Raba - potrzebna pomoc

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
cygant
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2005, 09:54

Raba - potrzebna pomoc

Postautor: cygant » 14 cze 2005, 14:24

witam, po latach fascynacji spinningiem zachciało mi sie muchowc;) a ze moim łowiskiem w 95% jest Raba (bo blisko;) chciałbym sie poradzic gdzie i na co najlepiej bo jak narazie moje muchowe wyniki sa mizerne niestety.
Adam Fronc
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2005, 15:17

Postautor: Adam Fronc » 07 sie 2005, 04:53

Ja najlepsze wyniki miałem na wszelkiego rodzaju brązki złotogłówki i to na duzych hakach jeśli jesteś z Krakowa to w "Głowatce" mają spory wybór. Chociaż Kuba Chruszczewski doradzał streamerka, ale ja nie potrafię na to łowić:-( . jeśli idzie o suchą to po prostu musisz dobrać do tego co aktualnie lata nad wodą. To chyba tyle co mogę pomóc życzę połamania kija .

pozdrawiam z Lublina Adam Fronc
Kacper
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2005, 16:38

re: pomoc

Postautor: Kacper » 07 sie 2005, 16:37

No na rabie ladnie biora na brazki zlotoglowki oplecione wolframem na glownej zylce a na bocznym troq ladny chruscik. dowiaz sobie boczny trok +/- 30 cm od zlotoglowki na plywajacym sznurze i masz wspaniale rezultaty.
(wiesz tez lowie od niedawna :P ale moj 1szy pstrag mial 43 cm na lebie a lipien 26 :P na muche) pozdrawiam Kacper
Załączniki
fot.jpg
fot.jpg (70.09 KiB) Przejrzano 3689 razy
Jak zmieniaam blache to
sie musze plecami ustawiac
bo ryby mi do rak skacza :)
cygant
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2005, 09:54

Postautor: cygant » 14 sie 2005, 15:33

dzięki za rady, skuteczność brązek złotogłówek potwierdzam, poza tym to złotogłówki w majtkowym kolorku też nieżle sobie radzą.już mi idzie coraz lepiej:):)
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 15 sie 2005, 21:35

najlepiej zwróć się do znawcy tej wody niejakiego Kuby Chruszczewskiego (znajdziesz go tutaj lub na flyfishingu)

zastanawiam się po co Ci ten wolfram jeśli na rabie woda ma 1,5 m. ??

bezsensu chyba że chcesz podszarpywać ryby jak to czyni się w Lęborku (nie obrażając tych którzy dla rzeki zrobili wiele dobrego).

Brązki faktycznie chodzą ale nie są jakoś specjalnie wyjątkowe nie zapominaj że podstawową zaletą wędkarstwa muchowego jest nie ograniczona możliwość eksperymentowania... co warto wykorzystać.

W Krakówku moim rodzinnym idź na Starowiślną do Głowatki znajdziesz tam pomoc jeśli jesteś dobrym słuchaczem.

Pozdrawiam,

Karol

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości