szczupak na muche

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
BAk László

szczupak na muche

Postautor: BAk László » 14 kwie 2003, 18:13

Prosze o pomóc! W gazecie czytałem jak sie łowi szczupaka na muche .W tym roku chciałbym spróbowac,jak sie łowiszczupaka na muche i na streamera . Sprzet mam, tylko nie mam pojecia o metodzie.Tam gdzie chodze na ryby /kanał/ bardzo zarosznieta woda .Bardzo duzo szczupaków,okonie duze i nie których miejscach bolenie sie znajduja.
Mieszkam na Wegrzech w Kiskunhalas koło granicy Serbskiej.Przsepraszam jezeli nie pisze słusznie po polsku.
Dziekuje Bak László
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

Postautor: Adam Lejk » 14 kwie 2003, 18:22

Witam .

Na forum jest kilka wypowiedzi na temat przynęt na szczupaka, techniki, i zestawu muchowego na "szczepana". Jest też na stronie namuche.pb artykół p. Artura Banachowskiego o łowieniu szczupaków na muche. polecam lekturę . Pozdrawiam.
Sławek Stec
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 17
Rejestracja: 09 mar 2003, 14:01

Postautor: Sławek Stec » 15 kwie 2003, 18:12

Węgier Polak dwa bratanki, skąd tak dobrze piszesz po polsku? Mam paru kumpli z Twoich stron, z rybactwa z Olsztyna Vilmos Józsa, a na Mazurach odwiedzał mnie Bolazs Klimó z Budapesztu, straciłem z nim kontakt a zapowiadał się na zapalonego muszkarza(lata 70).
Łowiłem na podobnych łowiskach w Kanadzie, rano i wieczorem szczupaki się podnosiły od dna i można je było złowić na bassowego popera z powierzchni, w dzień przy dużym nasłonecznieniu używałem 3m Sink Tip'a i obciążonej muchy - z oczkami, aby ją poprowadzić jak najbliżej dna między zielskami. Spróbuj zrobić popera w kształcie żaby z siersci jelenia i piór, ale musisz go wystrzyc jak divera, wtedy nurkuje parę centymetrów pod powierzchnię i poprowadź go szarpnięciami. Jest to chyba najbardziej emocjonujący sposób połowu szczupaka, jeżeli jak mówisz jest ich b.dużo to będziesz miał niesłychaną frajdę, łowiska na których szczupak bierze na "suchą" są rzadkie. Szkoda, że nie ma tu galerii ładowanej z browsera bo bym na szybko wstawił parę moich much szczupakowych, chyba że u konkurencji na ff.pl.
Pozdrowienia
Sławek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości