Troć na naszym Bałtyku jesień

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Re: Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 22 lis 2006, 11:49

flybaca pisze:Witam Panów ekspertów
Proponuję zapoznać się z tematem, połowów troci w Bałtyku, a potem udzielać rad, bo czytam tutaj same głupoty...
Pozdrawiam
Krzysiek


Witam!
Poprosze o wskazówki gdzie moge zapoznać sie z tematem połowu troci w Bałtyku,oczywiscie chodzi mi o nasze wybrzeże bo wspomniane w linkach daleko odbiegaja od naszych łowisk,to oczywiste.Klika nie-głupot pomogło by mi zweryfikowac dotychczasowe doświadczenie,bo moze tylko mi sie wydawało bądz spałem a ręce i twarz odmroziłem sobie na sankach.
Pozdrawiam.
Wiktor.

Ps.nie uważam sie za eksperta bo daleko mi do tego,tak samo więc nie wychylam sie zeby kogos pouczać,"za cienki"jestem,ale uważam ze moje "jakieś"doświadczenie moze się komus przydać,komus kto choruje na te ryby tak jak ja chorowałem 10 lat temu.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Normalnych i nie ;-)
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Re: Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 22 lis 2006, 12:01

flybaca pisze:Będziemy zmuszeni jeżdzić jednak między innymi do Danii na salmonidy, bo u nas na wybrzeżu, gospodarze regionu, skwapliwie zmniejszają nam piękne miejsca tarłowe...
Zapraszam do Skandal w Urzędzie Morskim w Słupsku, na tym forum.

Pozdrawiam wszystkich normalnych
Krzysiek


Jeszcze raz witam.
Orzechówka piekna rzeczka jadnak ma jedna wade,przy sztormach bardzo,ale to bardzo podnosi się jej poziom co powoduje jej wylanie a co za tym idzie ściaga do swojego koryta wszystkie okoliczne śmieci(tereny wypoczynkowe).Te smieci mozna zobaczyc co roku jak sa zebrane w sterty nad brzegami i czekaja na usuniecie.W tym roku chyba nie zdazyli i smieci wróciły do koryta,jednak po ustaniu sztormów i zniknięciu tzw.cofki wszystko wraca do normy,czego swiadkiem był Maciek.Nie wiem co ma do tego Urzad Morski??Ma zakazac sztormów?To że nie wywieżli śmieci po sezonie to fakt ale czy ma to robic Urząd Morski to już nie wiem?
I faktem jest że tarliska tam sa ale nie sadze żeby Orzechówka była kluczowa rzeka pod wzgledem gospodarki Trociowej.
Pozdrawiam.
Wiktor.
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Re: jesienna trotka z bałtyku- pytanie do W. Ledóchowskiego

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 22 lis 2006, 12:14

Maciej Kłysik pisze:Byłem wczoraj powędkować nad Bałtykiem w Orzechowie i Dębinie. Po ostatnich sztormach morze zabrało kawał plaży odsłaniając fajne kamyczki i co gorsza ogromne bloki gliny co spowodowało praktycznie zerową klarowność wody.
Wiktor, w jednym z postów pisałeś, że jesienią najlepiej jest gdy morze jest wzburzone. Jak wtedy bywało z klarownością wody, bo ja szczerze mówiąc trochę się zniechęciłem łowiąc w takiej brudnej wodzie. (chyba trzeba zaopatrzyć się w belly bout'a i wypływać poza obszar zanieczyszczeń)

pozdrawiam maciek
Ostatnio zmieniony 27 lut 2007, 10:35 przez Wiktor Ledóchowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Kłysik
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2006, 13:20

Postautor: Maciej Kłysik » 22 lis 2006, 13:46

Dzięki Wiktor za odpowiedź. Ja ostatnio zawsze taszczę za sobą po plaży muchówkę i na wypadek gorszych warunków spina, może faktycznie pomyślę też o pływadełku jako takie last hope. Zaproszenie od Chłopaków z Lęborka dostałem więc do zobaczenia w styczniu nad Łebą.

pozdrawiam maciek
hi tower
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2006, 11:50

Postautor: hi tower » 23 lis 2006, 09:42

możecie koledzy coś więcej napisać o łowiskach w okolicy trójmiasta. czy ktoś łowił przy klifach redłowskich i oksywskich? miejscówki wydają się być książkowe z redy i wisły pewno już spływają pierwsze kelty.
TK
@hitowerfishing
flybaca
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2003, 23:47

Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: flybaca » 26 lis 2006, 19:08

Chcąc być konsekwentnym, zamieszczam ślady "cofki" i "sztormu" zasypującego Orzechówkę, które mają dziwnym zbiegiem okoliczności, wygląd odcisków kół samochodu ciężarowego. Ale to na marginesie...
Ponadto, rzeczywiście, ktoś oczyścił Orzechówkę...chyba społecznicy.
Ale walcząc o populację tarlaków to nie jest ważne czy ze Słupii, czy z Orzechówki, bo każde gniazdo jest bezcenne i tak do tego podchodzimy, przynajmniej my, w Słupsku...
Ponadto informacja, że już trotka buszuje przy brzegu, przynajmniej dzisiaj.
Pozdrawiam wszystkich
Krzysiek
Załączniki
DSC00005.JPG
DSC00005.JPG (69.14 KiB) Przejrzano 8447 razy
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 27 lis 2006, 10:38

W sobotę machałe prze trzy godziny. Rezultat - jeden tobiasz. Łowiłem w Gąskach. Wydaje mi się, że trzeba poczekać do stycznia-lutego kiedy spłyną kelty i podpłynie śledź na tarło.
tom_roy
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2005, 16:33

Postautor: tom_roy » 15 gru 2006, 12:42

Troć juz w brzegu przynajmniej na zachodnim wybrzeżu. W górach rzek pomorza częśc troci jeszcze na gniazdach a część juz wędruje w dół. Pojawienie przy plażach bałtyckich Jeszcze nie masowo ale jednak już jest. W wodzie masa małych garneli (1,5-2,5cm) w strefie przybojowej, unoszą sie całe "chmurki" tego szklistego skorupiaczka :) Tobiasze też zaczynają się po drugich refach przesuwać. Pojawiają się wśród troci też srebrniaki. W przerwie świąteczno-sylwestrowej pomacham spinem troszku dla ćwiczeń i z nadzieją na toto uderzenie :) Pozdrawiam
Tom
Ryba też człowiek ;]
Awatar użytkownika
WLW
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 41
Rejestracja: 10 gru 2002, 14:03

Postautor: WLW » 18 gru 2006, 09:58

Było ciężko ,ale jakoś dało się wytrzymać. Mimo ,że bez brania.
WŁW
Załączniki
zdj_cie06_104.jpg
zdj_cie06_104.jpg (38.98 KiB) Przejrzano 8110 razy
Bo taką nature wędkarską już mamy ,że w d.. bierzemy i nic nie gadamy.
Tom.k
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2006, 22:55

Postautor: Tom.k » 30 gru 2006, 17:55

Dziś też ciężko, ale wytrzymałem. Bez brania oczywiście - na wybranym odcinku do obławiania był tylko murek falochronu, dalej nieciekawie - czyściutki piasek, akwarium, pusta woda.
Łowiłem na 2 cm białoszarawą larwę garneli (pewniak) w zestawieniu z pomarańczową "shrimpką", a pod koniec z b. ubogim zonkerkiem z kuny i srebryą szenilką... ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości