Pytanie o kijek???

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Michał F
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2002, 06:22

Pytanie o kijek???

Postautor: Michał F » 28 lis 2002, 19:40

1)Bardzo proszę o opinie na temat wędki Daiwa Whiskerfly #5-7, 2,7m,
oraz jej wartość.
2)Oraz na temat kijka Vision #4 2,4m (niewiem jak się nazywa seria, ale kij ten kosztuje ok.600zł)
3)jeszcze jedno pytanko-LOOP Black Line #4-5 2,7m
z góry dziękuję i pozdrawiam,
Michał
Arek Popławski
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2002, 07:31

Postautor: Arek Popławski » 29 lis 2002, 09:11

witaj
Daiwy - nie znam zupełnie, ale dwoma wymienionymi dalej kijkami, miałem okazję połowić. Vision 3 zone, 8'8" #4, był 3-częsciowy, jak i Loop, którego posiadam. Wybór mój padł na BlackLine-a - wydaje mi się wędką bardziej uniwersalną. Szybsza akcja, szczytowa - stanowczo predysponuje go w porównaniu wędek, do łowienia na nimfę. Vision jest zdecydowanie za miękki i ma zbyt dużą parabolę ugięcia. Wbrew pozorom, "okłamanie" Loopa sznurem cięższym o jeden numer, niż wskazanie na wędzisku, wymusza na nim stanowczo lepszą pracę, przy łowieniu na suchą, tak że i na tym placu porównań, zdecydowanie przyjemniejszy wydał mi się LOOP - lepsza siła wyrzutu linki. Estetyka wykonania wędek, podobna, tak jak i jakość przelotek, rękojeści czy mocowania kołowrotka.
Są to moje subiektywne odczucia i napewno najlepszym rozwiązaniem jest chwycenie, obu wędek w dłoń........najlepiej nad wodą.
pozdrawiam i udanego wyboru życzę
Arek
Kisielewski

Postautor: Kisielewski » 29 lis 2002, 09:59

Nie znam tych wędek, ale chciałbym dorzucić swoją uwagę.
Według mnie miękkość kija to nie jest wada, tak naprawdę
wszystko zależy od przeznaczenia wędki. Do nimfy pewnie
lepsza będzie o akcji szczytowej (szybka ), ale już do suchej
muchy kij powinien być wolniejszy, ale to też jest kwestia
upodobań.

Pozdrawiam
Paweł Kisielewski
Arek Popławski
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2002, 07:31

Postautor: Arek Popławski » 29 lis 2002, 13:27

witam
Masz rację Pawle odnośnie miękkości kija. Moja opinia dotyczyła jednak porównania wędek z przeznaczeniem uniwersalnym, do wszystkich metod, gdzie Loop wg mojego zdania jest bardziej wszechstronny, co starałem się przedstawić.
Pozdrawiam, raz jeszcze - Arek
Janusz Jędrzejczyk
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2002, 19:44

Postautor: Janusz Jędrzejczyk » 30 lis 2002, 08:19

Jesli chcesz to możemy się kiedyś umówić w Sanoku i pomachasz sobie moją Daiwą. Pozostałych kijów nie znam (poza faktem, że trzymałem w ręku VISION'a) a co do DAIWY to łowi mi się nią bardzo dobrze zarówno na suchara jak i na nimfę. Wiosną świetnie sobie radził również ze streamerm. Ogólnie jest to kij chyba niezniszczalny. Najlepszy popis mocy miałem na Dunajcu, gdzie w dość silnym nurcie wyjąłe 2 kilową brzanę. Niby niewiele, ale było trochę zabawy. Jak chcesz się umówić to moje namiary: jjedrzejczyk@wp.pl Pozdrawiam - Janusz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości