Wybów kija #5 2,7 m

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
domeldoom
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2006, 12:26

Wybów kija #5 2,7 m

Postautor: domeldoom » 10 kwie 2007, 11:23

Witam
Zamierzam kupić muchówkę, głównie do suchej (klasa 4 lub 5) 2,7 metra. Byłem już zdecydowany, zamówić Blank Batson RX 7 wraz osprzętem w jednej z pracowni zbrojarskich, ale zacząłęm się znowu zastanawiać. W oko wpadły mi wędki:
Cortland Precision XC #5 2,7
St Croix Reign #5 2,7
Vision 3zone #5 2,7
Orvis Streamline 905-4
Orvis Clearwater Classic CC 905

Może powiecie coś na temat tych wędek?
Będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam
tomek
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 11 kwie 2007, 07:22

Otórz miałem podobny problem co do wyboru wędki w tej klasie. Na początku zdecydowany byłem na zakup Vision kusił mnie także Cortland głównie za sprawą cen tych wędek. Z uwagi na to że w Warszawie nie spotkałem tych wędek w sklepach zdecydowałem się na Batsona #5 czteroczęściowego. Ja przed zakupem muszę mieć wędkę w ręku by zobaczyć czy leży mi w ręku dlatego wolałem kupić coś co mogłem wziąć do ręki by sprawdzić jak się zachowuje blank. Za tydzień odbieram Batsona #5 z materiału RX7. Wędka z tego materiału jest stosunkowo szybka. Jeżeli pasują ci wędki o takim charakterze pracy blanku to polecam. Blank #4 to faktycznie kij do połowu lipienia na suchą i malutkie nimfy. Ja z uwagi na to że nie lubię łapać suchą muchą zdecydowałem się na trochę mocniejszy blank do połowu mokrą muchą. Jeżeli miałbym kupować w ciemno wędkę z tych marek które wymieniłeś ja osobiście wybrałbym St. croix.
Szanuj przyrodę
Bierz z niej to, czego faktycznie potrzebujesz
Wykorzystuj wszystko co już zabrałeś
(trzy indiańskie zasady)
domeldoom
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2006, 12:26

Postautor: domeldoom » 11 kwie 2007, 11:00

bekman pisze:Otórz miałem podobny problem co do wyboru wędki w tej klasie. Na początku zdecydowany byłem na zakup Vision kusił mnie także Cortland głównie za sprawą cen tych wędek. Z uwagi na to że w Warszawie nie spotkałem tych wędek w sklepach zdecydowałem się na Batsona #5 czteroczęściowego. Ja przed zakupem muszę mieć wędkę w ręku by zobaczyć czy leży mi w ręku dlatego wolałem kupić coś co mogłem wziąć do ręki by sprawdzić jak się zachowuje blank. Za tydzień odbieram Batsona #5 z materiału RX7.


Dzięki za sensowną odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś. Z gotowych wędek wybrałbym Vision 3zone, ale cena mi nie pasuje, w takim razie raczej się zdecyduję na St Croix.
Możesz napisać coś więcej na temat tego Batsona? Gdzie zbroisz w jakiej pracowni? Czy miałeś taki kij w ręce przez zamówieniem? Napisz coś na temat samego zamówienia i cen o ile to nie tajemnica.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
TOMEK
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 12 kwie 2007, 20:51

Wędkę składam u Ireneusza Matuszewskiego w Warszawie, nazwa firmy to Fishing Center. Przed jej złożeniem miałem blank w ręku także widziałem jak pracuje oraz jakie ma ugięcie. Cena całej złożonej wędki to suma około 1000 złotych. To jest mój czwarty Batson. Jak do tej pory mogę powiedzieć o tych blankach że ich wykonanie jest warte wydania tych pieniędzy.
Szanuj przyrodę

Bierz z niej to, czego faktycznie potrzebujesz

Wykorzystuj wszystko co już zabrałeś

(trzy indiańskie zasady)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości