Po zawodach.

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Po zawodach.

Postautor: Darek Zięba » 30 cze 2003, 09:41

Jak było na Pucharze Ziemi Wejherowskiej? Może jakaś krótka relacja.
Witek

Re: Po zawodach.

Postautor: Witek » 30 cze 2003, 19:18

Darek Zięba pisze:Jak było na Pucharze Ziemi Wejherowskiej? Może jakaś krótka relacja.


Piękna pogoda, woda niska... ale niestety dość brudna, zwłaszcza w górnym odcinku. Startowało 50 zawodników - 42 seniorów i 8 juniorów. Mocne ekipy przyjechały tradycyjnie z Słupska, Lęborka a także jak się potem okazało z Elbląga ;-) Byli koledzy ze Szczecinka, Śląska no i oczywiście z okręgu gdańskiego. Wymiarowe lipienie i pstrągi, bo tylko takie zaliczane były do punktacji, nie chciały za bardzo współpracować z wedkarzami... ale każdy coś tam pociągnął. Najlepsze wyniki osiągano na sektorze C, gdyż tam woda była najbardziej czysta. No ale, Ci którzy łowili tam w pierwszej turze, w drugiej "popłynęli" na A ;-)
Ogółem złowiono około 80 wymiarowych ryb. Największą ciekawostką imprezy był złowiony na moich i nie tylko oczach "dublet" 110 cm ;-). Michał Kusterski, obecny Prezes Klubu Lipień w pierwszym rzucie po rozpoczęciu tury zapina lipienia 37 cm. Po paru sekundach w szamoczącego się w głebinie lipienia uderza szczupak.... a Michał ze stoickim spokojem (jak by nie było to już 40 lat z wedką) wygarnia podbierakiem obydwie ryby. Szczupak - 73 cm do końca trzymał lipienia w pysku... Lipień po długiej reanimacji wrócił do swojego dołka...
Róznice punktowe między zawodnikami były bardzo niewielkie, stad dosyć długo trwało obliczanie wyników. Ostatecznie zwyciężył Mariusz Baliszewski z Wejherowa, drugi był Michał Kusterski z Wejherowa, trzeci Ryszard Styn również z Wejherowa. Pierwszą dziesiątke dopełniali kolejno: Tomasz Zmarzły - Słupsk, Andrzej Bieńkowski - Wejherowo, Piotr Polakowski z Elbląga, Dariusz Stochaj - Wejherowo, Wincenty Polakowski - Wejherowo, Grzegorz Kościuk - Lębork, Andrzej Wawryka - Gdańsk.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna "Lipień" 1 Wejherowo (Andrzej Wizner, Dariusz Stochaj, Wincenty Polakowski) przed Lipieniem 2 Wejherowo (Mariusz Baliszewski, Andrzej Bieńkowski, Henryk Kreft). Trzecie miejsce po zaciętej walce zajęli reprezentanci krzyżackiego grodu - Elbląga (Dariusz Studziński, Sławomir Chabowski, Piotr Polakowski).
Czwarte miejsce zajęła drużyna Klubu Trzy Rzeki ze Słupska, piąte Dolina Łeby z Lęborka a szóste gdański Pstrąg.
Największą rybę - lipienia 43 cm złowił Ryszard Styn za co otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Wejherowa. Podobny puchar otrzymał najlepszy zawodnik spoza okręgu gdańskiego - Tomasz Zmarzły ze Słupska.
Puchary dla zwycięzców indywidualnych ufundował i wreczał Poseł Ziemi Wejherowskiej Jerzy Budnik. Puchary drużynowe ufundowało Starostwo wejherowskie. Puchary dla juniorów (których klasyfikacji w tej chwili nie moge podać) ufundował Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku.
Sponsorami skromnych nagród był Klub "Lipień" Wejherowo, Sklep Wedkarski "Red" z Wejherowa, Franciszek Szajnik oraz ZO Gdańsk.
Mam nadzieję że wszyscy dobrze sie bawili, a bigos i kiełbaski były zjadliwe... Oby tylko kiedyś w dniu zawodów była normalna woda...
Zapraszamy ponownie za rok w ostatnią niedzielę czerwca.
Witek
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 01 lip 2003, 10:52

Darek, impreza była zorganizowana super. Wejherowscy Kaszubi sprawili się znakomicie, a i rybki trochę darzyły, prawie każdy coś tam złowił. Atmosfera koleżeńska i chyba nie ma się do czego przyczepić.
Może za rok Koszalin weźnie d... w troki i przyjedzie zmierzyć się z Larrym na jego rzece.
Artur
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Po zawodach

Postautor: Darek Zięba » 01 lip 2003, 13:23

Żałuję, że nie byłem. Na pewno było super.
Zresztą czy jakaś impreza muchowa na Pomorzu nie była udana?!!!
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

Postautor: Adam Lejk » 01 lip 2003, 17:20

Witam.
Zawody były dobrze zorganizowane. Bigos wspaniały. Jeszcze mam przed oczami pięknie ubarwionego szczupaka. Widać był bardzo wyrośnięty ale po takich daniach z lipieni to nic dziwnego. Szkoda ,że woda przypominała bardziej kawę niż wodę. Dobrze ,że pogoda dopisała, miła koleżeńska atmosfera. Jednym słowem polecam wszystkim te zawody.
Pozdrawiam wszystkich zawodników.
Maciej Gdaniec
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2002, 14:19

Po zawodach.

Postautor: Maciej Gdaniec » 02 lip 2003, 12:22

Ja też żałuję, że nie mogłem wziąć udziału w imprezie. Niestety. Pozostaje mi mieć nadzieję, że w przyszłym roku się uda.
Pozdrawiam
Rudolf
Darek Studziński

Postautor: Darek Studziński » 02 lip 2003, 20:14

Było bardzo sympatycznie, organizatorzy załatwili nawet pogodę na ten jeden dzień, bo od poniedziałku leje niemiłosiernie. Reda okazała się bardzo ciekawą i trudną technicznie rzeką, kiedyś szukałem tam troci, teraz będę wpadał częściej szukając "kardynała".

Pzdr,
Darek
darkre

Postautor: darkre » 07 lip 2003, 07:53

Szkoda ze nie mogłem razem z kolegami powalczyć z kardynałami. Moze za rok. Niestety nigdy nie miałem przyjemności łowić na Redzie, lubie trudne technicznie rzeki. Darek ( Czarne )
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 07 lip 2003, 14:43

Darek to chyba ty. Gdybyś był to chociaż jedno miejsce na pudle wolne było by od Wejherowa.
Pozdrów ojca. Artur

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości