Troć

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 07 mar 2006, 14:05

Nie narzekam i obiecuje w tym roku pomóc w pilnowaniu tyle ile będe mógł.Oczywiście jak koledzy z Wejherowa będą mnie chcieli do swojej "BANDY" ;-))
Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » 07 mar 2006, 14:43

Wiktorze masz jedną ale za to jaką...Potwór!!!
Gość

Postautor: Gość » 07 mar 2006, 20:12

Ukazał się wreszcie w wersji drukowanej nowy informator krainy pstrąga i lipienia na lata 2006-2008.
Najważniejsze zmiany w okręgu gdańskim dotyczą Redy i tak:

- od cementowni w Wejherowie do mostu na drodze Wejherowo-Krokowa obowiązują przynęty sztuczne, zakaz spinningowania od 01 10 do 31 12; zakaz zabierania i posiadania złowionych lipieni. Od 01 10 do 31 05 połów wyłącznie z brzegu

-od w/w mostu do jazu w Redzie bez zmian czyli przynęty sztuczne; zakaz spinningowania od 01 10 do 31 12

-od jazu w Redzie do ostatniego zrzutu wody z obiektu tuczu pstrąga z lewego brzegu Redy - przynęty sztuczne; zakaz wędkowania od 01 10 do 31 12

-od w/w zrzutu wody do granicy rezerwatu Beka - bez zmian; przynęty sztuczne, zakaz spinnigowania od 01 10 do 31 12

-od granicy rezerwatu do ujscia do morza - wędkowanie zabronione

Stara Reda - przynęty sztuczne; zakaz wędkowania od 01 10 do 31 12; od 01 01 do końca lutego połów wyłącznie z brzegu.
Witek
Tomasz Papke
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 37
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:46

Postautor: Tomasz Papke » 08 mar 2006, 10:15

Drastyczne zmiany ,ale może coś poprawia sytuację rybostanu na Naszej Redzie...Tylko ,żeby wszyscy się temu stosowali ... Na ile lat są przewidywane te zmiany...?A co z podwyższeniem wymiaru dla Lipienia do 35 cm...?Nie udało się...?
Gość

Postautor: Gość » 08 mar 2006, 10:22

sorki nie doczytałem....zmiany na 2 lata ...oki
Grzeszniks

Postautor: Grzeszniks » 12 mar 2006, 10:32

Rewewlacja!!! na taki wykaz czekalem !!! szkoda , ze nie przeszedl zakaz posiadania oseki w okresie ochronnym troci... i podniesieni wymiaru dla lipienia... Jak wiadomo wielu " muszczkarzom " sie ona wtedy jak nigdy przydaje... Co do sprawiedliwosci rzeki i troci to gwarantuje ze takowa istnieje!!! Reda jest sprawiedliwa i nie zgadzam sie z glosem A.W. My na dole spedzilismy cala jesien i teraz Reda rozdaje sprawiedliwie ;-) Jak ktos nie pilnowal i zadaje sie z klusolami to teraz niema wynikow... Ale niestety pojawila sie nowa grozba dla Redy!!! w okolicach zlamanego mostu w Pieleszewie wycieto wiele drzew na odcinku ok 300 m w dol i w gore rzeki i powyciagano wszystkie zawady z koryta! Rzeka wyglada teraz jak zdewastowany kanal , trzeba dzialac bo zalatwia reszte rzeki!!!
Grzeszniks

Postautor: Grzeszniks » 12 mar 2006, 10:37

P.S. Jutro poniedzialek "panowie" z okregu zaczynaja prace od 8.00 , ruszaja tez urzedy chyba trzeba wyslac kilka pism i wykonac kilka telefonow , nich okreg zainteresuje sie co dzieje sie nad rzeka...
Arek gd
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 33
Rejestracja: 02 gru 2004, 21:12

Postautor: Arek gd » 12 mar 2006, 12:49

Zgadza się jakieś kutasy wycinają zdrowe drzewa i wyciągają powalone z koryta rzeki.Warto by było zainteresować się tą sprawą.
Wiktor
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2003, 19:18

Postautor: Wiktor » 12 mar 2006, 15:47

... Co do sprawiedliwosci rzeki i troci to gwarantuje ze takowa istnieje!!! Reda jest sprawiedliwa i nie zgadzam sie z glosem A.W. My na dole spedzilismy cala jesien i teraz Reda rozdaje sprawiedliwie ;-) Jak ktos nie pilnowal i zadaje sie z klusolami to teraz niema wynikow...

No cóż nie moge się nie odnieśc do tego tekstu,bo między kropkami doskonale wiadomo w kogo on godzi.Przecież to Wiktor zadaje sie z kłudownikami prawda "Grzeszniks"??A ty nie-kolego bronisz rzeki jak Częstochowy!!Cała dolna Reda została przez ciebie obroniona,anonimowy(choś nie dla mnie) przyjacielu Redy.Tak więc z całym szacunkiem udało sie obronic około kilkunastu gniazd tarłowych,skutecznie w tej chwili pustoszonych przez teczaki.No jeszcze udało się ochronić pare siei,chociaz jak dobrze i mi i tobie wiadomo ze kilku się nie udało.Mógłbym tak pisać i pisać ale nie chce mi się.Prosze Cie tylko żebyś nastepnym razem jak mnie spotkasz nad rzeką nie wyciągaj pierwszy ręki na powitanie jesli potem anonimowo mnie oczerniasz!!
narka
Gość

Postautor: Gość » 12 mar 2006, 16:16

Nie martw sie nigdy nie wyciagalem i nie wyciagne do Ciebie reki , Twoje zdjecia z lapami w skrzelach u troci wyjetej przy zrzucie w okresie ochronnym na muche napawa mnie obrzydzeniem... Ta krew sciekajaca po lokciach daje gwarancje ze ryba wrocila w dobrej kondycji do rzeki... A co do pilnowania to pilnujemy sluzy poto aby troc poszla w gore i wytarla sie na tarliskach w gornym biegu rzeki np: na oplywie gdzie jest szansa na zdrowe potomstwo, nie robimy tego dla siei i kilku tarlisk na dole. I to nie ja jestem ojcem tegorocznej akcji antyklusowniczej i nie sobie przypisuje te sukcesy. Ale prawda jest ze gdyby nie my nie byloby czego pilnowac u gory. Ale nie o tym temat! Zle sie dzieje w Pieleszewie :-( i trzeba temu jak najszybciej zaradzic...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości