Proszę o pomoc - wybór kija

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
domeldoom
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2006, 12:26

Proszę o pomoc - wybór kija

Postautor: domeldoom » 30 sty 2007, 06:40

Witam
Zbliżają się nieuchronnie moje kolejne urodziny Smile przy tej okazji chciałbym sprawić sobie prezent. Poradźcie mi co wybrać: Najchętniej wysłucham prady osoby, która machała tymi kijkami. Oto one:

- Konger World Champion Fly 270 4/5
- Cortland CL 2,74m/4-5
- TAIMEN [XR] 490-3 #5
Koszt prezentu to max około 350PLN - na więcej niestety w moich realiach na razie pozwolić sobie nie mogę Sad
czy może jednak dozbierać te parędziesiąt złotych i wziąć St.Croix Premier 2,7 #5

Ewentualnie: czy mając kij Konger World Champion Fly 270 4/5 byłoby sens mieć jednocześnie - Cortland CL 2,74m/5-6?

Aha i żeby być konkretnym, łowie najczęściej na suchą, rzadziej mokra, nimfa. Rzeki to Soła, Skawa. I ryby tam występujące: kleń, jelec, pstrąg, lipień.
Pozdrawiam

POMOŻECIE??!!

tomek
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 30 sty 2007, 12:28

Witam,

Myślę że Konger może być całkiem dobrym rozwiązaniem. Chwalę bo dostałem go w prezencie od żony razem z okumą frame ???.
Sprawdza mi się nad Dunajcem właśnie do suchej. Całkiem dobrze ładuje sznur i rzadko pozwala spaść rybce :)
Jest to rozsądny wybór w tej półce cenowej aczkolwiek nie odważyłbym się go porównać z st.croix czy loopem :)
Esox1
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2006, 09:59

Postautor: Esox1 » 30 sty 2007, 12:49

Kiedyś jeden z Przyjaciół, gdy zaczynałem przygodę z muszką, powiedział mi, abym już na wstępie kupił coś, co da mi radość przez wiele lat, coś co będzie wybaczać pierwsze błędy (mimo bacznego oka obserwatora), ale zarazem zmuszać będzie do prawidłowości i celności rzutów...

Dlatego proponuję, abyś może troszeczkę podniósł poprzeczkę finansową i rozejrzał się za zestawami z wyższej półki... jeśli myślisz o dłuższej przygodzie z muszką... Sporo sprzętu używanego w klasach sznura, które opisujesz, jest sprzedawane na forach dyskusyjnych, poświęconych muszkarstwu.
Z wędkarskim pozdrowieniem,
Darek
Awatar użytkownika
tonkin
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2006, 14:28

Postautor: tonkin » 30 sty 2007, 14:35

Witam !

Z prespektywy mojego prawie 40-letniego doswiadczenia z muchowka w reku dodac moge tylko:

Kto tanio kupuje, kupuje dwa razy !

-zycze napietego sznura-

tonkin
"Mucha sztuczna jest osia, kolo ktorej sport rybacki sie obraca....."
Esox1
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2006, 09:59

Postautor: Esox1 » 30 sty 2007, 16:43

tonkin pisze:Witam !

Z prespektywy mojego prawie 40-letniego doswiadczenia z muchowka w reku dodac moge tylko:

Kto tanio kupuje, kupuje dwa razy !

-zycze napietego sznura-

tonkin



Czyli dokładnie, to co napisałem... A zdanie, cytowanego powyżej mentora, jest dla mnie jak ...wyrocznia.!!!
Tonkinie,
pozdrawiam serdecznie,
Darek ;-)
Z wędkarskim pozdrowieniem,

Darek
Janusz Jędrzejczyk
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2002, 19:44

Postautor: Janusz Jędrzejczyk » 31 sty 2007, 06:27

Cześć,
za 350 PLN można kupić już kilka fajnych kijków (używanych) - np Vision 3zone, Loop Black.
Ja za Visiona dałem 300 PLN i bardzo długo mnie cieszył - dopóki nie uzbierałem na nowy kij z wyższej półki. Może warto poszperać w komisach - z tego co pamiętam ostatnio ktoś sprzedawał Loopa na FF za rozsądne pieniądze. Nie zawsze nowe znaczy lepsze - tak sądzę.
Pozdrawiam - Janusz Jędrzejczyk
Awatar użytkownika
tonkin
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2006, 14:28

Postautor: tonkin » 31 sty 2007, 23:25

Osobiscie mam zaufanie do europejskich oraz amerykanskich firm.

Nie tak dawno widzialem wspaniale muchowki firmy Greys
za niecale 100 €.
Jak kiedys pisalem na FF o tej firmie, to wielu nie potrafilo zrozumiec o co mnie chodzi, ale to nie istotne. Tu powtorze tylko, ze to sa blanki firmy Hardy. Greys to "rodzina" Hardy´ego.
Jednym slowem polecam za ta cene !

- zycze napietego sznura -

tonkin
"Mucha sztuczna jest osia, kolo ktorej sport rybacki sie obraca....."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości