kręcenie muszek

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Krzysztof Komoszka
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2005, 07:00

kręcenie muszek

Postautor: Krzysztof Komoszka » 14 mar 2005, 10:57

Cześć!
Dopiero zaczynam swoję muchowanie i jak bywa na początku mam sporo dylematów, np. czy należy sciśle przestrzegać receptury sporządzania muszek? Czy są jakieś możliwości na ich wykonanie z materiałów innych niz podane? Jeśli nie to zanim zrobię pierwszą muchę to zbankrutuję kupując materiały!
Czym można zastąpić np. pióra kondora? Z jakich materiałów można robić quile? Czy jerzynki suchych much, to tylko kogut, czy można zastąpić, pióra koguta innymi?
Krzysiek - KWI
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 14 mar 2005, 11:33

Witaj Krzysiu,
Cieszy fakt, że pojawiają się nowe osoby które z jakiś powodów trafiają do muszkarstwa.
Odpowiadając na Twoje pytania:
Są dwie szkoły: tradycjonalna - wykorzystująca zalecane materiały, opierająca się o sprawdzone schematy itd. oraz nowoczesna - często przekraczająca "kanony" muszkarstwa poprzez wprowadzanie nowych materiałów czy rozwiązań np. substytuty niektórych produktów, dodawanie własnych pomysłów itd.
Przyznam się że na początku (dawno temu) też miałem aspiracje żeby wszystko robić w zgodzie z kanonami. Przez te kilka lat odszedłem jednak daleko i jest mi obojętne z jakich materiałów wykonuje imitacje.
Ważniejsze jest jak się zachować nad rzeką a nie czy ktoś robi swoje "strimery" z włosia czy też z piór, czy używa koralików i główek czy też pozostaje w zgodzie z "klasyką".
Na dzieńdobry proponowałbym poszukać materiałów na temat posługiwania się poszczególnymi narzędziami (jest tego trochę w sieci) podobnie zakupy... nie łudź się że w Warszawie dostaniesz coś z asortymentu materiałów. Dla mnie źródłem 85 % materiałów są e-sklepy.

Na koniec moje pytanko: gdzie w najbliższej sobie okolicy zamierzasz łowić ?

Pozdrawiam serdecznie,

Karol
Krzysztof Komoszka
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2005, 07:00

muszki

Postautor: Krzysztof Komoszka » 14 mar 2005, 12:56

Materiały kupuję w e-sklepach ale nie mając jeszcze doświadczenia nie zawsze wiem co i jak. Najgorzej jest z kolorami, nie chodzi tu o pióra(choć czasem też) a raczej o inne materiały, jak np. nici. Jak wygląda sprawa z nr nici, wiem, że jest kilka ale czym sięróżnią. Czy jest na portalu coś na ten temat?
Krzysiek - KWI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości