Glajcha artykuł

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Awatar użytkownika
Artur Łaniewicz
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 19
Rejestracja: 23 sie 2002, 21:12

Glajcha artykuł

Postautor: Artur Łaniewicz » 17 lip 2003, 19:01

Odnoszę wrażenie iż na południu Polski glajchy cieszą się większym powodzeniem niż na Pomorzu.Ciekaw jestem opinii kolegów szczególnie z Pomorza co do skuteczności tej przynęty. Z reguły ktoś ma jedną glizdę w pudełku , ale nie zauważyłem aby ktoś z premedytacją na nie łowił, raczej na pijawkę.Nie wiem czy to inny charakter pomorskich wód, czy to trudność prowadzenia nimfy na wielkim haku który łapie większość zaczepów z dna.Szczególnie jestem ciekaw , czy w zeszłym roku przy dużej jak na Pomorze wodzie ktoś systematycznie łowił potoki właśnie na glajchy?Co do samych muszek Pana Przemka uważam że są super-ładne nie mam wątpliwości że działają, poza tym przy tej jakości zdjęć widać porządne wykonanie.Przyznam szczerze że nie wytrzymałem i sam przy imadle przerobiłem tę lekcję...Szczególnie kondomówkę.A jak lipienie reagują na takie glizdy?
Pozdrawiam Artur
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 18 lip 2003, 12:12

Moje dotychczasowe doświadczenia też nie są optymistyczne, skuteczność glizdy na Pomorzu w porównaniu z południem wypada nieciekawie. Parę rybek złowionych na podwyższonej wodzie to wszystko. Trzeba będzie spróbować zimą lub wiosną może będzie lepiej.
Druga sprawa to problem podhaczania ryb podczas połowu na glizdę, miałem dużo podhaczonych ryb, a duży hak często mocno uszkadzał np. niewymiarowe lipionki. Działo się tak gdy glicha powieszona była na kierunku. Ryby biorące na skoczka dostawały często po pustym braniu glajchą po trzewiach, nie wiem czy to reguła, czy tylko ja miałem takie przypadki, tak poza tym skuteczność w górach rzeczywiście wyjątkowa.
Awatar użytkownika
Witek Polakowski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2002, 23:29

Postautor: Witek Polakowski » 24 lip 2003, 18:01

Złowić coś na Pomorzu na glajchę to swego rodzaju sensacja ;-)
Ja po kilku próbach z mizernymi efektami, odpuściłem sobie dalsze eksperymenty z tą muchą ...
Pozdro-Witek
Awatar użytkownika
Artur Łaniewicz
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 19
Rejestracja: 23 sie 2002, 21:12

Postautor: Artur Łaniewicz » 29 lip 2003, 23:30

Bardzo dziękuję za odpowiedzi , może przyszly sezon przyniesie wysoką wodę - no może w dopływach przy okolicznym kompostowniku, albo dobrze nęconym przez miejscowych dołku...
Gorąco pozdrawiam Artek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości