jaki kupić podręcznik o kręceniu much

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Srombel
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2004, 14:58

jaki kupić podręcznik o kręceniu much

Postautor: Srombel » 08 lut 2004, 15:23

Dzień dobry
Jestem początkującym muszkarzem, łowię dopiero drugi rok. O wiązaniu much wiem bardzo niewiele i chcę kupić dobry podręcznik, w którym znalazłbym techniki, materiały do ich wykonywania itp. Bardzo proszę o podanie mi jakiejś dobrej propozycji.
huba
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 10
Rejestracja: 25 paź 2003, 14:56

jaki kupic podrecznik o kreceniu much

Postautor: huba » 08 lut 2004, 23:35

W jezyku polskim jest dostepny tylko "Poradnik....." W.Weglarskiego.
Anglojezycznych pozycji jest cala masa,ostatnim hitem jest "Flytyers benchside reference to techniques and dressing styles",dosc droga ksiazka.
Troche much krok po kroku pokazal A.Sikora w Wedkarskim Swiecie'.Generalnie musisz poznac kilka podstawowych technik,odpowiednio dobierac materialy i zapoznac sie z proporcjami sztucznej muchy.Potem bedziesz mogl robic wzory wedlug wlasnego uznania.Wiekszosc ksiazek i atlasow much dubluje wzory znane od dziesiecioleci.Duzo nowinek jest w prasie angielskiej.Skarbnica wiedzy jest takze internet.
FremeN
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 82
Rejestracja: 12 sty 2004, 11:02

Re: jaki kupić podręcznik o kręceniu much

Postautor: FremeN » 09 lut 2004, 08:41

Srombel pisze:O wiązaniu much wiem bardzo niewiele i chcę kupić dobry podręcznik, w którym znalazłbym techniki, materiały do ich wykonywania itp. Bardzo proszę o podanie mi jakiejś dobrej propozycji.


W zasadzie to tylko literatura obcojęzyczna. Jeśli znasz trochę angielski i powiesz, ile możesz wydać na taką książkę, to postaram się podpowiedzieć.

Pzdr,
Darek Studziński
Awatar użytkownika
Tomasz Marcinkiewicz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 59
Rejestracja: 30 sie 2002, 21:10

Postautor: Tomasz Marcinkiewicz » 09 lut 2004, 14:55

Naprawdę godne polecenia jest "The Fly Tier’s Benchside Reference"
Sam jeszcze go nie mam, bo do tanich niestety nie należy:( Jednak miałem ostatnio okazje go oglądać i wiem, że prędzej czy później go kupie:)
Co nieco jest też w czeskiej publikacji "Muskareni a vazani musek".

Jeśli jednak masz możliwość odłożyć te 4 stówki to naprawdę warto kupić "The Fly Tier’s Benchside Reference"


Pozdrawiam
TM
<")))))><
Gość

Postautor: Gość » 10 lut 2004, 16:53

Dziękuje za odpowiedzi
Niestety nie dysponuję tak duża kwotą pieniędzy jak 400 zł raczej przeznaczyłbym na taką ksiązkę ok 100 zł (jeżeli są książki o tej temaryce w tym przedziale cenowym). Jeśli chodzi o język angielski to nie jest to duży problem. Ewentualnie zainteresowany byłbym również kasetami VHS lub płytami CD(o ile to możliwe). Jeżeli jest ktoś kto mógłby mi pomóc to uprzejmie proszę o jakąś propozycję.
Srombel
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2004, 14:58

Postautor: Srombel » 10 lut 2004, 18:01

Gość = Srombel (zapomniałem się zalogować)
FremeN
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 82
Rejestracja: 12 sty 2004, 11:02

Postautor: FremeN » 10 lut 2004, 20:10

Srombel pisze:Niestety nie dysponuję tak duża kwotą pieniędzy jak 400 zł raczej przeznaczyłbym na taką ksiązkę ok 100 zł (jeżeli są książki o tej temaryce w tym przedziale cenowym). Jeśli chodzi o język angielski to nie jest to duży problem. Ewentualnie zainteresowany byłbym również kasetami VHS lub płytami CD(o ile to możliwe).


Ciężko coś doradzić, mimo wszystko każda książka, i ta droższa, i ta tańsza zawiera jakąś tylko część tej wiedzy. Gdybym miał typować jedną, niedrogą, dla absolutnie początkującego to chyba "The Art of fly tying" - autor John van Vliet. Spora ilość kolorowych fotografii, podstawowe informacje o materiałach i narzędziach, cena poniżej 20$.

Z drugiej strony, jesli masz w miarę swobodne dojście do sieci to spróbuj poszperać po stronkach, albo ściągnij je sobie jakims programem (WebCopier, WebStriper), wypal CD i potem spokojnie przeglądaj off-line.

Adresy :
http://www.tie1on.net/ - podstawy
http://www.troutflies.com/tutorials/ - najlepszy "nauczyciel" krok po kroku
http://www.theflybench.com - trochę wzorów z opisami
http://www.danica.com/flytier/ - bardzo dużo wzorów

To tak z grubsza :-) , jeśli nie masz dostępu do sieci to odezwij się na maila.

Pzdr,
Darek
Srombel
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2004, 14:58

Postautor: Srombel » 11 lut 2004, 17:46

Dzięki Darek
W najbliższym czasie spróbuje poszukać tej książki oraz przejżę sobie te strony.
Jeszcze raz dziękuję,
Sławek
bs

Postautor: bs » 22 mar 2004, 19:02

jeśli masz stały dostęp do sieci to nie kupuj żadnej książki , tylko szkaj wzorów sposobów jak i natchnienia w internecie
Darek K.

Re: jaki kupić podręcznik o kręceniu much

Postautor: Darek K. » 25 mar 2004, 10:44

Cześć
Poradnik Węglarskiego warto kupić - wiem to z własnej krótkiej prajktyki. Da on podstawowe wiadomości o technice kręcenia much.
Poza tym internet. Polecam stronę np.
http://www.flyanglersonline.com/
Na stronie tej w dziale fly of the week jest wiele różnego rodzaju much pokazanych krok po kroku jak wykonać. Poza tym od czasu do czasu są artykuły poświęcone kręceniu much konkretnego rodzaju.
Pozdro
Darek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości