Początki - trudne, acz przyjemne.

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Esox1
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2006, 09:59

Początki - trudne, acz przyjemne.

Postautor: Esox1 » 20 lis 2006, 08:47

Witam serdecznie,

jako całkiem poczatkujacy miłośnik muszkarstwa, miałem okazję, w ostatnią sobotę zasmakować tego sposobu spędzania wolnego czasu i relaksu. Wciagnęła mnie finezja, urok i zupełnie inne postrzeganie wody. Mimo zdecydowanie dorosłego wieku, radowałem się każdym rzutem, jak dziecko i nawet brak namacalnego efektu w postaci najmniejszej rybki na końcu nie zraził mnie.

Czekam z niecierpliwością kolejnego weekendu, aby móc znów udać się nad wodę.
Z wędkarskim pozdrowieniem,
Darek
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 20 lis 2006, 11:34

No to chłopie popłynąłeś tak jak ja cztery lata temu jak wziąłem muchówkę do ręki. Nic innego mnie tak nie fascynuje jak wędkarstwo muchowe. Spinningiem łapię już tylko w grudniu i szczerze mówiąc jak mam przy sobie muchówkę to spinningiem porzucam może z dwie godziny i biorę muchówkę do ręki. Nie wyobrażałem sobie że ta metoda potrafi tak zawrócić mi w głowie. Teraz siedzę wieczorami przy imadle i kręcę muszki. W ten oto sposób mchowa metoda wyparła w moim przypadku metodę spinningową praktycznie do zera. Ten kto nigdy nie łowił muchówką nie będzie miał pojęcia o czym mówię. METODA MUCHOWA UZALEŻNIA. Pozdrawiam
Esox1
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2006, 09:59

Postautor: Esox1 » 20 lis 2006, 12:29

Piszesz, że sam krecisz muchy... Czy poleciłbys mi jakiś nieskomplikowany zestaw do samodzielnego kręcenia? Coś niedrogiego, ale użytecznego... Może jakąś literaturę na poczatek, filmy szkoleniowe? Gdzie tego szukać?
Z wędkarskim pozdrowieniem,

Darek
michalm
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2005, 11:47

Postautor: michalm » 21 lis 2006, 19:04

http://www.szczurek.wedb.pl
Znajdziesz tam wiele przydatnych porad, muszki wykonane krok po kroku
http://www.tie1on.net
strona, która sprawiła, że nie zraziłem się do "krętactwa".
I nie zapominaj o sklepach pasmanteryjnych!!!
To prawdziwa kopalnia materiałów na muchy!!!
Michał Mieczyński

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości