Salmon fly

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Postautor: Zbigniew Woźniak » 18 lut 2005, 20:20

Dzieki za głębokie i szerokie odpowiedzi na moje pytanie ... ale ...
{do Kuby} - D.McPhail w powołanym przez Ciebie artykule odwotnie mocuje 2 pierwsze kępki siersci (krótka i średnia) tę trzecia najdłuższą mocuje juz normalnie. Wg mnie cała procedura układanie kępek sierści czyli: 1"R +2"R+4"N z pozostawianymi 7mm "butt end" jako "podpórki" pod następne kępki dają "kroplołzowy" kszałt - fajny zresztą. Dzieki bardzo za wskazanie następnego super-pomysłu.

Kuba - jakby Ci sie chciało zobaczyć jedną z much którą prezentuje Jurii Shumakov np: http://www.rackelhanen.com/eng/10097.htm to tam jest wałśnie zdanie :
"... fourth bunch of polar fox dyed black and tied as Hakan Norlings "reverse" wing at front of hackle ..." . W paru podobnych wzorach pisze podobnie. Właśnie ostatnia , czwarta kępka sierści mocowana jest "revese" . Być może pod nazwiskiem Norlings wskazanym przez Shumakova kryje się jakiś fajny "myk" - stąd było moje pytanie.

Jurku, Twój argument małej główki jest przekonywujący w aspekcie tying reverse. Ale jako to moze wygladać by Hakan Norlings ? Ciągle nie wiem.

Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi, ale jakby ktoś, coś mógł jeszcze dorzucić byłoby fajnie.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2005, 21:11 przez Zbigniew Woźniak, łącznie zmieniany 1 raz.
ZbychW
Paweł Ziętecki
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2002, 21:41

Postautor: Paweł Ziętecki » 18 lut 2005, 20:39

Kuba Chruszczewski pisze:Pomagać w tym ma także zostawienie krótkiego odcinka pasma sierści pozostawionego pod skrzydełkiem. Jest to pasemko, które zostawia się po lewej stronie węzła przy odcinaniu nadmiaru sierści po pierwszym przywiązaniu. Na nim dopiero opiera się skrzydło przegięte i przywiązane ostatecznie.

To mi się podoba. Nijak nie mogłem dojść , jak taki sposób wiązania może wpływaś na specyficzny kształt much tubowych. Przekonywałem Zbycha , że to nic nie zmieni. Czy wiązać skrzydełko tak , czy tak. A ten kawałek pod skrzydełkiem jednak spowoduje zmianę ustawienia , czyli Zbychu dobrze wyczuwał , że coś w tym jest. :-))))))))

A z kolejnością skrzydełka , jeżynka cieszę się , że nie miałem racji. Tylko po co męczyłem się przez dwa lata. Tak jest , gdy się jest samoukiem.

Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 19 lut 2005, 18:59

Zbyszek, napisz do gościa (http://www.norlingsalmonflies.a.se/), niech zezna, o co Yurijowi chodzi :-) Albo do Yurija. To bardzo sympatyczny facet, mówi po angielsku, odpowiada na maile... Przy okazji ściągnij od niego tą srebrna kozę :-) - no no, tylko bez podtekstów heheheh.

Pzdrawiam T.

P.S, w kwesti tematu - czy u nas to nie jest określone jako wiązanie "na zamek"?
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Postautor: Zbigniew Woźniak » 21 lut 2005, 06:50

Tomek Bogdanowicz pisze:Zbyszek, napisz do gościa (http://www.norlingsalmonflies.a.se/), niech zezna, o co Yurijowi chodzi :-) Albo do Yurija. To bardzo sympatyczny facet, mówi po angielsku, odpowiada na maile... Przy okazji ściągnij od niego tą srebrna kozę :-) - no no, tylko bez podtekstów heheheh.

Pzdrawiam T.

P.S, w kwesti tematu - czy u nas to nie jest określone jako wiązanie "na zamek"?


Tomku.
Napisalem do Yuruja - zwrociło mi majla - skrzynka przepełniona.

Napiszę tez do Norlingsa ...
ZbychW
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 21 lut 2005, 09:10

Zbyszek, korespondowałem z nim w 2003 - trochę juz czasu minęło. Pisałem na adres Jurij.Shumakov@hem.utfors.se . Ten masz?
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Postautor: Zbigniew Woźniak » 21 lut 2005, 13:11

Tomek Bogdanowicz pisze:Zbyszek, korespondowałem z nim w 2003 - trochę juz czasu minęło. Pisałem na adres Jurij.Shumakov@hem.utfors.se . Ten masz?


Tomku adres pod artykułem by taki : juri.shumakov@comhem.se i tam napisalem.
Zaraz wyślę ponownie pod ten od Ciebie.

Ukłony.
ZbychW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości