srebrniaki i to jakie!

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
maciej drosd
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2004, 12:44

srebrniaki i to jakie!

Postautor: maciej drosd » 17 maja 2004, 09:42

Wczoraj otwarto Drwęcę (po zakazie dot.zarybień smoltem).Wyniki trudno oceniać jednoznacznie bowiem holowano 5 ryb ,z czego wyjęto 2 , jedna samica troci3,5kg ta już coś ale druga ryba SAMIEC 91 cm i równo 8kg to naprawdę extra trofeum.obie ryby padły ofiarą spiningu.Mucha doła nieco emocji Krzysiowi SZAMANOWI z Poznania,któremu na oko dwójka odpieła się po długiej chwili.Moja rybka tylko uderzyła za to tak ,że aż mnie zęby zabolały.Woda jest duża i mętna.Perspektywy są więc obiecujące na 2 do 3 tygodni .Zapraszam na duuuuże trocie .Macias
MarekC
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2004, 16:28

Postautor: MarekC » 17 maja 2004, 13:43

Cześć,

A czy możesz podać kilka miejscówek godnych polecenia ?? Jeśli nie publicznie, to proszę na priv
Pozdrawiam
MarekC :-)
Maciej Gdaniec
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2002, 14:19

Postautor: Maciej Gdaniec » 17 maja 2004, 19:36

Wspaniała rzeka! Z tego co słyszałem dzisiaj było jeszcze lepiej, pomimo niezbyt korzystnych warunków (wysoka, brudna woda). Bardzo żałuję, że musiałem wracać do Trójmiasta, ale jak tylko woda się trochę sklaruje i znajdę odrobinę czasu...

Pozdrówka,
Rudi
maciej drosd
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2004, 12:44

Postautor: maciej drosd » 17 maja 2004, 21:07

Miejscówki są tak czytelne,że nie ma co pisać,bo Drwęca to cały ciąg super miejsc.ale ujmę to analitycznie... nr1 Lubicz tzw"plaża" pierwsze msce poniżej obrębu ochronn. patrząc w dół rzeki pod prawym brzegiem rynna "pod tablicą".rynnę tą kończy garb z głazów który dał dzisiaj 3 hole w tym samicę 76cm. NR2 to zwężenie poniżej plaży.EXTRA mam z tego msca łososia dobrze ponad metr. i troć 82cm. NR3 tzw"glinki" kultowe miejsce na pierwszym zakręcie za plażą. zakręt,zwalone drzewo,rafa sami rozumiecie...... kelty i piękne srebrniaki są tam ZAWSZE. dalej zwężenie zwane "łososiowe" od łosia ok.120-130 cm ,którego holował godzinę Paweł Nadrowski- do dziś pamiętam smutny brzęk linki kiedy łoś spadł.dalej szybki nurt z rafą gdzie Darek Siemianowski co rok ma na muchę spore ryby, dalej słynna prosta na wprost drzew gdzie złowiłem łosia 98 a potem: most kolejowy,Unigum, Nowa Wieś pod kapliczką, most autostradowy, żwirownia, most drewniany w Złotorii. łówcie teraz na duże muchy ale gdy tylko spadnie woda małe i ubogie i trzymajcie się wędek MACIAS
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

Postautor: Adam Lejk » 18 maja 2004, 07:21

Część.

Macias ze sposobu w jaki opisałeś to co się dzieje nad Drwęcą ogólnie należy wywnioskować by wszystko rzucić w cholerę i jazda nad wode.To pewnie dlatego tak z rana ten telefon ;-)

Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » 19 maja 2004, 15:29

Entuzjazm przydaje się, im większy, tm lepiej. Dłużej będzie chłodzony przez zimne nurty Drwęcy, aż do zupełnego wypalenia sił witalnych, co musi skutkować zniechęceniem.
Oby w trakcie tego chłodzenia, nastąpiło choć jedno brutalne posiągnięcie drugiego końca linki, dające kopa energii i tępej nadziei.
Połamania :-(
p/s . ostatnią troć w Drwęcy złowiłem 2 lata temu
pozdr. Krzysztof Kotnis
MarekC
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2004, 16:28

Postautor: MarekC » 19 maja 2004, 15:55

maciej drosd pisze:Miejscówki są tak czytelne,że nie ma co pisać,bo Drwęca to cały ciąg super miejsc.ale ujmę to analitycznie... nr1 Lubicz tzw"plaża" pierwsze msce poniżej obrębu ochronn. patrząc w dół rzeki pod prawym brzegiem rynna "pod tablicą".rynnę tą kończy garb z głazów który dał dzisiaj 3 hole w tym samicę 76cm. NR2 to zwężenie poniżej plaży.EXTRA mam z tego msca łososia dobrze ponad metr. i troć 82cm. NR3 tzw"glinki" kultowe miejsce na pierwszym zakręcie za plażą. zakręt,zwalone drzewo,rafa sami rozumiecie...... kelty i piękne srebrniaki są tam ZAWSZE. dalej zwężenie zwane "łososiowe" od łosia ok.120-130 cm ,którego holował godzinę Paweł Nadrowski- do dziś pamiętam smutny brzęk linki kiedy łoś spadł.dalej szybki nurt z rafą gdzie Darek Siemianowski co rok ma na muchę spore ryby, dalej słynna prosta na wprost drzew gdzie złowiłem łosia 98 a potem: most kolejowy,Unigum, Nowa Wieś pod kapliczką, most autostradowy, żwirownia, most drewniany w Złotorii. łówcie teraz na duże muchy ale gdy tylko spadnie woda małe i ubogie i trzymajcie się wędek MACIAS


dzięki za info. Z widocznością tak bywa, że widzi ten kto wie co chce zobaczyć. Ja na trociach byłem dopiero raz w życiu w tym roku na Słupii i gdyby nie pomoc pewnego nieznajomego wędkarza, pewnikiem wróciłbym o kiju
Pozdrawiam

MarekC :-)
maciej drosd
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2004, 12:44

Postautor: maciej drosd » 19 maja 2004, 21:56

No może i racja.Analizując msca brań srebrniaków na muchę można jednak wskazać pewniaka.Myślę ,że trzeba atakować KAŻDE ZWĘŻENIE a raczej napływ na takowe. lub napływ na podwodną przeszkodę typu mulda , głaz,drzewo.Rybki stają też w wielu innych miejscach lecz metoda muchowa ma swoje prawa. W głębokich dołach ryby są ale dużo słabiej reagują na muchę.Marek napisz coś o tej rybce ze Słupii. Na marginesie Darek Czapiewski z Bydgoszczy wczoraj w poleconych "glinkach" zaliczył 70-tkę., CZym przekreślił nasza znajomość aż to chwili kiedy się poprawię i coś złowię(hi hi oczywiście żartuje).Moje gratulacje.
MarekC
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2004, 16:28

Postautor: MarekC » 20 maja 2004, 06:33

maciej drosd pisze:No może i racja.Analizując msca brań srebrniaków na muchę można jednak wskazać pewniaka.Myślę ,że trzeba atakować KAŻDE ZWĘŻENIE a raczej napływ na takowe. lub napływ na podwodną przeszkodę typu mulda , głaz,drzewo.Rybki stają też w wielu innych miejscach lecz metoda muchowa ma swoje prawa. W głębokich dołach ryby są ale dużo słabiej reagują na muchę.Marek napisz coś o tej rybce ze Słupii. Na marginesie Darek Czapiewski z Bydgoszczy wczoraj w poleconych "glinkach" zaliczył 70-tkę., CZym przekreślił nasza znajomość aż to chwili kiedy się poprawię i coś złowię(hi hi oczywiście żartuje).Moje gratulacje.


Napisałem : http://www.kgw.pilickanet.pl/index.php?option=content&task=view&id=19

Zaraz zobaczę ile to kilosów ode mnie, ale chyba coś pod 250..300. gdyby namierzył jakiś nocleg, to może łikendowy wyjazd z rodzinką
Pozdrawiam

MarekC :-)
maciasd

Postautor: maciasd » 08 cze 2004, 07:15

ależ festiwal brań. są i chcą. koledzy zaliczyli rybki 85,82,81 79,76 ,72 . Moja rybka zjadła tube allysshrimp i niestety wypluła PŁASKĄ kotwicę gamak.... (bez anty reklam). krzys szaman miał też sporego białasa ale i jemu zabrakło szczęścia. dzisiaj atakuje krzysztofk. pozdro.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości