Zawody Muchowe

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Pomysł z nad Łeby

Zawody Muchowe

Postautor: Pomysł z nad Łeby » 05 lut 2003, 20:08

Po przeprowadzeniu akcji nad jeziorem Łebsko stwierdziliśmy pojawienie się troci wędrownej wrzece Łebie. Mimo dość opóżnionego ciągu wiele tarlisk zapełniło się rybami.Nasza walka o ochronę troci przyniosła efekt w postaci złowienia sporej ilości ryb metodą muchową. Klub Muchowy '' Dolina Łeby'' wychodzi z propozycją zorganizowania dwudniowych Ogólnopolskich Zawodów Muchowych pod nazwą ''Troć Łeby '' 2004 Zwracamy śię z prośbą `do kolegów o wyrażenie opini na ten temat.




z poważaniem Klub Muchowy Dolina Łeby.
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 06 lut 2003, 10:47

To chyba świetny pomysł, doskonała okazja do zintegrowania polskich muszkarzy trociowych. Rzeka Łeba jest jak najbardziej muchowa. Te wieczorne dyskusje w gronie przyjaciół o muchach, trociach, łososiach i kłusownikach... już nie mogę się doczekać. Koledzy ci którzy łowią trocie NaMuche lub chcą się tego nauczyć - spotkajmy się w Lęborku.
Myślę, że ze Słupska z dziesięciu twardzieli łososiowych pojawi się na tych zawodach z muchówkami w dłoniach.
Do zobaczenia w 2004 na Łebie.
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 06 lut 2003, 13:15

A jaki proponowany termin. Co prawda nie gustuję w zawodach w ogóle ale w takich towarzyskich z przyjemnością wziąłbym udział.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Witek Polakowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2002, 23:29

Postautor: Witek Polakowski » 06 lut 2003, 14:11

Wejherowo jak zawsze też przyjedzie ;-)
Tomek Kubicz
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 18
Rejestracja: 14 gru 2002, 00:13

Postautor: Tomek Kubicz » 06 lut 2003, 18:29

Swietny pomysł!! Na pewno bedę jednym z tych słupskich twardzieli, choć troć na muchę to dla mnie jescze sfera marzeń:) Pomorskie imprezy muchowe uważam za najlepsze! Gorąco wszystkich zachęcam!

Pozdrawiam!!

Angler
Awatar użytkownika
Tomasz Marcinkiewicz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 59
Rejestracja: 30 sie 2002, 21:10

Postautor: Tomasz Marcinkiewicz » 08 lut 2003, 23:04

Mam kawałek do was. Ale jeśli Bozia da zdrowia i dutków to ja i mój przyjaciel, (który ma obecnie niestety kłopoty z dostępem do sieci) będziemy na pewno :)

Zawody tak, ale z wyłączeniem "tubylców". Oni powinni być przewodnikami dla nowicjuszy :)

Pozdrawiam
TM <")))))><
Gość

Postautor: Gość » 10 lut 2003, 17:18

Tomek Kubicz pisze:Swietny pomysł!! Na pewno bedę jednym z tych słupskich twardzieli, choć troć na muchę to dla mnie jescze sfera marzeń:) Pomorskie imprezy muchowe uważam za najlepsze! Gorąco wszystkich zachęcam!


Dla mnie to też była sfera marzeń ,ale do tego roku.
W końcu złapałem swoją pierwszą oczywiście na Łebie.

Angler
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 11 lut 2003, 15:22

Czy to już pierwsze zawody z cyklu "LIGA ZIEM PÓŁNOCNYCH"?
Gość

Postautor: Gość » 12 lut 2003, 14:01

DAREK ZIĘBA pisze:Czy to już pierwsze zawody z cyklu "LIGA ZIEM PÓŁNOCNYCH"?


Pewnie jeszcze nie, chociaż kto wie... Uważam, ze pomysł alternatywnych w stosunku do południa (GP Polski) zawodów jest dobry i ciągle aktualny. Jak widzę nazwa już by była ;-) Wystarczy skrzyknąć się i na "trzeźwo" ;-) dopracować szczegóły. Rzek i zawodów na których można by to było oprzeć nie brakuje. Koszty niewielkie, dobra atmosfera gwarantowana...
Co o tym myśli Artur i jego "słupscy twardziele" ;-) ?
Pozdrowienia - Witek
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 13 lut 2003, 10:52

Cóż, sam nie wiem, czuje się trochę jak Golum. Z jednej strony perspektywa organizacji cyklu zawodów muchowych na rzekach północy jest kusząca, dająca możliwość sportowego wyżycia się chłopcom w rywalizacji wieloimprezowej. Dzisiaj są właściwie takowej pozbawieni (ilość zawodników z północy uczestniczących w zawodach GP co roku maleje, często z powodów finansowych).
Jest też druga strona medalu, organizacja cyklu imprez wiąże się z pewnego rodzaju sformalizowaniem, z liczeniem punktów, z zaostrzeniem przepisów i rywalizacji. To wszystko może sprawić, że ucierpi na tym to co w imprezach towarzyskich najwspanialsze, atmosfera koleżeńska, zaufanie do kolegów, słowem fairfly.
Wątek ,,LIGI ZIEM PÓŁNOCYCH" pojawia się od pewnego czasu w rozmowach towarzyskich, czyli potrzeba jest, a jak potrzeba jest to znaczy ,że prędzej czy póżniej zostanie zrealizowana, mam tylko nadzieję, że i wtedy kolega koledze pokaże muchy na stanowisku, a sędziowie będą nam nadal niepotrzebni. Przy spełnieniu tych warunków jestem na tak.
To by było na tyle. Artur

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości