Wiosenne pstrągi na streamera.

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
tomek1

Wiosenne pstrągi na streamera.

Postautor: tomek1 » 30 sty 2004, 18:12

mam pytanie. Czy na rzece o głebokosci 1.2 metra o wolnym uciągu będe w stanie prawidłowo poprowadzić streamera na pływającum sznurze z uzyciem tonącego przyponu z leadcoru. Niestety nie mam tonącego sznura, a mały studencki budżet nie pozwala mi na kupno takowego.. Bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi! Z góry dziękuje! Mój prywatny adres maruto@wp.pl
marcin

Postautor: marcin » 30 sty 2004, 20:59

Na wodzie po pas leadcor?Nie popadaj w paranoje.W ogole po co Ci tonacy sznur na takie warunki.
Tomasz Talarczyk
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2003, 21:47

Muszkarz

Postautor: Tomasz Talarczyk » 31 sty 2004, 20:43

Mysle ze powinienes zastosowac tonacy sznur dla uzyskania lepszego efektu.Na muche łowie nie od dziś i dlatego nie moge zgodzic sie z Marcinem.Obawiam sie ze bedziesz musial znalezc pewne srodki w skromnym studenckim budzecie :-)Sam kiedys probowalem lowic na streamera w wodzie o takiej głebokosci i bez tonacego sznura mozna sie tylko udenerwowac.Pozdrawiam i życze muszkarskich sukcesów!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 31 sty 2004, 21:00

Niee no bez przesady!!. Na takiej wodzie, bez większego uciagu, długi przypon i dociążona mucha wystarczy. Trzeba dać jej tylko trochę czasu.
Pzdr, T.
Czołem!
Na muchę łowie 6-7 lat. Muchy kręcę sam, to zresztą kolejne hobby, i traktuję je trochę niezależnie od wędkowania. Ostatnio najwięcej frajdy daje mi łowienie zębatego na muchę :-).
Zapraszam też tu: www.unichowo.com
tomek s.
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2002, 21:41

Postautor: tomek s. » 31 sty 2004, 22:05

Można też na suchą z tonącej linki tylko po co.
Z tonącej ma się pewniejsze zacięcie , lepiej się rzua mając nieobciążoną muche,żeby łowić przy dnie (a wczesną wiosną najczęściej tak należy łowić)trzeba by dać bardzo dużo ołowiu do muchy, co nie jest dobrym rozwiązaniem.
Tonącą linke ,jak się postarać , można kupić za ok 100zł, i myśle że warto.

Tomek Starowicz
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 31 sty 2004, 22:16

Pewno, ze warto, ale ponoć chłop kasy nie ma....
tomek s.
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2002, 21:41

Postautor: tomek s. » 31 sty 2004, 22:21

Można poszukac nawet uzywaną od ludzi wymieniających linki na nowe troche chęci.

Tomek Starowicz
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 31 sty 2004, 22:39

Też fakt.......
Okoń
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2004, 16:08

Re: Wiosenne pstrągi na streamera.

Postautor: Okoń » 01 lut 2004, 13:55

tomek1 pisze:mam pytanie. Czy na rzece o głebokosci 1.2 metra o wolnym uciągu będe w stanie prawidłowo poprowadzić streamera na pływającum sznurze z uzyciem tonącego przyponu z leadcoru. Niestety nie mam tonącego sznura, a mały studencki budżet nie pozwala mi na kupno takowego.. Bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi! Z góry dziękuje! Mój prywatny adres maruto@wp.pl


Na takiej wodzie wystarczy do pływajacego sznura dołaczyć tonacy przypon Edmunda Antropika.Koszt minimalny a efekty doskonałe.Lead core na taka wodę jest za ciężki i mucha żle pracuje.
Pozdrówka
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 02 lut 2004, 07:38

Tomek, przypomniałeś mi moje studenckie lata, kiedy miałem dokładnie takie problemy jak Ty no i do pływającej linki dołożyłem 1,2 m lead coru prod Cortland i łowiłem pstrągi o jakich teraz tylko śnię. Najlepszą przynętą na zimowe pstrągi jest muddler, a jego nie zatopisz bez tonącego sznura, także dobierając odpowiednią długość lead coru do głębokości rzeki będziesz mógł w miarę efektywnie łowić. A jak uzbierasz parę groszy np. w Szwecji na truskawkach to kupuj tonący sznur, przyjemność z łowienia rzeczywiście większa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości