pytanie o wzory much na bolenie

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 04 sty 2006, 10:33

Ja używam do łapania boleni WF #6 pływającej. Wyrzucam streamera na odpowiednią odległość, wędkę wkładam pod pachę i oburącz ściągam linkę. W ten sposób bardzo szybko można poprowadzić streamera. Linkę WF #6 i 7 trzeciej klasy tonięcia używam do łapania szczupaków i sandaczy.
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 04 sty 2006, 14:27

Tak właśnie przypuszczałem, że ta linka tonąca to raczej na inne drapieżniki.
Jak wielkie są Twoje przynęty i jakie najlepiej się sprawdzają ??
A kolory, czy są takie typowo boleniowe (jak uleja), czy może polecasz coś w innych barwach??
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 04 sty 2006, 21:51

Łowiąc spinningiem zawsze używałem przynent w kolorze srebrnym, czarnym i zielonkawo-srebrnym. Te same kolory stosuję wykonując streamery. Wykonuję je na hakach tiemko nr 8.
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 05 sty 2006, 07:53

Dzięki za cenne uwagi. Reszta jak to się mówi wyjdzie w praniu.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia, być może spotkamy się nad Wisłą. Będę nasłuchiwał odgłosu podrywanego z wody i świszczącego w powietrzu sznura. :)
Gość

Postautor: Gość » 05 sty 2006, 14:08

maciasd pisze:na bolki jest super technika indianska.stajesz przed główka koło napływu. z tyłu we wstecznym pradzie masz na wodzie pierwsze 8 metrów linki wf float. czekasz na atak bolka . podrywasz głowice i dajesz w miejsce ataku białego mudlerro/poppera i szybko ciagniesz po powierzchni. spróbuj policzyc do trzech i ja cie pierdole co sie dzieje potem polecam wasz dentysta maciasd



Opisz proszę jak wiązesz takie poppery, z czego itp.
I jakbyś mógł to opisz jeszcze troszeczkę te Indiańską metode :)
pozdrawiam
Krzysiek K.
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 06 sty 2006, 14:19

Mam jeszcze jedną kwestię do poruszenia.
Napiszcie proszę coś na temat przyponu, a dokładnie jaka jest jego długość, grubość i czy stosujecie odcinek ze zwykłej żyłki, czy raczej prypony koniczne ?? Chodzi mi oczywiście o zestaw na Wisłę w Warszawie.
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 06 sty 2006, 21:26

Ja osobiście nie stosuję przyponów konicznych. Zyłka jest grubości 0,20 , długość 1,5 m. Generalnie przy łapaniu streamerami nie używam przyponów konicznych. 1, 5 m jest to minimum długości żyłki przy łapaniu Boleni. Max to 2,5 m nie stosuje dłuższych.
Gość

Postautor: Gość » 07 sty 2006, 14:28

Przypony koniczne to zbędny luksus - wystarczy 2 m. carbonu 0.20 - chociaż mógłbym powiedzieć że jest pewna różnica w zależności od sznurka jakiego się używa i rodzaju much (obciążenie) . Łowiąc wzdłuż brzegu czy szukając "kaczek" po praskiej stronie stosuję sznurek greysa intermidia :) i nie dociążam much. Z boleniami jest jak z loterią - można grać przez miesiąc i nie trafić a przyjdzie taki moment że człowiek myśli że się szaleju najadły...

Czy spotkanie nad jeziorką jest nadal aktualne ???
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 07 sty 2006, 16:38

Co do spotkania na jeziorką jest aktualne. Dopiero najbliższy wolny wekend mam za dwa tygodnie. Jakby się coś zmieniło napiszę. Pozdrawiam
Łukasz Malinkiewicz

Jeziorka

Postautor: Łukasz Malinkiewicz » 08 sty 2006, 18:58

Panowie
Oczywiście, że Jeziorka jest aktualna. Mamy maile do siebie i będziemy się umawiać jak tylko troszkę cieplej się zrobi.

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości