Troć na słupi?

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Adrian

Troć na słupi?

Postautor: Adrian » 27 paź 2004, 11:22

Jak tam ciąg tarłowy na słupi i jak tam z tym "rozjechanym tarliskiem" wszysko wporzadku?
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 27 paź 2004, 15:54

Ryby pchają się do góry, pomaga im wysoka woda. Sporo ryb jest w przedziale 70-80cm. Kłusownictwo w Słupsku praktycznie na razie zniknęło. Co do tarliska to wszystko w porządku zostało ogrodzone i czeka na ryby, tarło wprawdzie się jeszcze nie rozpoczeło, ale to chyba kwestia tygodnia. Gdy ryby przypłyną i założą w zbudowanym przez nas tarlichu gniazda to opiszę tą przygodę w namuszkę, jak nie to zakopiemy w żwirze zainkubowaną ikrę i poczekamy 4lata aż rybki wrócą w miejsce swoich narodzin. Tak czy siak ciekawość mnie trawi.
Adrian

Postautor: Adrian » 27 paź 2004, 16:06

Ja jadę w sobote może w niedziele zobaczyć trotki:)
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 27 paź 2004, 16:18

Dzisiaj podziwiałem pękne skoki trotek na tamie w Pomiłowie/Wieprza/. W górę rzeki szły ryby w przedziale 40-90cm. Wysoki stan wody pomagał im pokonywać próg. Ku mojej radości przy tamie nie było żadnego "gumofilca".
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 27 paź 2004, 16:42

W Słupsku najlepiej było widać piękne skoki pod jazem koło zamku, na sluzie głownej rybki są mniej widoczne, pchają się dołem do przepławki. Ludzie postronni zatrzymują sie i podziwiaja to misterium przyrody, to budujace, że widzą piękne ryby w pędzie do przedłużenia gatunku, natomiast często wędkarskie buce widzą skaczące kilogrmy.
Adrian

Troć na słupi?

Postautor: Adrian » 27 paź 2004, 17:06

Jak bede widział trocie na tarle poimformuje was o moich obserwacjach.
Gość

Postautor: Gość » 27 paź 2004, 17:15

Na Łebie można było podziwiać piękne skoki troci w Chocielewku. Ten widok wzrusza nawet ludzi nie związanych z wędkarstwem. Moja żona i tesciowa widząc skaczące trocie wydawały radosne okrzyki- jaka ładna.
Pzdr M.W.
kornik_ds

Postautor: kornik_ds » 01 lis 2004, 21:41

Koledzy na Redze mamy ładny ciąg troci i łososi dużo jest rybek powyżej dziesięciu kilo.Na Inie kolega dzisiaj widział jak trotki czekały na stosowną porę aby wpłynąć do małego dopływu x.Natomiast ciężka praca kolegów z klubu Trzy Rzeki przy budowie pierwszego w Polsce sztucznego tarliska została nagrodzona pierwszymi trącymi sie trociami.Mimo dziwnych sądów niedowiarków,że ryby nie przyplyną jednak przypłynęły.Więc kolejny sukces Artura i jego ekipy-moje gratulacje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości