Potzrebne dobre rady dobrych ludzi :)...na szczupaka

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Jimmie
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2006, 19:35

Potzrebne dobre rady dobrych ludzi :)...na szczupaka

Postautor: Jimmie » 09 kwie 2006, 20:01

Witam.
Jestem nowy na forum i chciałbym zadać swoje pierwsze pytanie J.
Otóż zeszłoroczne ostatki spędziłem na moim „chwiejnym” pontonie z muchówką, rzecz jasna szukając szczupłych J. Nie jestem zbyt kasiaty vięc do każdej metody muchowej, na każdą rybę używałem jednego sprzętu: wędka-Jaxon genesis fly fisherman 6/7#, kołowrotek saf-shina linka pływająca i ręcznie czasami nawet 5 min przed wyjściem klecone strimki na hakach jigowych po usunięciu główek. I kilka szczupaczków wycharatałem ale z trudem ponieważ ciężko mi było posyłać muchę na dużą odległość kijkiem 2,7m wielką muchą ..nasiąkniętą wodą. I moje pytanie brzmi jaki sprzęt kupić na szczupaki ??chodzi głównie o kijaszka bo reszta to pryszczJ.....i jeszcze co do mojego teraźniejszego sprzętu powiedzcie czy dobrze myślę że na takie muchy kij o takich parametrach jest za słaby??
Więc myślę nad kijami:
- jaxon crystalis fly 3m #8/9
- xt- pro fly 3,5m #7/8
Zerknijcie proszę na te kije I powiedzcie co o nich sądzicie (zaznaczam że droższe nie wchodzą w grę) i co sądzicie o moich wcześniejszych doświadczeniem ze teraźniejszym sprzętem.
Z góry dziękujęJ
Jak mnie nie ma to jestem na rybach...jak nie ma mnie an rybach to jestem na desce, a jak mnie naie ma na desce to...śuvax??...a za niedugo..GO SKIM :)
Adam Sikora
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2003, 19:49

Postautor: Adam Sikora » 10 kwie 2006, 23:08

Pierwsza rada: potrenuj rzuty.!!!!! Kijem 6/7 powinieneś spokojnie rzucać muchami mierzącymi około 8-12 cm. Większe, istotnie mogą wymagać linki: powiedzmy 8-9. Ale to nie jest do końca prawda, że gdy zastosujesz "12"-tkę to można dopiero używać muchy duże dwudziesto centymetrowe.
Nie radziłbym stosować kiji dwunasto stopowych, to już wędki dwuręczne i przy rzucie znad głowy w tym wypadku zbędne.
Gość

Postautor: Gość » 11 kwie 2006, 13:17

Witaj.
Przyjrzyj sie blankom Batsona z serii BatsonFly RX6 "Standard Modulus/High Strain Rate". Znajdziesz tam kije szczupakowe w cenie ok. 190 zł. Niech komponenty wyjdą drugie tyle...Myślę, że to dobry sposób na tani , niezły kij.
I raczej odradzam kij powyzej 2.90 do tej metody i ryby No, chyba że do łowienia w rzece z brzegu.
Pozdrawiam.
Kuba Chruszczewski

Postautor: Kuba Chruszczewski » 12 kwie 2006, 20:07

To ja pisałem, Jarząbek, trener...eee.... znaczy Kuba Chruszczewski, tylko się nie zalogowałem.
Gość

Postautor: Gość » 12 kwie 2006, 20:30

na szczupaka jak jedziesz wypij se kilka browców i zrób siku ...kilka razy to zawsze pomoże a jak nie ku se dobre muchy..!!!
\
Gość

Postautor: Gość » 13 kwie 2006, 14:36

rzeczywiście wyczerpująca i smiała odpowiedz mojego poprzednika.
Mi się wydaje że problem tkwi w lince masz pewnie DT ?? jak tak to kup sobie WF 7. JEst przesnaczona do dalekich żutów, a jak szczupłe słabo gryzły to daj do tego dopalacz tzn. (doczepianą tonącą końcówkę) razem wydasz coś ok 90-100 zl za sznur z dopalaczem. Streamery to głównie muchy 5-10 cm jeżeli jesteś początkującym wędkarzem zrób sobie Dywanikowca lub nawet puchowca z marabuta, zonkery. Może spróbuj połowić okonie, fajna zabawa, a i brań dużo :)

Połamania ... pontonu ;)

Uszanowanie
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 13 kwie 2006, 15:00

Po pierwsze - ćwicz rzuty. Adam ma rację, ze takim kijem powinieneś rzucać w miarę dużymi muchami. Co prawda nie do końca zgodzę się z tymi 8-12 cm, bo z reguły nie długość a rodzaj materiałów jest ważny, jednak jakby na to nie patrzeć to z takim kijem można już sporo.

Co do much, to polecam tylko i wyłącznie syntetyki - mają tą przewagę nad naturalnymi materiałami, ze łatwiej "zrzucają" wodę, przez co są lzejsze, a to się przekłada na komfort rzutu.

Linka zdecydowanie jednostronnie koniczna, pływająca lub ewentualnie I. Kij 2,7m wystarczy w zupełności.

Poszukaj na forum - sporo ludzi pisało o muchowych szczupakach.
tadeusz

szczupak

Postautor: tadeusz » 13 kwie 2006, 18:29

Temat połowu szczupaka metodą muchową bardzo mnie interesuje, mam pytanie odnośnie przyponów - metalowe czy może fluocarbon, może plecionka, tylko jaka?.Tego problemu jeszcze nie rozwiązałem.Proszę o pomoc.
Gość

Postautor: Gość » 13 kwie 2006, 19:55

wszystko znajdziesz na tym forum - wyszukiwarka i do roboty.....
Jimmie
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2006, 19:35

Postautor: Jimmie » 13 kwie 2006, 22:26

więc linka wf ciepie sie dalej niz dt??
Jak mnie nie ma to jestem na rybach...jak nie ma mnie an rybach to jestem na desce, a jak mnie naie ma na desce to...śuvax??...a za niedugo..GO SKIM :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości