Proszę o poradę. Jaki zestaw?

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Esox1
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2006, 09:59

Proszę o poradę. Jaki zestaw?

Postautor: Esox1 » 06 lis 2006, 10:14

Witam serdecznie.

Dotychczas byłem/jestem wielkim miłosnikiem spinningu i jerkowania. Wedkarstwo muchowe zawsze kojarzyłem ze zdecydowanie "wyższą szkołą jazdy". Lecz nadszedł czas aby spróbować i tej metody.

Za posrednictwem forum, bardzo proszę o poradę dotyczącą:
1/ jaki sprzęt byłby najodpowiedniejszym na samym początku, tak aby się nie zrazić i aby w miarę szybko posiąść wstępne umiejętności posługiwania się nim i aby był łatwy w transporcie? Jaki byłby wstępny koszt takiego sprzętu?
2/ gdzie i u kogo mógłbym nauczyć się pierwszych kroków wędkarstwa muchowego (mieszkam w Warszawie), tak aby na samym poczatku nie nabrać złych nawyków?
3/ który sklep, bądź inną formę polecacie celem kupna w/w sprzętu?

Interesuje mnie zestaw zupełnie lekki. Myślałem o możliwości połowu małych drapiezników w miejscach, gdzie łowiłem dotychczas spinningując. Mam nadzieję, że za pomocą tej metody można również łowić z brzegów?

Pozdrawiam serdecznie, z nieiepliwością czekając na odpowiedź.[/b]
Z wędkarskim pozdrowieniem,
Darek
Awatar użytkownika
WLW
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 41
Rejestracja: 10 gru 2002, 14:03

Postautor: WLW » 18 lis 2006, 12:22

Troche jak dla mnie mało danych zwłaszcza o łowisach na tórych zamierzasz łowic. Bo jesli małe drapieżniki na nizinnych rzekach to w moim mniemaniu chodzi i okonie ,klenie i moze jazie. Dodatkowo łowienie z brzegu. Wychodzi na to,ze bedzie ci potrzebny sprzet na streamera i do suchej. Dla poczatkujacego i nie przekonanego czy rzeczywiście bedzie ta metoda odpowiadać, należy polecic nie za drogi sprzęt ale przyzwoity do łowienia. Z tanich nowości to zostaja kije Dragona, Jaxona oraz Taimienia w sklepie Maćka Wilka. Dodatkowo pogrzebanie w komisie na Flyfishing.pl. Jestes z W-wy więc odradzam na poczatku wizyte w sklepie OCHOTKA. Troche drogo i mozna miec wiele, wiele uwag co do profesjonalnego dobrania przez nich sprzetu dla poczatkujacego. Co do znalezienia kolegów z W-wy to nie powinienes mies problemów. Jesli nie w sieci to może w realu w czasie WPSWI przewaznie w drugą srode miesiaca w knajpce JERK przy ul.TWARDEJ. Szczegóły na PW.

WŁW
Bo taką nature wędkarską już mamy ,że w d.. bierzemy i nic nie gadamy.
michalm
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2005, 11:47

Postautor: michalm » 19 lis 2006, 15:53

WG mnie w zakresie cenowym do 200 pln bardzo dobrym kijem jest trójskładowy Konger World Champion w klasie 5-6 jest również 4-5.
Dostepny jest w długości 9 i 10 stóp.
Ładnie wykonany fajnie leży w ręce.
Podadzi sobie zarówno z suchą jak i ze streamerem. Problemy moga się zacząć przy ciężkich szczupakowych muchach.
Do tego kołowrotek np Airframe z Okumy za c-a 80 pln. I sznur z odrobinę wyższej półki np 333 lub 444 cortlanda raczej chyba pływający lub intermediate (zerowa pływalność)
Michał Mieczyński
Esox1
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2006, 09:59

Postautor: Esox1 » 20 lis 2006, 08:53

Dzięki za poradę! Właśnie w ostatni weekend miałem okazję poznać smak i uroki muszkarstwa. To jest COŚ WSPANIAŁEGO!!!
Z wędkarskim pozdrowieniem,

Darek
michalm
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2005, 11:47

Postautor: michalm » 21 lis 2006, 18:59

Esox1 pisze:Dzięki za poradę! Właśnie w ostatni weekend miałem okazję poznać smak i uroki muszkarstwa. To jest COŚ WSPANIAŁEGO!!!


To chłop przepadł !!! ;-)
Michał Mieczyński

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości