Belona

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
hi tower
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2006, 11:50

Postautor: hi tower » 20 maja 2006, 15:59

Dostałem cynk że we Władku już łowią!!! Co na zatoce będe wiedział jutro po BELONADZIE w Pucku. Na Helu przynajmiej jeszcze jej niema.
TK
@hitowerfishing
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2006, 06:40

Jak co roku belona najpierw pokazuje sie w rejonie Rewy, Rzucewa, Osłonina... i tam też od dwóch dni spinningiści łowią po kilkanaście/ kilkadziesiąt ryb.
Witek
tom_roy
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2005, 16:33

:)

Postautor: tom_roy » 23 maja 2006, 06:53

Belony już są :) nawet ładne sztuki, ale fakt, że jeszcze nie pojawiły sie masowo :) Teraz troszku na morzu wieje to może w końcu wymiesza trochę wodę i srebrne bociany blizej brzegu się pojawią ławicami :) Jak do tej pory miałem kilka sztuk na błystke Zamkera :) Kotwiczki tylko musiałem znów małe zastosować bo na większe za dużo puknięć, a za mało efektów :) Czekam, aż morze się uspokoi i wtedy polowanie zacznie się na dobre :) Pozdrawiam
Tom
Ryba też człowiek ;]
tom_roy
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2005, 16:33

Postautor: tom_roy » 25 maja 2006, 06:35

Wczorajsze owy pomimo bardzo silnego wiatru i sporej fali udane :) Do domku 10 sztuk dla smaku, reszta spowrotem do wody :) Brań niesamowita ilość :) Mam nadzieję, że pogoda się poprawi jeszcze bardziej, dośc deszczu i sztormów :/
Ryba też człowiek ;]
Marcinek

Postautor: Marcinek » 25 maja 2006, 09:16

Hey! Sluchaj tom_roy gdzie ty je lowisz?? Ja bylem na zatoce puckiej i ani brania!??
tom_roy
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2005, 16:33

Postautor: tom_roy » 25 maja 2006, 13:05

Zatoka Pomorska, okolice Dziwnowa, Międzywodzia, Dziwnówka, Wisełki, Rewala.
Ryba też człowiek ;]
hi tower
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2006, 11:50

Postautor: hi tower » 25 maja 2006, 17:23

W Gdyni na skwerku biorą pojedyncze sztuki spławikowcą a na Puckiej wewnętrznej podobno też kiepsko a w Orłowie pod klifami nic!!!! Urząd Morski przeprowadza jakieś eksperymęty z łamaczami fal i refulują plaże i kumpel co tam nurkował mówił że zasypali łaki podwodne :-((((((( bydlaki! Pewien rybak twierdzi że jeszcze za wcześnie bo woda zimna inni miejscowi mówią że po belonie, nie wiem co o tym myśleć bo znajomi co byli łudką to połowili a ja nadal bez dziobatej :-( poje.... ten rok!!! Pozdrawiam wszystkich co połowili!
TK
@hitowerfishing
tom_roy
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2005, 16:33

Postautor: tom_roy » 25 maja 2006, 18:57

Pogoda nie rozpieszcza, moze lekko zakłócić rytm przyrody i małe przesunięcia mogą być, ale na to już wpływu nie mamy. Faktem jest że w Zatoce Pomorskiej belony trzymają sie bardzo długo a nie tylko maj i czerwiec. Pewno trasa wędrówki i żerowisko przed podróżą na wody Morza Północnego :)
Ryba też człowiek ;]
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 25 maja 2006, 22:39

Koledzy,

Czy może ktoś powiedzieć gdzie w Trójmieście można połowić te dziwne ryby na jedyną słuszną metodę ??? czy ktoś mógłby służyć radą i ewentualnie przewodnictwem ??? bywam w Sopocie co 2 tyg. zwykle niedzielne poranki spędzam z braku laku na molo łowiąc coś tam... na spławik... jakie muchy przygotować ?
Arek gd
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 33
Rejestracja: 02 gru 2004, 21:12

Postautor: Arek gd » 26 maja 2006, 10:39

karol pisze:Koledzy,

Czy może ktoś powiedzieć gdzie w Trójmieście można połowić te dziwne ryby na jedyną słuszną metodę ??? czy ktoś mógłby służyć radą i ewentualnie przewodnictwem ??? bywam w Sopocie co 2 tyg. zwykle niedzielne poranki spędzam z braku laku na molo łowiąc coś tam... na spławik... jakie muchy przygotować ?


Proponuje Ci miejscowość Rewa jest tam pas wypłycenia który ciągnie sie daleko w głąb zatoki, na dzień dzisiejszy w Rewie belona nie chce jeszcze gryzc ale next tydzien na pewno bedzie dobry.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości