Wędka Elektryczna...

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Filip Kostrzewa

Postautor: Filip Kostrzewa » 25 wrz 2006, 16:29

Czy coś zrobili temu debilowi od tej strony z agregatem?
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp:

Postautor: Marcin Kostuch » 25 wrz 2006, 17:21

Witam,

Niestety, witryna nadal straszy elektrycznymi agregatami. Nie można nic w tej sprawie zrobić gdyż zgodnie z obowiązującym prawem dystrybucja takiego sprzętu jest legalna. Mogą go nabyć uprawnieni do rybactwa, choć chyba nie tylko... Nasza akcja spotkała się z bardzo dużym poparciem i zaangażowaniem wielu osób, co poskutkowało oficjalnym zabraniem głosu w tej sprawie ZG PZW o czym możemy przeczytać tutaj.
Problem "elektrycznej wędki" został też w bardzo ciekawy sposób uregulowany przez Kolegów z LakeFishing.com.pl w ich projekcie nowej ustawy z którą możemy się zapoznać tutaj:http://www.lakefishing.com.pl/projekt_ustawy/index.php.
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Portalu PZW Siemirowice, myślę że po części odnieśliśmy sukces i już niedługo urządzenia do połowu ryb za pomocą pola elektrycznego zostaną całkowicie ZAKAZANE!!.

Pozdrawiam.
Mariusz Teodorowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2004, 17:19

Postautor: Mariusz Teodorowicz » 26 wrz 2006, 20:50

Możesz wierzyć lub nie, ale w całym świecie używa się takiego sprzętu. Jest to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych np. w badaniach naukowych.
Działanie prądu elektrycznego na ryby jest dosyć skomplikowane i na wytłumaczenie tego problemu nie wystarczy post na forum. Generalnie przeciw, wypowiadają się ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z takimi, legalnymi i atestowanymi urządzeniami, natomiast widzieli efekty działania sprzętu kłusowniczego, lub wręcz prądu z sieci.
Lubię tu zawsze używać porównania do skalpela. Daj go do zabawy dziecku i zabroń jego używania chirurgowi. To naprawdę dobra analogia.
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp:

Postautor: Marcin Kostuch » 27 wrz 2006, 07:35

Tak się składa że doskonale wiem na czym polega działanie tego urządzenia, wiem że jest ono stosowane przy badaniach, ale niestety nasze realia są takie, że dopóki te urządzenia będą dopszczone do użycia nawet w ograniczony sposób, to zawsze znajdzie się jakiś kombinator, który użyje go zgodnie ze swoimi potrzebami. Dostęp do tego sprzętu trzeba jak najbardziej ograniczyć, a jeśli chodzi o badania są też inne sposoby...

Pozdrawiam
Mariusz Teodorowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2004, 17:19

Re: Odp:

Postautor: Mariusz Teodorowicz » 27 wrz 2006, 19:22

Marcin Kostuch pisze:Tak się składa że doskonale wiem na czym polega działanie tego urządzenia, wiem że jest ono stosowane przy badaniach, ale niestety nasze realia są takie, że dopóki te urządzenia będą dopszczone do użycia nawet w ograniczony sposób, to zawsze znajdzie się jakiś kombinator, który użyje go zgodnie ze swoimi potrzebami. Dostęp do tego sprzętu trzeba jak najbardziej ograniczyć, a jeśli chodzi o badania są też inne sposoby...

Pozdrawiam

Doskonale wiesz, powiadasz, na czym polega jego działanie? Rozumiem, że przeszedłeś odpowiedni kurs, zdałeś egzamin. Po drodze oczywiście zaliczyłeś fizjologię ryb. Po tym, przynajmniej z 50 godzin pracowałeś takim sprzętem. Wtedy zgodzę się, że masz prawo użyć słowa doskonale.
Co do metod (sposobów), proszę oświeć mnie... jakie?
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp:

Postautor: Marcin Kostuch » 28 wrz 2006, 07:43

Celem tego wątku na forum było poruszenie jakże niebezpiecznej wśród kłusowników praktyki zabijania ryb przy pomocy tzw. "elektrycznych wędek" problem jest, chcieliśmy go medialnie nagłośnić, udało się zainteresować sprawą ZG PZW, który oficjalnie zajął stanowisko, a nawet podziękował... Ale nie dlatego powstała akcja. Poruszyły nas drastyczne filmy, które znajdowały się na stronie dystrybutora tego sprzętu. Nie były one dostępne, jednak swoimi sposobami zdołałem je odnaleźć na ich serwerze. Panie Mariuszu zapraszam na nasz portal, proszę obejrzeć te barbarzyńskie widoki (dział download) myślę, że mężczyzna z workiem pełnym pstrągów potokowych na plecach na pewno nie jest żadnym ichtiologiem, a nawet nie studentem tego kierunku.. [sic!] Nie bede robił na zawołanie wykładu o działaniu tego sprzętu, tym badzrdziej że z Pana wypowiedzi przemawia arogancja i butność. Jest to dla mie tym bardziej dziwne, cel który przyświecał akcji był jak najbardziej słuszny. Pozdrawiam.
michalm
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2005, 11:47

Postautor: michalm » 28 wrz 2006, 13:33

Żaden uzytkownik rybacki chcący prowadzić gospodarkę na swojej wodzie nie jest w stanie obejść się bez tego urządzenia.
Dotyczy to PZW jak i prywatnych użytkowników
Te zdjęcia wykonano u Pana Jeleńskiego Wyobrażasz sobie latanie z podbierakiem za nieogluszoną rybą?
Wyobrażasz sobie przełowienie dopływów, gdzie odbywa się wychów narybku, wyobrażasz sobie odłowy tarlaków? Ja nie.
Dopóki nie przywrócimy rzekom mozliwości samoistnego odradzania populacji ryb to agregat jest konieczny.
Michał Mieczyński
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp

Postautor: Marcin Kostuch » 28 wrz 2006, 14:20

Dlaczego uważasz że nie można obejść sie bez odłowów za pomocą elektrycznej wędki? Czy najprostszy sposób zawsze musi być tym najlepszym??? Ingerencja polem elektrycznym w układ nerwowy ryb, niestety nie dla wszystkich kończy się szczęśliwie.. Są też inne metody badania ryb np. skanery podwodne liczące ryby. Sumiennie prowadzone rejestry połowu itp. Oczywiście nie wykluczam możliwości używania takiego sprzętu, ale dostępność za pośrednictwem internetu? Czy na prawdę nie oglądaliście tych szokujących filmów? Zachęcam. Bo z odłowami kontrolnymi niewiele mają wspólnego..
Mariusz Teodorowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2004, 17:19

Re: Odp:

Postautor: Mariusz Teodorowicz » 28 wrz 2006, 18:54

Marcin Kostuch pisze:Celem tego wątku na forum było poruszenie jakże niebezpiecznej wśród kłusowników praktyki zabijania ryb przy pomocy tzw. "elektrycznych wędek" problem jest, chcieliśmy go medialnie nagłośnić, udało się zainteresować sprawą ZG PZW, który oficjalnie zajął stanowisko, a nawet podziękował... Ale nie dlatego powstała akcja. Poruszyły nas drastyczne filmy, które znajdowały się na stronie dystrybutora tego sprzętu. Nie były one dostępne, jednak swoimi sposobami zdołałem je odnaleźć na ich serwerze. Panie Mariuszu zapraszam na nasz portal, proszę obejrzeć te barbarzyńskie widoki (dział download) myślę, że mężczyzna z workiem pełnym pstrągów potokowych na plecach na pewno nie jest żadnym ichtiologiem, a nawet nie studentem tego kierunku.. [sic!] Nie bede robił na zawołanie wykładu o działaniu tego sprzętu, tym badzrdziej że z Pana wypowiedzi przemawia arogancja i butność. Jest to dla mie tym bardziej dziwne, cel który przyświecał akcji był jak najbardziej słuszny. Pozdrawiam.

Jaki był cel wątku wiem doskonale. Filmiki widziałem kilka lat przed Tobą. Tego człowieka uważam za tzw. członka męskiego. Nawet z nim kiedyś korespondowałem. Że cel nie był słuszny, masz odpowiedź Michała.
Idąc Twoim tokiem rozumowania, należy zabronić sprzedaży skalpeli i oczywiście samochodów.
Poza tym nie odpowiadasz na zadane pytania.
Co do buty i arogancji, ona występuje u mnie zawsze, w reakcji na fundamentalizm, który wcale nie musi byc muzułmański.
Marcin Kostuch
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 110
Rejestracja: 20 mar 2006, 14:57

Odp

Postautor: Marcin Kostuch » 28 wrz 2006, 19:38

Zarząd Główny PZW nie pozostał obojętny na liczne wystąpienia wędkarzy internautów, którzy przekazywali nam informację o szkodliwej i karygodnej reklamie przyrządu do łowienia ryb o nazwie ,,elektryczna wędka’’. Podzielamy w tej mierze opinię wędkarzy, iż zakup oraz amatorskie posługiwanie się takim rybackim narzędziem połowowym jest kłusownictwem w czystej formie.

Dlatego też skierowaliśmy w 2002 roku do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez producenta elektrycznych wędek, a zarazem właściciela strony internetowej propagującej użytkowanie tego agregatu w miniaturze, bo takim w istocie jest "elektryczna wędka". Niestety nasze starania nie przyniosły rezultatu.


Negatywne stanowisko PZW dotyczące kwestii tzw. elektrycznej wędki prezentowaliśmy również w wystąpieniach rzecznika prasowego PZW m.in. w telewizji TVN w programie „Uwaga!” oraz w prasie wędkarskiej.


Niestety, wobec faktu odmowy wszczęcia postępowania przez Prokuraturę Rejonową w Wałczu wobec producenta wędki elektrycznej, Zarząd Główny PZW dołączył projekt zawierający całkowity zakaz produkcji i posługiwania się tego rodzaju sprzętem bez stosownych uprawnień do propozycji nowelizacji ustawy o rybactwie śródlądowym, o czym informowaliśmy wcześniej w portalu. Mamy nadzieję, że nowe kierownictwo resortu będzie kontynuować pracę nad nowelizacją tej ustawy i zakaz ten znajdzie swoją formułę prawną.



Jednocześnie należy stwierdzić, iż wszelkie formy popularyzacji na forum mediów możliwości korzystania z "elektrycznej wędki" należy traktować jako współudział w procederze kłusownictwa, a w każdym razie jako naruszenie zasad etycznych, którymi powinni kierować się członkowie PZW. Dlatego też każdą sprawę tego rodzaju skierujemy m.in. do rzecznika dyscyplinarnego PZW.


Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim Kolegom, którzy występowali i występują z protestami dotyczącymi "elektrycznej wędki" oraz prosić o dalsze wspieranie wysiłków ZG PZW dotyczących uregulowania tego problemu. Szczególnie dziękuję kolegom z Koła PZW w Siemirowicach za podjęcie akcji „Stop elektrycznym wędkom” - http://pzwsiemirowice.v24.pl/infopage.php?id=99a


Jednocześnie należy stwierdzić, iż wszelkie formy popularyzacji na forum mediów możliwości korzystania z "elektrycznej wędki" należy traktować jako współudział w procederze kłusownictwa, a w każdym razie jako naruszenie zasad etycznych, którymi powinni kierować się członkowie PZW. Dlatego też każdą sprawę tego rodzaju skierujemy m.in. do rzecznika dyscyplinarnego PZW.


Jest to cytat ze strony Z G PZW, radzę uważnie przeczytać, potem wejść na portal obejrzeć WSZYSTKIE FILMIKI ( a nie tylko jeden...) jak będzie mało kilka postów wyżej są zdjęcia kłusoli zabijających pstrągi potokowe i troć, jeśli nadal będzie mało zapraszam nad pomorskie rzeki w okresie ochronnym troci i pstrąga. Jeśli po tym nadal uważa pan że "elektr. wędka" powinna być ogolnie dostępnym artykułem takim jak skalpel lub samochód, to z całym szacunkiem... Krytykanctwo jest najłatwiejsze, gorzej jak trzeba coś zrobić...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości