muchy na wody stojące

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
bs

muchy na wody stojące

Postautor: bs » 22 mar 2004, 18:27

Od 2 lat łowię na muchę, niestety pogłowie lipieni i pstrągów w rzece w okolicach Jeleniej Góry jest coraz słabsze. Pomyślałem że można łowić ryby których jest pod dostatkiem na wodach stojących -okonie , klenie i płocie niestety nie wiem jak się do tego zabrać . Proszę o informacje jekie stosować muchy jak prowadzić i czy łowienie z brzegu ma sens ( na żwirowni niedaleko J.Góry przy brzegu chodzą ładne klenie ale ignorują wszystkie moje muchy, podobnie jest z okoniami, tylko płocie w maju biorą jako tako na niewielkie muchy koloru czerwonego prowadzone pod powierzchnią)
Za pomoc z góry dziękuję
Sebastian Bajdiuk
Awatar użytkownika
szpryna
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2004, 20:40

Postautor: szpryna » 23 mar 2004, 17:21

hmmmm...moze lepiej szczupaki wybrac? o ile sa w Twoim lowisku takowe:)

na okonie dobre sa chyba puchowce w kolorach zolto-czerwonych, czerwono-czarnych i pomaranczowo-zoltych. no i pewnie wszelakie imitacje narybku ploci, uklei itp.

powodzenia:)
pozdrawiam

Mateusz
AST

Postautor: AST » 13 gru 2004, 18:25

na wody stojące stosuję się wszelkiego rodzaju nimfy.
bardzo skuteczna jest imitacja ochotki
oraz małe suche muchy na krasnopiury
jedana najlepsze są muchy szczupakowe
Tomasz śliwowski
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2004, 09:15

muszki

Postautor: Tomasz śliwowski » 17 sty 2005, 12:12

jak masz ochote to polecam małe strimerki kolory dowolne polecam zieleń , oliwke jak nie masz materiału to pisz na redtag1@op.pl , mam troche to ci prześle
fanatyk wędkarstwa muchowego i przyrody
Awatar użytkownika
Bigos
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2005, 22:20

Postautor: Bigos » 13 lut 2005, 19:15

Mnie sie udalo polowic plocie i wzdregi na suche # 14 , okonia mozna na male kolorowe puchowczyki Radze zapolowac na szcupaka , mnie bral na nietypowe puchowce- Gruby czarny tulow z chenili ,kontrastowa dluga jerzynka na calej dlugosci tul. i ogon z marabuta w kol rozu majtkowego

pozdrawiam i polamania kija Jurek.
Grunt to miec swiety spokoj i wygodne buty
Awatar użytkownika
Bigos
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2005, 22:20

Postautor: Bigos » 13 lut 2005, 19:34

Mnie sie udalo polowic plocie i wzdregi na suche # 14 , okonia mozna na male kolorowe puchowczyki Radze zapolowac na szcupaka , mnie bral na nietypowe puchowce- Gruby czarny tulow z chenili ,kontrastowa dluga jerzynka na calej dlugosci tul. i ogon z marabuta w kol rozu majtkowego

pozdrawiam i polamania kija Jurek.
Grunt to miec swiety spokoj i wygodne buty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości