nasz baltyk !

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
fishsuj
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 25
Rejestracja: 22 gru 2004, 18:22

nasz baltyk !

Postautor: fishsuj » 18 maja 2005, 12:59

witam wszystkich "plażowiczów" bałtyckich !!!
czy ktoś kiedykolwiek złapał szczupaka łowiąc z plaży ? , np przy okazji trociowych czy belonowych łowów !
a może te szczupaki czekają na nasze muchy :):):)

czekam na dobre wiadomości ! pozdrawiam ADAM

PS .dziś mój kolega upolował 6 belon ( 60-70 cm) - ale piękne rybki !!
suja
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 18 maja 2005, 16:58

Czy na połów w polskim Bałtyku potrzebne są opłaty?.
kostek
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2003, 16:20

Postautor: kostek » 18 maja 2005, 18:56

choć jesteśmy w unii i nie powinniśmy płacić to należy pamiętać że , żyjemy w polsce, a polska to taki dziwny kraj i płacić trzeba, za wszystko za wędkowanie z morza około 40 zł za rok.
Wiktor Ledóchowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 71
Rejestracja: 24 gru 2004, 18:05

Re: nasz baltyk !

Postautor: Wiktor Ledóchowski » 18 maja 2005, 20:18

fishsuj pisze:witam wszystkich "plażowiczów" bałtyckich !!!
czy ktoś kiedykolwiek złapał szczupaka łowiąc z plaży ? , np przy okazji trociowych czy belonowych łowów !
a może te szczupaki czekają na nasze muchy :):):)

czekam na dobre wiadomości ! pozdrawiam ADAM

PS .dziś mój kolega upolował 6 belon ( 60-70 cm) - ale piękne rybki !!


Witam!Złowiłem sporo ryb w okolicy Słupska ale nigdy nie były to szczupaki.Jedyne morskie szczupaki,poza oczywiście szwedzkimi,łowiłem na terenie stoczni w Gdyni.Okolice Słupska to przedewszystkim Trotki ,Łososie,sledzie,okonie,sandacze i cała masa białej ryby i drobnych płastug.Mowa oczywiście o połowach z brzegu i okolic Usteckiego portu.Jak jest dalej od brzegu wiem z relacji rybaków(tez wedkarze)i wiem ze jest naprawde niezle.Bałtyk jest doskonałym łowiskiem a Twoje okolice(Słupsk,Ustka)sa wręcz rewelacyjne.Z całego serca zazdroszcze.Mam do nich 120 km z domu a i tak dość często bywam.Swego czasu spedzałem co roku urlop w Ustce i łowiłem bez przerw dwa tygodnie i nigdy się nie nudziłem.Doskonała woda.
Pozdrawiam i do zobaczenia na Usteckiej plaży.
Wiktor.

Ps.Mój start belonowy niestety jest na zero......ale odgryze się w weekend hihihi.
Darecki
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2005, 19:51

Postautor: Darecki » 19 maja 2005, 05:42

Gość

Postautor: Gość » 19 maja 2005, 06:47

Tym kolegą który złowił 6 belon był Adam Kubacki, metoda sztuczna mucha, przynęta uwiązana na haku nr. 8. Połów 16 maja rano z brzegu. Podaję te szczegóły bo o ile pamiętam krążyła jakaś flaszka po forum za belone na muche .
Dzisiaj nie dało się wejść do wody, za duże fale.
Pozdrawiam Artur
Gość

Postautor: Gość » 20 maja 2005, 07:52

Za to dzisiaj morze jak stół, przez dwie godziny 5 belon, 4 spadły, no i ok.30 brań. Przynęta to Polar Magnus na 6. Belony jadły garnele.
Pozdr, Artur
fishsuj
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 25
Rejestracja: 22 gru 2004, 18:22

suja

Postautor: fishsuj » 20 maja 2005, 10:49

A ja dziś po tobie Arturze także troszkę połowiłem - wyciągniętych 12 szt spiętych w holu -8 szt
... ale szczycę sie dublecikiem belon ( 77 cm i 69 ) ale jazda była , widziałem już końcówkę podkładu ... bajeczne łowienie !!!

ps. bartek 14 szt pozdrawiam Adam
suja
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 20 maja 2005, 14:51

Artur, napisz kika szczegułów na temat łowienia belon. Jak daleko od brzegu się przemieszczają itp.
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2005, 13:55

Wchodzisz Darku do wody po jaja, no i ładujesz prostopadle do plaży. Wprawdzie widziałem ryby pod nogami ale większość brań gdzieś na 20-15 metrze. Linka pływająca lub intermediate, raczej nie za szybkie sciąganie i ostre zacięcie poprzez pociągnięcie sznurem, zacinanie kijem nie ma sensu, za twardy pysk który można porównać do dwóch patyczków dębowych między którymi trzeba umieścić muchę i jeszcze wbić hak. Powolne ściąganie ułatwia rybie celne zakąszenie.
Na koniec można powiedzieć, że Belona to dosyć waleczna i smaczna ryba, a podstawowy problem z jej złowieniem to zlokalizowanie stada.
Pozdrowienia znad morza, Artur

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości