Przepływ biologiczny

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Awatar użytkownika
julek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2004, 12:46

Przepływ biologiczny

Postautor: julek » 29 sie 2005, 15:07

Byłem dziś na Słupii w Kwakowie. Zastanawia mnie czy elektrownia w Krzyni nie zatrzymuje zbyt wiele wody dla siebie. Miejscami na upartego przejdzie się w woderach co zwykle wydawało się absolutnie niewykonalne. A to przecież poniżej ujścia Skotawy i Żelkowej wody czyli już i tak rzeka zasilona dopływami. Sami zobaczcie.
Załączniki
przeplyw_-_kopia.jpg
przeplyw_-_kopia.jpg (101.21 KiB) Przejrzano 2646 razy
Pozdrowienia
Paweł :-)
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 29 sie 2005, 15:43

Niestety Elektrownie wodne to udręka dla rzek, nie tylko likwidują fizycznie tarliska powyrzej piętrzenia, likwidują ciągłość biologiczną rzek, to jeszcze skutecznie niszczą życie w rzece poniżej piętrzenia, działając jak elektrownia szczytowo - pompowa, tylko pompą ładującą zbiornik jest sama rzeka. Szczególnie przykry widok był w maju, koło ujścia Skotawy chodziłem i obserwowałem wylęg troci na płyciznach, (takie ciemne przecinki na piasku) kiedy woda zaczęła spadać w ciągu godziny o jakieś 60cm, gro z tych małych rybek zostało w kałużach.
Sprawę tę zgłaszałem do najwyższych władz ZO PZW Słupsk, prawomocnego użytkownika rybackiego Słupi, są zapewnienia, że się tym problemem zajmą.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
julek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2004, 12:46

Postautor: julek » 29 sie 2005, 19:54

Artur Wysocki pisze:Sprawę tę zgłaszałem do najwyższych władz ZO PZW Słupsk, prawomocnego użytkownika rybackiego Słupi, są zapewnienia, że się tym problemem zajmą.
Pozdrowienia

Coś jest w takim razie "na rzeczy". Ciekawe czy elektrownia ma ograniczony minimalny przepływ (a zapewne ma) i czy go nie przekracza. Mam wrażenie, że dawniej (kilka lat wstecz) nie było aż tak dramatycznych skoków poziomu wody.
Pozdrowienia

Paweł :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości