinningista pisze:Zawody wedkarskie podnoszą poziom i kulture wedkowania
................
a. Poziom?.... - w łowieniu qrdupli? Czy może tysięcy cierników i uklejek (na spławikowych)?
b. Kultury?.... - taaaa.... widziałem.... qlturę... picia.... po polsku...



nie żartuj lepiej....

Ł+)

O, witam dyskutanta z FF. Wypowiadalismy sie na ten sam temat, chodzilo o obnizone wymiary na Pucharze Soly. Co prawda nie byla to polemika (chodzi o nas obu), bo poglady mamy zbiezne. Oczywistym jest, przynajmniej dla mnie, ze wykazywanie mistrzostwa w lowieniu pstrragowych, lipieniowych, czy innych niedorostkow jest nieporozumieniem. Pomijam tu powstajace w przypadku zawodow na zywej rybie kwestie prawne, nie znam sie na tym. Ale ze sportowego punktu widzenia to cos mi tutaj brzydko pachnie. Nie potepialbym natomiast zawodow w czambul. Sam nie startuje, ale wiem, bo widzialem, ze sa "Zawody" i "zawody". Tak samo jest z kultura - sa "Wedkarze" i osobnicy zawlaszczajacy sobie prawem kaduka miano wedkarza. Przypuszczam, ze ostracyzm srodowiska moglby cos w tym zakresie zmienic. Mam nadzieje, ze nie jestem niepoprawnym optymista.
Marek Kowalski
marek_k84

Postautor: marek_k84 » 02 sty 2003, 10:46

właśnie....
są zawodnicy i Zawodnicy, są wędkarze i Wędkarze, są ludzie i... ludziska...
nie generalizujmy...
Napisałem jak napisałem bo nie lubię kategorycznych stwierdzeń, że to lub tamto to tak a nie inaczej....

Pozdrawiam w Nowym Roku
kriss
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2003, 19:22

Postautor: kriss » 03 sty 2003, 19:40

Panowie badźmy rozsaddni po to jest regulamin by go przestrzegać i NIE MA TŁUMACZENIA !!! jak bedziemy tak postepowac to dojdziemy do konca zwiazku do konca naszego hobby i to kto prezesi i dzialacz WSTYD PANOWIE WSTYD !!!!
Sędzia wędkarski

skandal w jeleniogórskim

Postautor: Sędzia wędkarski » 11 sty 2003, 09:24

Przeglądając powyższe posty zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi . Jako sędzia wędkarski uważam , że cała ta "wielka" sprawa jest bardzo prosta , wystarczy tylko zapoznać się z treścią pkt.1.11 na str.70 tzw "zielonej książeczki" , czyli Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego gdzie czytamy : - Ukaranie sędziego za wykroczenie popełnione w czasie pełnienia funkcji następuje po uprzednim przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego przez właściwe kolegium sędziowskie . W przypadku wykroczenia kapitanat sportowy może :
- czasowo zawiesić sędziego w pełnieniu obowiązków sędziowskich
- wnioskować do właściwych zarządów o przesunięcie do niższej klasy sędziowskiej lub skreślenie z listy sędziów
- wystąpić poprzez rzeczników do właściwych sądów organizacyjnych o ukaranie sędziego
Od tych decyzji przysługuje obwinionemu prawo odwołania do wyższych instancji PZW , w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji .
Jak widać przewidziano możliwość zaistnienia pomyłki sędziowskiej , jak również sankcje z niej płynące . Panowie , którzy w pewien sposób naruszyli powyższe przepisy na tych zawodach pełnili funkcje sędziów , wobec powyższego sprawa jest oczywista .
Dziwi mnie , że jak dotychczas nikt tego nie zauważył , chyba że zauważyć nie chciał . Podnosi się natomiast kwestie , które w żaden sposób nie wpływają na żetelne załatwienie tej sprawy. Całe to zamieszanie wywołane wokół tych feralnych zawodów wpływa negatywnie na istotę Związku i jego członków . Mam jednak nadzieję , że w pewnym momencie odpowiednie osoby , pełniące odpowiedzialne funkcje we władzach Zarządu Głównego PZW dostrzego istotę tego zdarzenia i podejmą odpowiednie decyzje .
Pozdrawiam wszystkich sędziów i myślę , że ich spojrzenie na ten problem jest podobne . Do zobaczenia nad wodami .
Sekretarz Koła PZW Nr 1

Skandal w Jeleniogórskim

Postautor: Sekretarz Koła PZW Nr 1 » 16 sty 2003, 20:53

Pragnę poinformować, czego zapewne Pan Andrzej Leśnik nie uczyni , że w dniu 11-01-2003 odbyło się Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Członków Koła PZW nr 1 w Jeleniej Górze , którego prezesem jest kol. Jan Kaziemko , a przewodniczącym Kapitanatu Sportowego kol. Grzegorz Siciński . Po przedstawieniu sprawozdania za rok 2002 ( sprawy formalne ) oraz po przeprowadzonej dyskusji ( między innymi na temat stawianych im zarzutów na łamach prasy i internetu ) pomimo usilnych starań kol. Przemysława Jedlińskigo Walne Zgromadzenie Członków Koła PZW nr 1 udzieliło Zarządowi Koła absolutorium ( przy jednym głosie przeciw) oraz wyraziło specjalne podziękowania dla Prezesa Zarządu kol. Jana Kaziemki za dotychczasową pracę na rzecz PZW , a także dla kol. Grzegorza Sicińskiego za osiągnięcia sportowe z racji zajmowania funkcji Przewodniczącego Kapitanatu Sportowego . Skierowano również wniosek o zakwalifikowanie popełnionego przez nich wykroczenia na zawodach jako wykroczenia sędziowskiego i rozstrzyganie go w oparciu o "Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego " dotyczącego wykroczeń popełnianych przez sędziów.

Z poważaniem


Sekretarz Koła PZW nr 1 W Jeleniej Górze
Mieczysław Maćkowiak
Paweł Ziętecki
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2002, 21:41

Postautor: Paweł Ziętecki » 19 sty 2003, 18:22

Do Pana sedziego i do Pana M. Maćkowiaka.
Nie znam osobiscie ale słyszałem wiele dobrego o działalności Pana Kaziemki. Nie zmienia to faktu (?) , że w wyniku "pomyłki sędziowskiej" uczestniczący w zawodach , którzy złowili niewymiarowe lipienie mają sprawy w sądzie. Tak dzis słyszałem. Prawda to?
Pozdrawiam Paweł

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości