Tatar z pstrąga teczowego.

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

Tatar z pstrąga teczowego.

Postautor: Adam Lejk » 10 lut 2005, 17:58

Witam.

Wiem że trochę dziwnie to pytanie zabrzmi w czasach gdzie wszyscy propagują C&R ,ale zapewniam że pstrąga kupię w sklepie :-) Czy znacie jakiś dobry (sprawdzony) przepis na tatara z pstrąga tęczowego? Z góry DZIĘKI!!!!

Pozdrawiam.
miotk arek

Postautor: miotk arek » 10 lut 2005, 20:54

siemano mozesz odezwac sie na mojego gadulca 6997604 pozdro arek a co do przepisu to sory ale nie pomoge
cianbo
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2002, 09:28

Postautor: cianbo » 10 lut 2005, 21:18

Moim zdaniem, niestety nawet najlepszy przepis na tatar popsuje ten pstrąg ze sklepu ;-)
Mariusz Teodorowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 102
Rejestracja: 16 sty 2004, 17:19

Postautor: Mariusz Teodorowicz » 10 lut 2005, 22:00

cianbo pisze:Moim zdaniem, niestety nawet najlepszy przepis na tatar popsuje ten pstrąg ze sklepu ;-)

Będzie gorszy, ale jadalny.
Z pstrąga, bardzo podobnie jak wołowy. No może jest parę niuansów...
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 11 lut 2005, 12:12

Witam!
Sprawa jest dość prosta.robi się go dokładnie tak samo jak wołowy(przynajmniej ja robie)czyli rybka,sól,pieprz,cebulka,ogórek kiszony no i jajeczko.Doprawiam standardową przyprawa do zup.Tylko ten kupny tęczak troche popsuje smak.Lepsza będzie jakaś "wyśmigana" rybka z łowiska specjalnego, ale ja osobiście uważam że najlepszy jest ze srebrniaka.Robiony w dniu połowu i natychmiast konsumowany w towarzystwie kolegów po kiju z odrobina zmrożonego "ekstraktu" z ziemniaków lub polskich zbóż.
Pozdrawiam i smacznego.
Wiktor
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 11 lut 2005, 12:33

W sprawie tataru z troci, łososia a także pstrąga musiałbyś skontaktować sie moim kumplem który takie coś robi na oktrągło. Dodatkowo wędzi a także robi czerwonyu kawior.
Jakby co to się do mnie odezwij a dam Tobie namiary...
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

....

Postautor: Adam Lejk » 11 lut 2005, 20:19

Dziękuję wszystkim za odpowiedz na mój post. Jarek najpierw spróbuje z przepisem podanym w poście a później skontaktuje sie z Tobą.

Pozdrawiam.


ps. Arek narazie nie moge być na gg także jak masz coś pilnego to napisz na kom. Mój nowy nr (nie wiem czy go masz) 660 475 754
Awatar użytkownika
PiterS
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 83
Rejestracja: 07 cze 2003, 16:22

Postautor: PiterS » 12 lut 2005, 16:47

TATAR Z LIPIENIA

Lipień o długości 35-37 wystarczy na dwie osoby.

Składniki:
- lipień (a także pstrąg, troć, łosoś)
- cebula
- sól
- pieprz czarny
- cytryna
- oliwa z oliwek (extra virgin, z pierwszego tłoczenia na zimno)
- przyprawa do zup (np. polska Maggi w kwadratowej butelce lub z firmy Jamar, tylko nie z Winiar!!)

Przygotowanie
Przygotuj średnią miskę. Do lipienia o wielkości 35-37cm pokroić w drobniutką kostkę jedną cebulę o średnicy ok. 4 cm. Pokrojoną cebulę ułożyć na dnie i posolić. Następnie lipienia oskórować i oddzielić mięso od ości. Pokroić go (nie mielić!) w drobniutką kosteczkę 3-5mm i układać cienkimi warstwami w misce. Każdą warstwę solimy i pieprzymy (najlepiej świeżo mielonym pieprzem) i układamy dalej. Gdy już skroimy lipienia to całość mieszamy i kropimy sokiem z cytryny (wystarczy jeden plasterek). Następnie mieszamy i dodajemy Maggi (kilkanaście kropel), a na końcu oliwy z oliwek (1-2 duże łyżki stołowe). Uwaga. Należy doprawiać tak na 2/3 aby nie przesadzić Wszystko dokładnie mieszamy. Całość wstawiamy do lodówki na 1-2 godziny. Następnie każdy doprawia sobie już sam do smaku. Należy jeść ze świeżym chrupiącym chlebem posmarowanym masełkiem!! Do smaku można posypać na kanapkę drobno posiekany ogórek kiszony. Całość na koniec smacznego popijamy lampką białego wina bo jak wiadomo rybka lubi pływać.

Życzę smacznego
Łukasz Jurczyk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2003, 15:05

Postautor: Łukasz Jurczyk » 18 lut 2005, 10:23

Danie na talerzu można elegancko przybrać odciętą uprzednio płetwą grzbietową

Smacznego,
Łukasz
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

....

Postautor: Adam Lejk » 20 lut 2005, 18:34

Tatara z pstrąga spróbowałem .Polecam.

Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości