Pytanie do Pana Adama Sikory cz.2

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
szymon
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2006, 13:11

Pytanie do Pana Adama Sikory cz.2

Postautor: szymon » 21 kwie 2006, 19:31

W moim pierwszym pytaniu kierowanym do Pana pytałem min.o wiosenne muchy, skuteczne metody połowu o tej porze roku a także o to jakie owady zamieszkują i stanowią pokarm pstrągów(chodzi mi tu cały czas o wiosenne połowy)..Rzeczywiście naprawdę mógł Pan mieć problemy z odpowiedzeniem na to pytanie bez przedstawienia z mojej strony dokładnego opisu łowiska.Dlatego juz naprawiam mój błąd i wydaje mi się że zamieszcze dokładniejszy opis wody.Otóż rzeczka ta nazywa się Bystrzyca ,płynie w okolicach Lublina.Ma piaszczyste dno często obfitujące w sporą ilość zaczepów.Plynie głównie przez pola ,łąki i casem przez różnego typu lasy.Średnia głębokoś wynosi około 0.5m choc zdarzają się dość często głebokie doły sięgające nawet do 1.5 m.Obfituje w dużą liczbę kryjówek dla pstrągów min.zwalonych pni , podmytych korzeni a także obwisłych gałęzi czy podmytych brzegów.Nurt wody jest umiarkowany gdzie niegdzie miejscami przyśpiesza lub zwalnia.Woda jest dość czysta bez większej ilości zanieczyszczeń.Szerokość rzeki wynosi ok.4-5metów.
Gość

Postautor: Gość » 26 kwie 2006, 08:55

w Lublinie jest trochę wędkarzy muchowych, pan Adam Sikora nie jest chodzącą encyklopedią rzek całego świata, z pewnością jest to znakomity wędkarz muchowy, a teraz trener naszej kadry. Mam do p. Adama respekt i go szanuje ale z całą pewnością są tu ludzie którzy znają bystrzyce lepiej.

Pozdrawiam

ps. zajrzyj do siedziby koła i popytaj trochę (internet to niejedyne źródło informacji)
Adam Sikora
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2003, 19:49

Postautor: Adam Sikora » 08 maja 2006, 04:28

Przepraszam, za tak późną odpowiedź, ale dawno nie odwiedzałem forum.
To prawda; nigdy nie łowiłem na tej rzece i koledzy znający łowisko będą mieli więcej do powiedzenia. Natomiast tak ogólnie, wiosenny uniwersalny streamer to dla mnie odcienie : biały, szaro-perłowy i z oczkami. Albo cały czarny z akcentem czerwonym.
połamania Adam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości