muchy na Łebę

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Awatar użytkownika
szpryna
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2004, 20:40

muchy na Łebę

Postautor: szpryna » 02 lut 2004, 17:55

mam pytanko

czy na Łebę muchy powinny byc bogato zbudowane (tj. czy powinno być dużo materiałów użytych) czy też skromnie (np. skrzydła z wiewiórki, tułów z jakiejś włóczki z srebryn oplotem)

z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

szpryna
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 02 lut 2004, 19:23

Cześc Mateusz,
zasadniczo, to powinien odpowiedzieć na to pytanie np Mariusz, albo Andrzej, ale myślę, że nie bedą mieli nic przeciwko, jak ja Ci odpowiem. W końcu wiem, jakie muchy wymietli z naszych pudełek ;-))
A tak na poważnie, to chłopaki z nad Łeby sugerują zonkery w kolorach: białym, seledynowym (chartreouse), i jakieś szaro-buro-oliwkowe. W trakcie zawodów ryby brały również (zdaje sie, ze Borys łowił na taką) na zółtawe i nie tylko. W sumie konstrukcja zonkera z muddlerową główką była chyba najpopularniejsza. Niech mnie ktoś poprawi, jak sie mylę.
Pozdrów Tatę, Tomek
ZIMNY
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2004, 08:30

Postautor: ZIMNY » 03 lut 2004, 12:27

cześć z tego co słyszałem to seledynki są jeszcze dobre na Łebe.
Mariusz Wysocki
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 80
Rejestracja: 05 lut 2003, 22:25

Postautor: Mariusz Wysocki » 04 lut 2004, 07:25

Na Łebie jest jedna zasada co do muchy a mianowicie taka ze nie ma żadnych zasad. Jeśli ryba jest i ma chęc brac to czy mucha będzie obfita czy uboga nie ma większego znaczenia. Ważne jest zeby dobrze pracowała w wodzie. Co do kolorów to zgadzam się z Tomkiem i Zimnym.
Pozdrawiam M.W.
Awatar użytkownika
szpryna
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2004, 20:40

Postautor: szpryna » 21 kwie 2004, 17:53

maly powrot do tematu.

jak ma sie sparwa z łebskimi srebrniakami? jakie wzory much sa sprawdzone?
pozdrawiam

Mateusz
Gość

Postautor: Gość » 22 lut 2005, 09:49

[quote="szpryna"]maly powrot do tematu.

jak ma sie sparwa z łebskimi srebrniakami? jakie wzory much sa sprawdzone?

Ze srebrnym nie jest najlepiej,bo j. Łebsko jest zagradzane siatami.... Ale jeśli na prawdę powieje,to warto się wybrać. najlepsze będą srebrno-białe streamery.Ogolnie,trzeba się trzymać takiej własnie tonacji.
Kacper
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2005, 16:38

re: co na lebe

Postautor: Kacper » 05 sie 2005, 19:03

Ja zakladam na przypon z lika plywajaca jakas cieszka nimfe najczesciej brazke z koralikiem i opleciona wolframem i na bocznym troq jakiegos chruscika ale zalezy gdzie lowisz. Powiedz na jakim odcinq lowisz to ci powiem co masz dac. pzdr
Załączniki
a6cc34a1a71566a3bb002f5e202e64aa.jpg
a6cc34a1a71566a3bb002f5e202e64aa.jpg (94.28 KiB) Przejrzano 7664 razy
Jak zmieniaam blache to
sie musze plecami ustawiac
bo ryby mi do rak skacza :)
dir33

Postautor: dir33 » 12 sie 2005, 20:45

"cieszka nimfe najczesciej brazke z koralikiem i opleciona wolframem "

wolfram jako kruchy materiał nie da się owijać
Kacper
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2005, 16:38

Postautor: Kacper » 13 sie 2005, 09:42

kruchy material .... i wszystko jasne ehh sa przeciez druty wolframowe... ehh z wolframu robi sie przypony do spinningu czlowieku co ty wogle gadasz .. widac ze niebyles w szkole najlepszy z chemi... juz sie nieodzywaj bo to jest po prostu zalosne
Jak zmieniaam blache to

sie musze plecami ustawiac

bo ryby mi do rak skacza :)
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 13 sie 2005, 17:32

Kacper pisze:kruchy material .... i wszystko jasne ehh sa przeciez druty wolframowe... ehh z wolframu robi sie przypony do spinningu czlowieku co ty wogle gadasz .. widac ze niebyles w szkole najlepszy z chemi... juz sie nieodzywaj bo to jest po prostu zalosne


Szanowny Młody Człowieczku,

Swoim zachowaniem obrażasz wszystkich więc zniknij z tego forum albo zacznij się odnosić z szacunkiem do ludzi którzy coś więcej wiedzą i potrafią...
Sądząc po wszystkich Twoich postach jesteś młodym wędkarzem a skoro tak to czytaj i zadawaj MĄDRE pytania BEZ obrażania innych.

Jeśli ktoś nie potrafi lub nie używa tak "powszechnego" materiału jak drut wolframowy :) odpowiedz grzecznie a nie awanturuj się...

Zresztą od wychowywania to są rodzice...

Tyle uwag,

Karol

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości