Skrzydełka CDC

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Przemysław Ziomek
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2002, 04:34

Skrzydełka CDC

Postautor: Przemysław Ziomek » 20 lis 2002, 06:58

Witam wszystkich Kolegów.

Proszę powiedzcie w jaki sposób wykonujecie skrzydełka chruścików z piór CDC. Wiem, że należy oddzielić promienie od stosiny, ale czy robić to przez odcinanie czy odrywanie? Wykonałem juz kilka chrustów CDC ale uzyskanie odpowiednio dużego pęczka promieni zajmowało mi sporo czasu. Może ktoś podpowie jak zrobić to szybciej? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Grzesiek Łoszewski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 84
Rejestracja: 14 sie 2002, 15:22

Re: Skrzydełka CDC

Postautor: Grzesiek Łoszewski » 22 lis 2002, 12:59

Proszę powiedzcie w jaki sposób wykonujecie skrzydełka chruścików z piór CDC. Wiem, że należy oddzielić promienie od stosiny, ale czy robić to przez odcinanie czy odrywanie?


Oddzielanie promieni nie jest konieczne w dużych egzemplarzach chrustów. W mniejszych oczywiście lepiej pracuje się z pęczkami promieni.
Można je zarówno odrywać jak i odcinać, pamiętając jednak, że wiele piórek CDC jest słaba mechanicznie i odrywanie może je zniszczyć.
Ważna cecha CDC "gęstość" piórek. Materiał gorszy ma mniej promieni, materiał lepszy więcej. Dlatego kupując kaczą pupę warto zawsze zajrzeć do paczki i obejrzeć kilka piór. Nie trzeba tego robić kupując materiały dystrybuowane przez Giorgio Benecchi'ego, czy Raya Rumpha - to jedne z najlepszych produktów na rynku. Można je tu i ówdzie trafić w Polsce.
Pozdrawiam
Przemysław Ziomek
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2002, 04:34

Postautor: Przemysław Ziomek » 24 lis 2002, 13:14

Dziękuje Panie Grzegorzu za podpowiedź.
Pozdrawiam Przemek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości