MEW na górnej Słupii!!

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Awatar użytkownika
mathe
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 42
Rejestracja: 03 sty 2003, 12:47

MEW na górnej Słupii!!

Postautor: mathe » 21 lut 2005, 23:25

Witam Towarzystwo,

Temat mało przyjemny, aczkolwiek wymaga przytoczenia...

Na słupii poniżej Sulęczyna (obok mostu na łąkach) powstaje prześliczny obiekt hydrotechniczny- na moje oko elektrownia.
Pobudowano już kanał doprowadzający, fundamenty i część ścian budynku, przez cały obiekt ciągnie się śliczna rura metalowa średnicy metra.

Czy ktoś coś o tym wie??
Czy można jakoś zapobiec- a może już zapobieżono dalszym pracom??

PS w najbliższym czasie pojawią się fotografie obiektu: Adam- czekamy!
pozdrawiam


Mathe
maRAS
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2003, 08:25

Postautor: maRAS » 22 lut 2005, 09:06

ehhhhhhhh :/

Obawiam się że jak już tak daleko zaszły prace, to pewno na wszystko już zgody właściciel tej budowli ma i nic już nie uda się zdziałać. SZKODA !!!!
:(
Adam Lejk
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2003, 18:26

...

Postautor: Adam Lejk » 22 lut 2005, 11:12

Witam.

Fotki będą jutro. Sprawa jest dziwna bo nikt o tej budowie nic nie wspominał i wygląda na to że cała sprawia miał być załtwiona "po cichu" a,że jest to odcinek mało odwiedzany przez wędkarzy to sprzyjało to inwestycji. Najgorsze jest to żę kanał doprowadzający wodę do "budowli" jest tak samo szeroki jak rzeka na tym odcinku czyli wynika na to że większość wody pójdzie na turbiny, a w właściwym korycie woda będzie sie sączyć. Jest to przykre bo na tym odcinku są liczne tarliska ryb, poza tym rzeka na tym odcinku i tak już dostała w "dupę" od meliorantów.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szpryna
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2004, 20:40

Postautor: szpryna » 22 lut 2005, 14:52

czesc wam

o planach budowy elektrowni bylo juz widomo jakis czas temu:

http://www.club-trout.impreza.pl/Main/S ... s2001.html
(przwincie na pozycje "Słupia")
pozdrawiam

Mateusz
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 23 lut 2005, 10:56

Zdjecia na prosbe Adama Lejka
Załączniki
lake 1-2.jpg
lake 1-2.jpg (60.38 KiB) Przejrzano 5759 razy
lake 2-1.jpg
lake 2-1.jpg (94.46 KiB) Przejrzano 5759 razy
lake 2-2.jpg
lake 2-2.jpg (106.51 KiB) Przejrzano 5759 razy
lake 1-1.jpg
lake 1-1.jpg (57.46 KiB) Przejrzano 5761 razy
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 23 lut 2005, 11:06

Jeżeli powstaje elektrownia to prawdopodobnie ma zgodę na budowę, jeżeli takiej zgody nie posiada (raczej mało prawdopodobne) to nie będzie można użytkować obiektu i nikt nie kupi od nich prądu. Protesty w momencie budowy nie mają sensu. Ja nic o Słupi nie słyszałem, za to dzisiaj oglądałem papiery na kombinat pstrągowy na Łupawie w Poganicach, nie będzie już pięknych łąk poniżej Poganic, zgoda na budowę prawdopodobnie będzie w marcu, jedyne co udało się wywalczyć to zapewnienie nienaruszalnych przepływów w głównej rzece, ograniczenie o polowe pozyskiwanej wody, zaostrzenie sposobu utylizacji zanieczyszczeń, zabezpieczenie doprowadzalnika przed wpływem ryb z rzeki. ZO PZW i Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby jeszcze raz zakwestionują całą inwestycję jako szkodliwą dla środowiska, ale czarno widzę.
Awatar użytkownika
julek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2004, 12:46

Postautor: julek » 23 lut 2005, 13:15

Artur Wysocki pisze: nie będzie już pięknych łąk poniżej Poganic

:(
Załączniki
poganice2.jpg
tam stawiałem pierwsze muchowe kroki
poganice2.jpg (112.37 KiB) Przejrzano 5739 razy
Pozdrowienia
Paweł :-)
kostek
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2003, 16:20

Postautor: kostek » 24 lut 2005, 17:48

Ja też właśnie tam stawiałem pierwsze kroki z muchą, pamiętam jak dziś:kołowrotek muchowy ze sznurem i kij spiningowy ale miałem radoche choć chyba nie złapałem ryby ale cieszyłem się jak dziecko.Starszy pan z którym byłem łowił klasycznie na mokrą,lipieni nałowił się co nie miara a ja na ten spining na woblerka jednego potoczka nie mogłem na to patrzeć i zacząłem kombinować z tą muchą. Od tego momentu lekko mi odj...ło i tak już zostanie do końca.Szkoda tylko tych degradacji rzek, wątpie abyśmy zostawili po sobie tyle dobrego co sami zastaliśmy.


Kostek.
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 28 lut 2005, 12:57

Artur Wysocki pisze:dzisiaj oglądałem papiery na kombinat pstrągowy na Łupawie w Poganicach, nie będzie już pięknych łąk poniżej Poganic,


Łupawa ponizej Poganic to był jedyny odcinek Łupawy na jakim miałem okazję sobie połowić :(

A swoją drogą Łupawy nie widziałem dobrych kilka lat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości