Muchy na przedwiośnie i wczesna wiosnę

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Krzysztof Komoszka
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2005, 07:00

Muchy na przedwiośnie i wczesna wiosnę

Postautor: Krzysztof Komoszka » 03 lut 2006, 23:44

Mam prośbę o podanie chociażby nazw much pstrągowych na wczesną wiosnę nie wyłączając streamerów. Jeśli to możliwe proszę o podanie linku do którejś z galerii. Być może ktoś z was ma doświadczenia z Bystrzycy (pod Lublinem) wczesną wiosną.
Dzięki.
Krzysiek - KWI
Adam Sikora
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2003, 19:49

Postautor: Adam Sikora » 11 lut 2006, 21:23

Z mojego doświadczenia po prostu białe i czarne. Na przykład Appetiser, Missionary, Black Lure itd.
pawel j

Postautor: pawel j » 15 mar 2006, 08:53

Witam.
A z mojego doświadczenia na Sanie sprzed kilku lat to czerwony puchowiec z marabuta - bił wszystkich spiningistów.

pozdrawiam.
Kuba Chruszczewski

Postautor: Kuba Chruszczewski » 16 mar 2006, 12:19

pawel j pisze:Witam.
A z mojego doświadczenia na Sanie sprzed kilku lat to czerwony puchowiec z marabuta - bił wszystkich spiningistów.

pozdrawiam.

Hej.
I dobrze, że zaznaczasz, że na Sanie...San jest dziwny. Zdarzało mi się tam łowić pstrągi na muchy, na które na innej wodzie..hmm, no powiedzmy, że brań raczej bym się nie spodziewał. Na przykład wściekłe, czerwono - pomarańczowe puchowce..
Jest taka fajna zasada - jak nie wiesz jaką muchę zastosować, to załóż czarną pijawę. Nie koniecznie z marabuta. Coś czarnego, miękkiego, dobrze pracującego w rozmiarze 4-8 sprawdzi się cały rok na każdej wodzie. Może mieć niewielki, jaskrawy akcent - przy główce, lub "wręcz przeciwnie";-).
Ukłony.
Krzysztof Komoszka
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2005, 07:00

Kuba jeśli możesz

Postautor: Krzysztof Komoszka » 17 mar 2006, 07:13

napisz jak rozkłada się w czsie, a raczej w zależności od pory roku stosowanie mokrej muchy. Od kiedy i czy wogóle jest jakakolwiek zależność stosowania tej metody od pory roku. Oczywistym jest, że mokra nawiązuje (jak wszyskie metody muszkarskie) do imitacji owadów w poszczególnych fazach rozwoju, ale już mniej oczywiste jest kiedy nadchodzi ten właściwy moment. Kurcze jakoś nie mogę tego pozbierać we całość.
Krzysiek - KWI
Kuba Chruszczewski

Re: Kuba jeśli możesz

Postautor: Kuba Chruszczewski » 18 mar 2006, 15:10

Krzysztof Komoszka pisze: Oczywistym jest, że mokra nawiązuje (jak wszyskie metody muszkarskie) do imitacji owadów w poszczególnych fazach rozwoju,

I chyba sam sobie odpowiedziałeś.
Myślałem nad Twoim pytaniem i jakoś nic więcej mądrego mi nie przyszło do głowy. Staram się dopasować muchę i sposób jej prezentacji do tego, co właśnie dzieje się w/na/nad wodą. Kiedy nic się nie dzieje,( a przynajmniej na to wygląda), to wtedy kieruję się wyczuciem i staram sie łowić na muchy możliwie uniwersalne, imitujące możliwie najszerszą gamę organizmów mogących być potencjalnym pokarmem w danym momencie.
Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości