Jak zrobić pelcionkę??

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Tomek_krk

Jak zrobić pelcionkę??

Postautor: Tomek_krk » 07 lis 2003, 10:08

Chciałbym sie dowiedzieć gdzie można sie dowiedzieć jak zrobic pelcionke i nauczyc sie róznych technik plecenia ;) prosze o jakąś stronkę albo coś takiego !!!
Awatar użytkownika
Tomasz Marcinkiewicz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 59
Rejestracja: 30 sie 2002, 21:10

Postautor: Tomasz Marcinkiewicz » 07 lis 2003, 21:37

Tu jest jeden ze sposobów.

http://www.flyanglersonline.com/flytyin ... 2fotw.html

Tym sposobem bardzo ładnie wychodzą nimfy. Jednak mi osobiście bardziej podoba się sposób wyplatania stosowany na południowym wschodzie (Kraków )

Pozdrawiam
TM <")))))><
Gość

Postautor: Gość » 20 lis 2003, 17:39

Artykół na temat plecionek znajdziesz w czasopiśmie Wędkarz Polski z czerwca 2002 na stronie 70-tej
Pieter

placionki

Postautor: Pieter » 09 gru 2003, 11:27

Ja wykonuję jeszcze inny rodzaj plecionki, niz te najczęściej pokazywane. Być moze to mój patent. Przyznam, że w necie i literaturze jeszcze się z tym nie spotkałem. Jet konstrukca ogólnie rzecz biorąc oparta na węzłach płaskich, oczywiście w różnych kolorach tzn. góra inna dół inny, no i oczywiście to tzw. zaplecienie w formie węzła płaskiego po boku. Efekt jest ładniejszy w porównaniu w tradycyjnym pleceniem. Dodatkowo w okolicach węzłów przebija podkład, tworząc dodatkowy efekt. Można taką muchę dodatkowo "zbajerować" wiążąć przed zawiązaniem każdego węzłą skromne pasmo jakiegoś syntetycznego włókna, imitując w ten sposób tchawki, lub wypustki na ciele chruścików. Powodzenia
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Re: placionki

Postautor: Zbigniew Woźniak » 10 gru 2003, 23:02

Pieter pisze:Ja wykonuję jeszcze inny rodzaj plecionki, niz te najczęściej pokazywane. Być moze to mój patent. Przyznam, że w necie i literaturze jeszcze się z tym nie spotkałem. Jet konstrukca ogólnie rzecz biorąc oparta na węzłach płaskich, oczywiście w różnych kolorach tzn. góra inna ...


Czy to :
http://www.theflybench.com/howtotie/woven/woven.htm
lub
http://www.acc.umu.se/~widmark/fly/lwcroche.html

masz na mysli ???
ZbychW
pchybilo
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2003, 09:51

plecionka

Postautor: pchybilo » 16 gru 2003, 06:45

Nie, to nie jest ten rodzaj plecenia (znam podane przez Pana linki), ja bym to określił raczej wiązaniem węzłów plaskich po bokach haczyka niż pleceniem. Chcę powiedzieć, że przymierzam się do zamieszczenia mini galerii moich much na www.flyfishing.pl lub jesli bedzie to możliwe i na tej stronie, wówczas będzie można dokładniej zobaczyć o co mi chodzi. Pozdrawiam
Pietrek
pchybilo
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2003, 09:51

plecionka

Postautor: pchybilo » 16 gru 2003, 06:48

Nie, to nie jest ten rodzaj plecenia (znam podane przez Pana linki), ja bym to określił raczej wiązaniem węzłów plaskich po bokach haczyka niż pleceniem. Chcę powiedzieć, że przymierzam się do zamieszczenia mini galerii moich much na www.flyfishing.pl lub jesli bedzie to możliwe i na tej stronie, wówczas będzie można dokładniej zobaczyć o co mi chodzi. Pozdrawiam
Pietrek
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Re: placionki

Postautor: Zbigniew Woźniak » 16 gru 2003, 06:53

Pieter pisze:... konstrukca ogólnie rzecz biorąc oparta na węzłach płaskich, oczywiście w różnych kolorach tzn. góra inna dół inny, no i oczywiście to tzw. zaplecienie w formie węzła płaskiego po boku....


a nastepnie :
pchybilo pisze: ... ja bym to określił raczej wiązaniem węzłów plaskich po bokach haczyka niż pleceniem. ..


??? - o co chodzi ???
ZbychW
pchybilo
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2003, 09:51

Postautor: pchybilo » 16 gru 2003, 07:10

Wie Pan, ciężko jest mi w tej chwili narysować węzeł plaski i później go zeskanować :) (tzn. jestem teraz w pracy). Ale jesli Pan weźmie - np. jakiś poradnik żeglarski :), na pewno znajdzie sie tam węzeł płaski.Wykonuje się go z dwóch odcinków linki (w naszym przypadku jakiejś przędzy). Dalej juz jest stosunkowo łatwo sobie wyobrazić jak to wszystko przypasować do konstrukcji muchy.Pozdrawiam
Pietrek
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Postautor: Zbigniew Woźniak » 16 gru 2003, 08:56

Kolego mily, poczytaj to co sam piszesz - ja zwracam uwage tylko na Twoja niekonsekwencje w opisach .... a wlasciwie na samozaprzeczanie :-). I to by bylo na tyle :-)

Pozdr.
ZbychW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości