Wda powyżej Wojtala

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Wda powyżej Wojtala

Postautor: Jarek » 13 kwie 2006, 11:58

Górna Wda tj. pow. Wojtala teraz wygląda tak
Załączniki
wda2ux.jpeg008.jpg
tak wyglądała wcześniej...
wda2ux.jpeg008.jpg (58.48 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda74pc.jpeg006.jpg
wda74pc.jpeg006.jpg (38.49 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda62us.jpeg005.jpg
wda62us.jpeg005.jpg (35.43 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda53uh.jpeg004.jpg
wda53uh.jpeg004.jpg (30.77 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda40pn.jpeg003.jpg
wda40pn.jpeg003.jpg (33.13 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda38ei.jpeg002.jpg
wda38ei.jpeg002.jpg (41.45 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda29jn.jpeg007.jpg
wda29jn.jpeg007.jpg (33.48 KiB) Przejrzano 8901 razy
wda18er.jpeg001.jpg
wda18er.jpeg001.jpg (39.78 KiB) Przejrzano 8901 razy
Gość

Postautor: Gość » 13 kwie 2006, 13:11

SUPER jestem pod wrażeniem naszych meliorantów,to prawdziwi fachowcy,czyli tam nie ma czego szukać,gratuluje pomysłowości organom odpowiedzialnym za to!
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 13 kwie 2006, 13:31

to nie jest najpewniej ich ostatnie słowo.. o nie!
Gość

Postautor: Gość » 13 kwie 2006, 14:28

ehh gdyby to wędkarstwo nieuspokajało nerwów żuciłbym to w cholere !!

Niewiem jak można na to patrzeć, a co dopiero to robić. Szlag by trafił tych pieprzniętych meliorantów. Niech się zajmną sprątaniem polski, a nie wyrównywaniem rzek.
Mordor

Postautor: Mordor » 13 kwie 2006, 17:10

Co za inteligent wydał zgodę na zniszczenie rzeki. Wiecie co wcale się nie dziwię, że mówią na Polaków, że nic nie potrafią dobrze zrobić bo tylko niszczyć potrafimy. Gdybym miał się drugi raz urodzić to nie chcę żyć w Polsce. I mają być ryby w takich rzekach gdzie są ogołocone z drzewostanu i roślinności. Ktoś powinien iść za to siedzieć na długie lata. Podejrzewam że w bardziej rozwiniętym kraju by takiemu inteligentowi to nie uszło płazem. Pozdrawiam Wszystkich Muszkarzy.
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 14 kwie 2006, 06:51

Ręce opadają,nie bywałem tam zbyt często ale mam w swojej kolekcji kilka silnych wrażeń z tego odcinka.Cóż pozostają już tylko wrażenia z przeszłości i zdjęcia.Płakać się chce to była piękna woda :-(
Arek gd
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 33
Rejestracja: 02 gru 2004, 21:12

Postautor: Arek gd » 14 kwie 2006, 08:14

Krew się w człowieku burzy oglądając te zdjęcia, najgorsza jest nasza bezradność wobec podobnych spraw które dotyczą naszych ukochanych rzek.
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 14 kwie 2006, 10:12

jakiś czas temu była akcja w sprawie melioracji Łeby poniżej Bożego Pola - był straszny szum wokół tego i wydaje się że udało się temu zaradzić...

Niestety o Wdzie było już wiadomo jakieś 2 lata temu - nawet sam o tym gdzieś pisałem... Kika osób które widzą co robić działały w tej sprawie - meliorację wstrzymano (z tego co wiem) jednak nagle dopadała mnie jak grom informacja że jest już po wszystkim...

Najgorsze że na Wdzie przeprowadzono prace z wykorzystaniem pompy refulacyjnej czy jak to się tam nazywa wsysając cale dno i wywalając je na brzeg… ikra, larwy, wylęg, narybek, małe ryby (nie tylko pstrągi), owady w tym larwy jętki majowej której było tam zatrzęsienie itd. poszło się po prostu „walić” moim zdaniem straty są po prostu przeogromne…

Sam, jak się dowiedziałem o melioracji Wdy na tym odcinku, zadzwoniłem do PZW w Gdańsku a dokładnie do Zarządu Okręgu i rozmawiałem z typem który się zajmuje ochroną wód. Zapytałem czy to prawa że jest coś takiego planowane - odpowiedział że NIE, że nic nie wie, jedynie wie że ma być tam coś niewielkiego przeprowadzone ale na pewno nie ma to być melioracja... Trochę mnie to uspokoiło i pomyślałem że ktoś mnie wkręca, że próbuje z takiego czy innego powodu wmówić nieprawdę.

Szkoda że tej rozmowy nie nagrałem.
Gość

Postautor: Gość » 14 kwie 2006, 12:49

taka jest różnica między wejcherowem i lęborkiem a gdańskiem oni mają wszystko w dupie my potrafiliśmy wstrzymać na łebie "inwestycje".tak jest w gdańskich wodach że one tylko płyną i nic więcej ci ludzie pojęcia nie maja albo im się nawet nie chce(raczej to drugie) dlatego jak słyszę PZW to mi się nie dobrze robi,wyobrażmy sobie coś takiego na prywatnych,licencyjnych odcinkach,to chyba mało prawdopodobne,łebe też wygrało PZW i gdyby nie paru ludzi to9 też byłaby kopana,tarliska na łebie -PZW nawet nie zainteresowało co się dzieje,nie chce mi się już pisać o Polskim Związku Wywrotowców,idą święta więc wystarczy,życze zdrowych i wesołych świąt,zróbmy coś razem aby usunąć niekompetentnych ludzi z PZW[/b]
grzeszniks

Postautor: grzeszniks » 14 kwie 2006, 12:59

Panowie !!! problem jeszcze nie zakończony - melioranci przesuwają się w górę Wojtala i są już na bagnach w okolicach Bąka!!! jeżeli pójdą wyżej zniszczą ostatnie tarliska i szansa na odrodzenie się tego odcinka będzie zerowa!!! Najważniejszym problemem jednak jest fakt że :
- ZOPZW Gdansk - jako prawny uzytkownik wody ponoszacy duze naklady finansowe na jej utrzymanie pozwolilo na takie zniszczenie rzeki!!! - ktos musial zato zgarnac chyba gruba kase...
- ZOPZW Gdansk - nigdy wczesniej w podobnych przypadkach i zapewne teraz też , nie domagalo się sądownie rekompensaty pienieżnej za poniesione nakłady finansowe i znaczne straty materialne wyżądzone przez meliorantow. Takie rekompensaty gwarantuje dzierzawcom jak i użytkownikom wieczystym gruntów - kodeks cywilny!!! Nie skierowanie sprawy do właściwych organów jest kolejnym zaniedbaniem i opieszałością PZW.
- rada dla kolegów wędkarzy- może znana i prosta ale skuteczna i warta naśladowania - w okresie wiosennym kiedy jest wilgotno i ciepło zaczynają pączkować młode pędy wierzb rosnących nad rzekami. Wystarczy naścinac takich pojedynczych gałązek i nawtykać wzdłuż brzegów np na zakrętach rzeki. Duża część z nich odbije , wypusci korzenie i liscie i za jakiś czas choć trochę zasłoni ten koszmarny krajobraz...Nie zastąpi to niestety wiekowych drzew rosnących nad wodą ale zawsze będzie wygladać trochę lepiej i jeśli karzdy wsadzi kilka takich gałązek to jest szansa , że za 3-4 lata znowu będziemy cieszyć oczy nad Wdą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości