Troć na naszym Bałtyku jesień

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: tomekz » 19 paź 2006, 06:37

Witam,
Słyszałem że na naszym wybrzeżu Bałtyku można łowić troć od 15 listopada. Czy to prawda? No i drugie pytanie do bywałych czy jest szansa na złowienie troci na muchę o tej porze roku?
Pozdrawiam,
Tomek
Maciej Kłysik
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2006, 13:20

Postautor: Maciej Kłysik » 19 paź 2006, 08:13

Cześć, wydaje mi się, że po 15 listopada liczyć trzeba głównie na tkz. srebrne trocie pauzujące-wszystko co miało odbyć tarło tej jesieni będzie pewnie w rzekach. Trzeba pojeździć i poeksperymentować. W zeszłym roku byliśmy z MaciasemD pod koniec listopada na Rozewiu ale było takie wiatrzysko połączone z wysoką falą - nie dało się nawet spinnnigować nie mówiąc już o muchowaniu wracaliśmy więc rozbici niczym Niemcy spod Stalingradu...
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Re: Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 19 paź 2006, 08:29

tomekz pisze:Witam,
Słyszałem że na naszym wybrzeżu Bałtyku można łowić troć od 15 listopada. Czy to prawda? No i drugie pytanie do bywałych czy jest szansa na złowienie troci na muchę o tej porze roku?
Pozdrawiam,
Tomek


Witam.
W/g przepisów jakie istnieja w naszym kraju wolno łowic Troc od 15 listopada.Z mojego doswiadczenia wynika że jest to doskonała pora na połów tej ryby.Nie mam doświadczenia z mucha w tym okresie ale na spining łowiłem dużo tych ryb.raz w życiu widziałem o tej porze srebrna troć.100% ryb o tej porze to"smoluchy";-) w grudniu łowiłem juz kelty.W zdecydowanej wiekszosci przeważały samce i bywało ze miały pokarm w żoładku,więc zdecydowanie żerowały.Kolejna sprawa jest fakt ze ładna pogode trafic jest cięzko o tej porze ale to własnie ładna pogoda jest "tragedią" morze musi byc poważnie wzburzone,ryby sa wtedu bardzo blisko,wręcz w przyboju.problem to oczywiscie trafić takie miejsce gdzie sa ;-)
Polecam Orzechowo i plaże wokół Ustki.Przy odrobinie cierpliwości i odrobiny szczęścia naprawde można dobrze połowic.Niestety nie jest to komfortowe łowienie i dość mocno akurat u mnie odbiło sie na zdrowiu,no ale co połowiłem to moje ;-)
Pozdrawiam
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 19 paź 2006, 09:01

Dziękuję bardzo. O to michodziło. Dalej sobię poradzę
Pozdrawiam,
Maciej Kłysik
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2006, 13:20

jesienna trotka z bałtyku- pytanie do W. Ledóchowskiego

Postautor: Maciej Kłysik » 20 lis 2006, 08:40

Byłem wczoraj powędkować nad Bałtykiem w Orzechowie i Dębinie. Po ostatnich sztormach morze zabrało kawał plaży odsłaniając fajne kamyczki i co gorsza ogromne bloki gliny co spowodowało praktycznie zerową klarowność wody.
Wiktor, w jednym z postów pisałeś, że jesienią najlepiej jest gdy morze jest wzburzone. Jak wtedy bywało z klarownością wody, bo ja szczerze mówiąc trochę się zniechęciłem łowiąc w takiej brudnej wodzie. (chyba trzeba zaopatrzyć się w belly bout'a i wypływać poza obszar zanieczyszczeń)

pozdrawiam maciek
flybaca
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2003, 23:47

Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: flybaca » 20 lis 2006, 21:53

Witam Panów ekspertów
Proponuję zapoznać się z tematem, połowów troci w Bałtyku, a potem udzielać rad, bo czytam tutaj same głupoty...
Pozdrawiam
Krzysiek
Maciej Kłysik
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2006, 13:20

Postautor: Maciej Kłysik » 21 lis 2006, 08:08

Drogi Krzysztofie, wiem że Koledzy ze Słupska zrobili ostatnio duże postępy w łowieniu trotek w bałtyku. Fajnie jakby czasem podali kilka nie-głupot na ten temat dla morskich trockistowskich maniaków z głębi lądu, którzy z racji odległości mają mniej okazji do zdobywania cennych doświadczeń.

pozdro maciek
flybaca
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2003, 23:47

Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: flybaca » 21 lis 2006, 09:26

Witam
Tutaj nie ma specjalnej filozofii, ale obawa o mętną wodę to przesada. Przeciez właśnie w czasie sztormu i po, gdy woda jest mętna i wzburzona, najwiecej robactwa jest w toni i czas obżarstwa dla ryb, w tym troci. A klarowne morze to jest rzadkością...
Ponadto kopalnią wiedzy na ten temat są strony duńskie, oni mają wieloletnią praktykę i podobne wybrzeże, więc słowniki w ruch i ....przyjemnej lektury.

Np. : http://www.globalflyfisher.com/reports/bornholm2002/

Chciałem jeszcze podpowiedzieć, chętnym na wyjazd z głębi kraju nad morze, aby połowić, że jest stronka z kamerami umieszczonymi w porcie Ustka i można w realu obejrzeć aktualny stan morza...

http://www.ustka.pl/kamery/

Pozdawiam
Krzysiek
Maciej Kłysik
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2006, 13:20

Postautor: Maciej Kłysik » 21 lis 2006, 10:54

Dzięki za nadesłane linki, "globala" odwiedzam regularnie, natomiast kamerka w Ustce będzie bardzo przydatna przy planowniu kolejnych wypraw.

Do zobaczenia na bałtyckich plażach.
maciek
flybaca
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2003, 23:47

Troć na naszym Bałtyku jesień

Postautor: flybaca » 21 lis 2006, 20:09

Będziemy zmuszeni jeżdzić jednak między innymi do Danii na salmonidy, bo u nas na wybrzeżu, gospodarze regionu, skwapliwie zmniejszają nam piękne miejsca tarłowe...
Zapraszam do Skandal w Urzędzie Morskim w Słupsku, na tym forum.

Pozdrawiam wszystkich normalnych
Krzysiek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości