oddychające portki i słona woda

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Krzysztof Rydel
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2005, 16:14

oddychające portki i słona woda

Postautor: Krzysztof Rydel » 22 gru 2005, 13:37

Szanowni, czy w oddychających portkach można bezpiecznie dla ich dalszego użytkowania włazić do słonej wody? Zostałem właśnie "zmuszony" do wykorzystania całego zaległego urlopu, więc na przełom roku wybieram się nad morze. Oprócz zajrzenia w parę ulubionych zakamarków na Parsęcie chcę spróbować łowienia w Bałtyku i stąd moje pytanie. Nie wiem jaki wpływ na membranę może mieć słona woda a nie chciałbym sobie załatwić prawie nowych portek. Pzdrw, KR
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 22 gru 2005, 15:26

Dla dobrych portek łowienie w Bałtyku nie powinno byc problemem. Nie wiem jakby było w bardziej słonych wodach.
Gość

Postautor: Gość » 22 gru 2005, 16:56

.... ale po każdej wizycie w słonej wodzie przepłucz je słodką wodą. Coś gdzieś kiedyś słyszałem o zapychaniu por (porów?) w membranie przez kryształki soli ..... bladego pojęcia nie mam, czy to prawda, ale sądzę, ze takie przepłukanie może pomóc. Przynajmniej dla spokoju ducha ;-)))
Darek Zięba
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2003, 07:44

Postautor: Darek Zięba » 23 gru 2005, 07:38

Nie ma z tym problemu. Od majowych połowów w Bałtyku do tej pory nic się z nimi nie dzieje. Nie ciekną i oddychają.
Miotk Arkadiusz

Postautor: Miotk Arkadiusz » 23 gru 2005, 14:41

Mój kolega także brodzil prawie caly maj jak byla belona w Bałtyku i z tego co wiem nie mial z nimi problemu , jak go znam to ich nawet nie plukal slodka woda jak pisze kolega wyzej .

Pozdrawiam i wesołych świąt życze . ;)
Gość

Postautor: Gość » 28 gru 2005, 13:47

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Uspokojony zmykam nad morze, życząc wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i udanego otwarcia sezonu trociowego. Pzdrw, KR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości