Czy warto spróbować?

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
chomikus
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2006, 17:24

Czy warto spróbować?

Postautor: chomikus » 29 lip 2006, 17:40

Witam
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, żeby sprawdzić jak to jest z tą muchą. Jednak nie wiem czy warto,na dobra sprawę to o wędkarstwie muchowym nie mam zielonego pojęcia. Czy ktoś mógłby mi poradzić jakiś zestaw dla zupełnego laika?. Obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie próbuję skończyć magisterkę więc myślę, że nauka łowienia byłaby miłą odskocznią. To moje wędkowanie opierałoby sie głównie na wodach nizinnych, głównie Wisła, może Radomka (pochodzę z Kozienic).
Pozdrawiam.
chomikus
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2006, 17:24

Postautor: chomikus » 30 lip 2006, 10:07

A może ktoś z Warszawy zechciałby udzielić trochę rad, podpowiedzieć i pokazać "na sucho"?
chomikus
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2006, 17:24

Postautor: chomikus » 31 lip 2006, 16:28

Dziś kupiłem książkę A. Sikory "Wędkarstwo muchowe". Jestem już za połową :) . Lektura tej książki "troszkę" rozjaśnia mi czym jest wędkarstwo muchowe, chociaż nie wiem jak to jest z tymi przyponami, łączenie z żyłką za pomoca igły ? Dodatkowo kupiłem na allegro książkę J. Jeleńskiego "Wędkarstwo muchowe". Wiem, że teoria jest bardzo ważna, jednak to jest teoria a ja chciałbym dowiedzieć się jak to jest w praktyce, poćwiczyć rzucanie, akademik mam niedaleko Pól Mokotowskich - dobre miejsce na rolki, trawnik też się znajdzie żeby poćwiczyć rzucanie :) . Czy na początek kupić tani sprzęt, który jak niektórzy piszą szybko zmienię, czy może coś lepszego? Wiele osób poleca na początek Kongera WC 2,75 5/6 czy to dobry wybór (dwuskład czy trójskład), czy może coś tańszego np. Jaxon Crystalis Fly 2,27 #5 (chodzi o to aby skompletowanie zestawu zbyt nie obciążyło studenckiej kieszeni :) )Czy kołowrotek służy wyłącznie do magazynowania sznura ? Czy na początek kupić nowy czy używany sznur, jaki, gdzie?
Gdzie w Warszawie można kupić używany sprzęt, sa jakieś giełdy?
Bedę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki.
chomikus
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2006, 17:24

Postautor: chomikus » 31 lip 2006, 18:26

chomikus
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2006, 17:24

Postautor: chomikus » 31 lip 2006, 18:49

Ten zestaw z allegro to już nieaktualne. Może ja się nie orientuję w tematyce ale ten koleś to w ogóle o tym nie ma pojęcia, napisal, że nie pamięta jaki to sznur, dla niego sznur to sznur, wie że jest zielony, a zestaw kupił cztery lata temu.
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 10 sie 2006, 17:11

odezwij się na priva, łowię w centrum Warszawy i na efekty nie narzekam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości