pytanie o wzory much na bolenie

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

pytanie o wzory much na bolenie

Postautor: bekman » 25 gru 2005, 14:15

Mam pytanie dotyczące wzoru much na Bolenie. Wiem że niektórzy muszkarze próbują łapać Bolenie na muchę i wiem że z niezłym skutkiem. Jeśli ktoś może podzielić się tą wiedzą z góry dziękuję.
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 26 gru 2005, 14:03

Sztuczka udaje mi się coraz częściej w środku Warszawy. Łowię na małe zonkery (jasne bądź wręcz białe), czasem małe niebieskie mylarki. W przeciwieństwie do łoweina na spining tutaj nie trzeba się aż tak spieszyć z ciągnięciem. Ryby te jednak traktuję jako przyłów bo jak już mnie tak weźmie to wolę jednak spróbować sandaczy. W przyszłym roku zamierzam częściej odwiedzać Narew poniżej Dębego (wiem że panuje tam straszliwe chamstwo i kłusownictwo) właśnie z powodów boleni.
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 26 gru 2005, 14:59

Tak na temat rejonu Dembego i ja słyszałem że lepiej samemu się tam nie wybierać. Ja większość wędkowania muchowego spędzam nad Wisłą. Tylko kilka razy jestem na pstrągach nad Wieprzem. W tamtym roku próbowałem łapać sandacze na streamery na tzw. puchowce, wyniki marne jeden sandacz 50cm, muchę tak zażarł że ledwo ją odzyskałem. Co do Boleni łowię dużo lecz w przedziale od 25cm do 40cm. Wszystkie te bolki łapałem na Red Tagi pociągane jak przy łapaniu streamerem. Co do sposobu ściągania streamera słyszałem od paru muszkarzy że trzeba dość szybko go ściągać żeby się nie przyjrzał. W tym roku w lipcu wyszedł mi do streamera taki około 2 kg lecz nie trafił w przynętę. Ja generalnie do połowu bolenia do tej pory używałem tylko mylarowej rybki wykonanej na haku nr 8. Mam pytanie czy w twoich streamerach używasz większych haków?. Powiedz mi jeszcze jakiego sznura używasz.
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 26 gru 2005, 19:01

Ze względu na charakter rzeki stosuję dość mocne wędzisko klasy 8, o sznur tonący lub z tonącą końcówką. Palmerki są żeczywiście dobre ale na drobiazgi, zdarzało mi się łowić maluchy na suche muszki. Dobrym łowiskiem jest rejon tzw "grubej kaśki". Można całkiem daleko wyjść w rzekę. Mylarki są całkiem fajne ale prawdziwa zabawa zaczyna się przy różnych zonkerach :) mają znacznie przyjaźniejszy charakter i lepiej prowokują rybki.
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 26 gru 2005, 19:41

Znam dobrze ten rejon Wisły, jak się nie mylę łapiesz na lewobrzeżnej stronie powyżej mostu. Jest tam rzeczywiście płytko. Na suchą biorą tam dobrze jazie. Ostatnio zrobiłem trochę Zonkerów w kolorze pomarańczowym. Mam zamiar nimi skusić szczupaka. Ja streamerami łapie na linkę WF #7 trzeciej klasy tonięcia. Przy niskim stanie wody wydaje mi się że za szybko schodzi na dno. Mam zamiar kupić WF z tonącą końcówką. Co myślisz o zakupie takiej linki. Mam jeszcze pytanie odnośnie głowic rzutowych, stosowałeś jakieś, jeżeli tak to powiedz czy warto kupić do łapania streamerem.
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 26 gru 2005, 20:13

Wysłałem priva
maciasd

Postautor: maciasd » 30 gru 2005, 22:55

na bolki jest super technika indianska.stajesz przed główka koło napływu. z tyłu we wstecznym pradzie masz na wodzie pierwsze 8 metrów linki wf float. czekasz na atak bolka . podrywasz głowice i dajesz w miejsce ataku białego mudlerro/poppera i szybko ciagniesz po powierzchni. spróbuj policzyc do trzech i ja cie pierdole co sie dzieje potem polecam wasz dentysta maciasd
bekman
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2005, 12:43

Postautor: bekman » 31 gru 2005, 10:10

Dzięki za radę dostosuje się do podanych wskazówek. Używasz streamerów na bolenia tylko w białym kolorze?.
maciasd

Postautor: maciasd » 02 sty 2006, 20:10

nie. wspaniale połowiłem też na mylarową rybkę zrobioną tylko z mylaru srebrnego. tylko hak i mylarowy brzuszek!!. czarne. a moja ulubiona jest zbudowana tak: tułów perłowa lameta przewinięta seledyn. żyłką. jeżynka seledyn. skrzydło 3 włosy flashu czarna sierść. jungle cook. super!!!
ostry007
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:23

Postautor: ostry007 » 04 sty 2006, 08:41

Witam serdecznie Kolegów.
Poruszyliście rewelacyjny temat. Jestem z Wawy i tyle razy zastanawiałem się nad połowem Bolka (czyli łososia dla ubogich). Widzę że posiadacie już pewne doświadczenie więc chciałbym skorzystać z tego i zadać pytanie dot. linki.
Czy sznur pływający (ja mam wf9) nadaje się do połowu boleni, czy raczej płoszy ryby (pozostawia smugi na powierzchni podczas ściągania i załamuje świtło)?? W końcu Bolek to ostrożna ryba w co ciężko uwierzyć szczególnie w stolicy. Ile razy stałem ze spiningiem, a on atakował ryby tuż przy moich woderach nic nie robiąc sobie z mojej obecności. Mam jeszcze tonący w III klasie ale wydawało mi się, że Bolenia raczej łapie się przy powierzchni, a widzę że koledzy mają inne metody.
Podpowiedzcie coś proszę.
Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości