II Ogólnopolskie Zawody Muchowe "TROĆ ŁEBY 2005"

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Awatar użytkownika
Grzesiek Łoszewski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 84
Rejestracja: 14 sie 2002, 15:22

II Ogólnopolskie Zawody Muchowe "TROĆ ŁEBY 2005"

Postautor: Grzesiek Łoszewski » 22 lis 2004, 23:08

Klub Muchowy "Dolina Łeby" w dniach 08-09 stycznia 2005 organizuje II Ogólnopolskie Zawody Muchowe O Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby "TROĆ ŁEBY".

PROGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 08-01-05
08:00-zbiórka zawodników w miejscowości Chocielewko obok Gospodarstwa Anny i Waldemara Nowickich.
09:30-15:30- I tura zawodów.
16:00-powrót na miejsce zbiórki.
16:00-18:00-poczęstunek:pstrąg wędzony, kiełbasa z grilla, barszcz z kołdunami.
18:00-podsumowanie I tury.
18:15-wyjazd do bazy noclegowej w Pałacu w Runowie.
19:00-obiado-kolacja, przydzielenie pokoi.
20:00-spotkanie przy kominku z poczęstunkiem.

NIEDZIELA 09-01-05
07:30-śniadanie.
10:00-16:00-II tura zawodów.
16:45-powrót na obiad do Runowa i zakończenie zawodów.

Koszt zawodów wynosi 85 zł od osoby. W cenie ubezpieczenie zawodników. Wpłaty należy dokonywać na konto: Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby - 19102046490000780200553966, z dopiskiem "ZAWODY".

Ewentualne pytania proszę kierować do:
Mariusz Wysocki- (0-59)8623-193 lub 0505337200 Grzegorz Kościuk- 0888235970

Klub Muchowy „Dolina Łeby”
MARTIN
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2004, 15:12

Postautor: MARTIN » 23 lis 2004, 11:59

Witam! A do kiedy mozna wplacac pieniazki na konto?? Czyli rozumiem ze w cenie jest wszytsko to co napisalem czyli komplet bez przejazdu??
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 24 lis 2004, 07:56

Czy ktoś z Warszawy będzie się wybierać?

U mnie w domu awantura ale argument że dla "zdrowotności" i lepszego zrozumienia zadziałał... wariat wśród wariatów... ale kto zrozumie kobiety?

Przyznam się że jadę podglądać łowy Kolegów bo jeszcze nigdy na Łebie nie miałem przyjemności łowić.

Pozdrawiam serdecznie.
Karol
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 24 lis 2004, 08:45

To prawda, w tych zawodach biorą udział sami wariaci. Już nie mogę się doczekać, kiedy znów zanurzę się w tym zbiorowym szaleństwie, w miejscu gdzie zwariowany hodowca buduje przepławki za własne pieniądze, gdzie szaleni radni walczą o rozgrodzenie sieci i gdzie niespełna rozumu ludzie siedzą po nocach przy ogniskach i pilnują ryby w trakcie tarła. W tym normalnym kraju jest to zachowanie arcynienormalne. Do zobaczenia nad Łebą, Artur
Mariusz Wysocki
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 80
Rejestracja: 05 lut 2003, 22:25

Postautor: Mariusz Wysocki » 24 lis 2004, 18:13

Tak w cenie jest wszystko oprócz przejazdu. Pieniążki należy wpłacić do 20 grudnia. Pozdrawiam.
Mariusz Teodorowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2004, 17:19

Postautor: Mariusz Teodorowicz » 24 lis 2004, 19:43

Artur Wysocki pisze:To prawda, w tych zawodach biorą udział sami wariaci. Już nie mogę się doczekać, kiedy znów zanurzę się w tym zbiorowym szaleństwie, w miejscu gdzie zwariowany hodowca buduje przepławki za własne pieniądze, gdzie szaleni radni walczą o rozgrodzenie sieci i gdzie niespełna rozumu ludzie siedzą po nocach przy ogniskach i pilnują ryby w trakcie tarła. W tym normalnym kraju jest to zachowanie arcynienormalne. Do zobaczenia nad Łebą, Artur


Pilnują, siedząc przy ognisku??? Wtedy kłusownicy mogą ich dokładnie policzyć i ustalić, czy któryś akurat jest nad rzeką. Nie teoretyzuję mam takie przykre doświadczenia, ale ja to zrobiłem raz...
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 25 lis 2004, 08:58

Mariusz sposobów na pilnowanie rzeki jest pewnie wiele, ale w Lęborku zastosowano metodę totalną 24h na dobę siedzą ludzie nad najwiekszym w dorzeczu Łeby tarliskiem i nie ma mowy o klusownictwie. Jak wygląda listopadowa noc każdy wie, ognisko oprócz ciepła daje jeszcze informacje kto teraz rządzi nad rzeką. Tą samą metodę zastosowaliśmy w Słupsku nad Glaźną, palące się ognisko w moim odczuciu działa psychologicznie, bure typy widząc takie zainteresowanie rzeką tracą rezon, nie idą jak po swoje, przestają być wioskowymi bohaterami a stają się złodziejami. Rzeka ma gospodarza. Nie każdy chce biegać po rzecznych odstępach, ale większość z chęcią przyjdzie i posiedzi nad ogniskiem, piekąc kielbaskę mając świadomość, że swoją obecnością chroni rzeką w momencie kiedy ona tej ochrony najbardziej potrzebuje.
Ale powtarzam sposobów na ochronę jest wiele.
MARTIN
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2004, 15:12

Postautor: MARTIN » 25 lis 2004, 09:41

Witam! Ja chcialem sie dowiedziec jak to wszystko wyglada te zawody??
Jak sie lowi na lebie( chodzi mi o warunki jakie tam panuja??) Czy sie lowi typu z lead corem czy z glebokotonaca linka i jakie muchy?? Prosze mi o bzyblizenie poniewaz troc na muche lowilem tylko kilka razy a na Lebie bylem tylko na odcinku( blisko kolo ujscia Pogorzelicy) Dzieki z gory i pozdrawiam!
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 25 lis 2004, 14:24

MARTIN pisze:Witam! Ja chcialem sie dowiedziec jak to wszystko wyglada te zawody??
Jak sie lowi na lebie( chodzi mi o warunki jakie tam panuja??) Czy sie lowi typu z lead corem czy z glebokotonaca linka i jakie muchy?? Prosze mi o bzyblizenie poniewaz troc na muche lowilem tylko kilka razy a na Lebie bylem tylko na odcinku( blisko kolo ujscia Pogorzelicy) Dzieki z gory i pozdrawiam!


Witaj Marcinie,

Jadę na Łebę pierwszy raz więc z przyjemnością poznałbym doświadczenia kolegów którzy brali udział w poprzedniej edycji spotkania. Sporo ciekawych artykułów znalazłem na "naszej" stronie.
Szczególnie przydatna może okazać się mapka poszczególnych odcinków za którą serdeczne podziękowania.
Nie wiem skąd będziesz jechać bo dla mnie problemem jest przedostanie się na miejsce spotkania (pociąg Kraków - Warszawa przerwa na spanie dalej Warszawa - Lębork) oraz godne polecenia miejsce noclegowe. Póki co znalazłem na oficjalnej stronie trzy hotele w Lęborku. Niestety nie mam pewności który zapewnia w miarę dobre warunki przy rozsądnej cenie.
Pozdrawiam,
Karol
MARTIN
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2004, 15:12

Postautor: MARTIN » 25 lis 2004, 15:24

Witaj Karol!
Czy ten twoj pociag to jedzie z Warszawy przez Gdansk?? Jak tak to mozemy sie jakos zgadac ! Podaj maila lub numer gadu! Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości