Czy to mole?

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
AreK

Czy to mole?

Postautor: AreK » 06 mar 2005, 15:53

Hej,

Ostatnio miałem długą przerwę w kręceniu muszek i materiały leżały sobie grzecznie w pudełkach (takie do żywności, plastykowe) zaopatrzone w lawendowy środek przeciw molom, większość popakowana w strunowe torebki. Z wyjątkiem oczek pawia, które są nieco za długie na takie torebki. Kiedy przeglądałem wszystkie materiały, moją uwagę zwróciły własnie oczka - nieco powyżej samego oczka jest jakby ubytek.

Obrazek

Podobnie mają się inne oczka, poza jednym, gdzie takiego dziwnego *ubytku* nie ma. Co wy na to? Mole czy *ten typ tak ma*

Pozdrawiam, AreK
venom

Postautor: venom » 06 mar 2005, 21:47

chyba ten typ tak ma bo miałem i mam to samo. Tym bardziej że ubytek robi się zawsze w tym miejscu a inne części pióra pozostają nienaruszone
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Postautor: Zbigniew Woźniak » 08 mar 2005, 10:47

Obstawiam, że to nie mole . To ze starości wypadło część "włosków" np z powody przeschnięcia stosiny. Mole zrobiły to inaczej.
Miałem podobny rezultat na starym pawiu.

Pozdrawiam
ZbychW
ZbychW
AreK

Postautor: AreK » 08 mar 2005, 17:54

Dzięki piękne za te radosne wieści:-) Znaczy, że jednak nic nie sforsowało moich zabezpieczeń i zasieków!;) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2002, 13:24

Postautor: Zbigniew Woźniak » 10 mar 2005, 12:37

Kiedyś pisałem o tym zna innych forach - najlepszy na mole jest mróz - więc póki co wystaw swoje materiały choćby na jedną - dwie noce na balkon (za okno) aby przemarzły. Inną metodą jest dezintegracja ew. jak mola czy larw w kuchence mikrofalowej.

Pozdrawiam.
ZbychW
Bogdan Tracz
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2004, 13:14

Postautor: Bogdan Tracz » 10 mar 2005, 18:28

Przestańcie się pastwić nad tym „oczkiem”, wszystko jest OK, to tylko taka jego uroda. :-)
pozdr.
BT
Jarek
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 95
Rejestracja: 20 sty 2003, 08:00

Postautor: Jarek » 11 mar 2005, 09:18

Jeśli by to były mole, to, skoro pudełko było zamknięte, znalazłbyś martwe larwy lub imago, albo wylinki i odchody larw itd. itp…

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości