Nowa wędka

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Robert Bujak
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2002, 16:32

Nowa wędka

Postautor: Robert Bujak » 30 lis 2002, 13:35

Szanowni koledzy,
Chcę uzbroić sobie wędkę na blanku Sage XP #5, 9'6". Waham się pomiędzy wersją 2 i 4-częściową. Czy na podstawie Waszych doświadczeń widzicie między nimi różnice w akcji (doceniam zalety wieloskładów i o tym typie myślę). Czy linki #6WF (mam ich kilka) będą dobrze pracować z tym sprzętem, czy lepiej go nie przeciążać?
Mam jeszcze jedno pytanie: Sage TCR - czy wiecie coś więcej o tej wędce niż podaje Sage na swojej oficjalnej stronie (podobno był na temat tej nowej serii wędek artykuł we FlyFisherman)?
Pozdrowienia ,
Robert B.
maciek gorecki
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2002, 02:21

Postautor: maciek gorecki » 30 lis 2002, 16:27

Jest to znakomity kij w wersji czteroskadowej, jesli oczywicie w ogole lubisz serię XP. Zdecydowanie polecam zrobienie tego kija w wersji czteroskladowej.
Standardowe sznury WF w klasie 6 powinny byc dla tego kija idealne, no może z wyjatkiem sznura GPX Scientific Anglers, ktory jest o polowę numeru cięższy od innych sznurow; czyli nr 6 GPX to tak naprawdę cos pomiędzy 6 a 7.
Kijow TLC nie mialem jeszcze (nie?)przyjemnosci testować. Na pewno obrzucam je dobrze na początku stycznia, bo sam jestem tego wielce ciekawy, chociaż informacyjne przecieki każą mi patrzec na niego nieco sceptycznym okiem.
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 30 lis 2002, 17:39

Mam XP 596 w wersji dwuskładkowej. Idealny kijek (dla mnie, lubię szybkie wędki). Sznur 6 WF jest dobry. O wersji czteroskładkowej pisał Maciek.
Pozdrawiam,
Tomek
O dwu i wieloskładach była dyskusja na tym forum. Również było kilka na forum sprzętowym flyfishingu. Przeczytaj sobie może uda ci się wyrobić własne zdanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości