Przetarte wodery

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Pawelos
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2005, 07:15

Przetarte wodery

Postautor: Pawelos » 08 mar 2006, 09:57

Proszę o radę.
Od roku używam oddychających woderów Cabela's DryPlus Waders. One mają od wewnętrznej strony takie łatki wzmacniające szwy. I właśnie na sztywnych krawędziach tych łatek, od chodzenia i obcierania nogą o nogę, przetarł się zewnętrzny materiał woderów.
Same wodery nie przeciekają, bo parę dni temu ich używałem i było ok, ale wygląda to jakby w tych przetartych miejscach pod spodem była już tylko cieniutka sama membrana (czy to w ogóle możliwe?).

Pytanie oczywiście jest takie, jak powinienem to załatać, żeby nie mieć problemów w tych miejscach? Chyba od zewnątrz, tak? Jaką tkaniną, żeby się nie przetarła od chodzenia w przyszłości (a chodzę dużo w woderach)? Jakiego kleju użyć żeby nie uszkodzić materiału?

Z góry dzięki za pomoc.

Paweł
Adam Sikora
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2003, 19:49

Postautor: Adam Sikora » 13 mar 2006, 23:01

Jeśli nie ciekną to na razie się nie przejmuj. To często tylko tak wygląda. Poczekaj na rzeczywistą awarię. Do ewentualnej naprawy najlepsze byłyby takie same paski na szwy, które masz na woderach (przykleja się je żelazkiem). Idź do sprzedawcy i poproś może będzie je miał.
Pawelos
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2005, 07:15

Postautor: Pawelos » 14 mar 2006, 08:42

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Wodery sprowadziłem ze Stanów, kupiłem przez Internet, więc może być problem z komunikacją ze sprzedawcą.

Dostałem jednak namiary na fachowca we Wrocławiu (w którym mieszkam), który od kilkunastu lat szyje i naprawia wodery. Pokażę mu to i zobaczymy co powie. Obawiam się, że już teraz dobrze by było je naprawić.
Jak napisałem przeciera się zewnętrzny materiał, który jest chyba mocniejszy od membrany. To kwestia pewnie krótkiego czasu jak przetrze się samam membrana. A jak wspomniałem chodzę dość dużo w woderach.

Paweł
Gość

Przetarte wodery

Postautor: Gość » 20 mar 2006, 22:54

Mam takie same, sprowadziłem ze Stanow w 2003.Razem z woderami dostałem kawałek materiału na łatki oraz kawałek (ca 20cm) tasmy uszczelniającej szwy od wewnątrz, poszukaj u siebie, Cabelas wysyłał to standardowo.
Ewentualnie łatki mozesz zrobić z wewnętrznej kieszeni - ten sam materiał.
Myślę że najlepiej i najprościej posmarować przetarcia Aquaseal'em, dotępnym w Cabelasie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości