Skład reprezentacji Polski na Muchowe Mistrzostwa Europy

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Adam Sikora
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2003, 19:49

Skład reprezentacji Polski na Muchowe Mistrzostwa Europy

Postautor: Adam Sikora » 11 lut 2006, 18:35

Ponieważ wielu wędkarzy startujących w muchowych zawodach wędkarskich interesuje skład reprezentujący Polskę na arenie międzynarodowej, podaję wytypowaną (10.02.2006) drużynę na Muchowe Mistrzostwa Europy oraz kryteria, jakimi kierowałem się przy jej doborze. Jeśli nie zmienią się w drastyczny sposób przepisy w naszym sporcie i jeśli będę trenerem w roku przyszłym, zasady te będą nadal obowiązywać. Dlatego myślę, że zainteresują one wszystkich startujących w zawodach.

1.Ze względu na narzuconą metodę wyłaniania kadry, która opiera się na punktach
zdobytych tylko w ubiegłym roku (poprzednio z 3 ostatnich lat), nie biorę pod uwagę
zajmowanego miejsca w pierwszej dziesiątce. Wszyscy zawodnicy mają pod tym
względem podobne szanse. Oczywiście analizuję kolejność miejsc, ale jest to tylko
wskazówka, a nie zasada wyboru.
2.Wyniki ankiety rozdanej wszystkim członkom kadry i kapitanowi drużyny (wytypowanie
reprezentacji).
3.Analiza wyników z dwu i trzech poprzedzających lat, pod względem ilości zdobytych
punktów i miejsca w rankingu.
4.Wyniki uzyskane w poprzednich zawodach międzynarodowych.
5.Bronienie zdobytych tytułów ubiegłorocznych na ME.
6.Umiejętność pracy: zespołowej i dla drużyny (na to kładę szczególny nacisk).
7.Staż poszczególnych zawodników w kadrze.
8.Moje osobiste przemyślenia.
(Kolejność punktów przypadkowa).
Każdy z członków kadry ma niezaprzeczalne prawo do szczegółowych wyjaśnień, dlaczego wytypowałem go lub odrzuciłem z reprezentacji.

Chciałbym także (już dla porządku) wspomnieć o jednej chyba oczywistej sprawie. Na pewno nie będzie miał szans startu żaden zawodnik o którym wiem, że dopuścił się oszustwa podczas swoich startów. Sądzę jednak, że ta uwaga dotyczy tylko niewielkiego marginesu osób biorących udział w zawodach.

W związku z tym wytypowałem drużynę będącą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w składzie (alfabetycznie):
1.Józef Lach
2.Kazimierz Szymala
3.Łukasz Ostafin
4.Piotr Konieczny
5.Piotr Wróbel

6.Antoni Tondera – zawodnik rezerwowy

Adam Sikora

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości